YOSUNU NE ÇÖZER

YOSUNU NE ÇÖZER

Su, insan hayatında önemli bir yeri olan ve günlük hayatta hemen her alanda kullanımı sağlanan bir ihtiyaçtır. Suyun hanelere, iş yerlerine, kurum kuruluşlara ulaştığı alan su depoları olarak nitelendirilmektedir.

 

Su depolarının steril ve temiz olması sağlıklı su kullanımı anlamını taşımaktadır. Sağlıklı su kullanımı, her alanda kullanılan suyun insan hayatı için herhangi bir tehlike arz etmediğinin göstergesi niteliğinde olmaktadır.

 

Su depolarının temiz ve steril olması için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Kendi içlerinde çeşitleri bulunan su depolarından plastik su depolarının en önemli problemi yosunlanma oluşumuna elverişli olmasıdır.

 

Yosunlanma, su depolarından arındırılması zor bir işlem olması nedeniyle yosunu ne çözer sorusunu da beraberinde getirmektedir.

Öncelikle plastik su depolarında karşılaşılan bu problemin başlıca nedeni düzenli ve periyodik temizliğin sağlanmamasıdır.


Yosunu ne çözer 


Düzenli ve periyodik temizlik Sağlık Bakanlığı genelgesince de belirtildiği gibi su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemler de en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekliliğidir.

 

Plastik su depolarında bu durum deponun konumuna göre değişiklik göstermektedir. Depo eğer güneş alan bir alana kurulu ise yosunlanma oluşumunu engellemek için en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Sıcaklık yosunlanma oluşumunu hızlandırıcı bir etkendir.

 

Diğer bir çözüm olarak deponun yeri değiştirilmeli ya da siyah gibi koyu bir renkle boyanarak güneş ışığını alması en aza indirgenmelidir. Standart en geç 6 ayda bir temizlik düzeni doğrultusunda ilerlenip deponun seyrettiği duruma göre temizlik zamanı ayarlanmalıdır.

 

Yosunlanma oluşumu olan bir depo kullanımının sağlanması, koliform bakterisinin direkt insan vücuduna teması anlamına gelmektedir. Koliform bakterisi, temizliği sağlanmayan plastik depolarda yosunlanma ile birlikte oluşan bakteri çeşididir ve oldukça hızlı üreme özelliğine sahiptir.

 

Kusma, ishal, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte olan bu bakteri çeşidi, ölümcül sonuçlara da neden olabilmektedir.

 

Bu bağlamda yaşanan tüm sıkıntılar yosunu ne çözer sorusuna cevap aramakla giderilmeye çalışılmaktadır. Yosun oluşmuş deponun temizliğinin bir an önce yaptırılması gerekmektedir.

Ancak zor arındırılan yosun, uzman ve eğitimli ekipler tarafından doğru yöntem ve metotlar da hizmet verildiği takdir de depodan arındırılabilecektir.

 

Uzman ve eğitimli ekipler ile hizmet verildiğinden; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri sorgulanarak emin olabilmek mümkündür.

 

Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır. Uzman ve eğitimli ekipler tarafından verilecek olan hizmet ancak yetkili kuruluşlar tarafından sağlanabilmektedir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

Yosunlanma oluşmuş ve beraberinde bakterinin de ürediği depo, uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile doğru yöntem ve metotlarda temizlenerek yosun ve bakteriden arındırılarak tarafınıza teslim edilmektedir.

 

Ekiplerimiz tarafından iş bitiminde tarafınıza teslim edilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

 

İş bitiminde depo öncesi ve sonrası ve resimleri tarafınıza aktarılarak, depo temizlik tarihiniz CRM’ de takibe alınmaktadır. Yapılan takip işlemi, yoğunluktan kaynaklı temizlik zamanının unutulmasını engelleyerek tekrar aynı problemlerin yaşanmasına engel olmaktadır.

 

Temizlik zamanı yaklaştığında Tekdez V.İ.P, müşteri danışmanlarımız tarafından bilgisi verilerek talebinizle birlikte temizlik hizmeti devam edecektir.

 

Yıllardır depo temizliği hizmetinde kaliteli ve güvenilir adres olmaya devam etmekte olan firmamız, siz değerli müşterilerimize sağlıklı ve temiz su kullanımı sunmaya devam etmektedir.

 

 Plastik depolarla ilgili yaşanılan yosunlanma problemi ve yosunu ne çözer hakkında detaylı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021