VESTEL SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

VESTEL SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Yaz, kış sürekli kullanılan su sebilleri, aynı anda sunduğu farklı özellikleri, ulaşım kolaylığı ve hijyenik olması nedeniyle, sosyal ve iş hayatımızda vazgeçilmezler arasına girmiştir.

 

Piyasada birçok markanın, değişen özellik ve modele sahip sebilleri bulunmaktadır.

 

Bunlardan birisi olan Vestel su sebili, 19 litrelik damacana bağlanabilen, farklı renklerde, orta ve büyük boy seçeneği sunan, soğuk ve sıcak su hazneli tasarlanmış modeldir.

 

Sebillerin kullanımında nelere dikkat edilmesi gerekiyor, biraz bunlardan bahsedecek olursak, ilk olarak sebilinizi evinizde işyerinizde nereye konumlandırdığınız çok önemlidir.

 

Sebilinizi koyduğunuz zeminin düz ve ıslak olmaması hem güvenlik açısında hem de sebilinizin sorunsuz çalışması bakımından önemlidir.

 

Sebilinizi ev ve işyerinizde özellikle ısınma sonucu suyun yapısında bulunan mineral ve elementler nedeniyle, yosunlaşma olmaması ve bakteriyel üremeyi engellemek için, direk, uzun süre güneş ışınlarına maruz bırakmadan ve fırın, kalorifer, bulaşık makinesi gibi ısı yayan cihazların yanına yakınına yerleştirmeyin.

 

Sebiller de ısınma sonucu yosunlaşma ve bakteri üremesi olduğunda, renk, tat, koku değişimiyle beraber suyun sağlıklı yapısı bozulur, bu durumda sebillerinizi temizlik ve dezenfeksiyonunu yaptırmadan kullanırsanız, ishal, kusma, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar dışında, akciğer ve bağırsak enfeksiyonları oluşmaktadır.

 

Vestel su sebili temizliği nasıl yapılır kısaca aktaracak olursak, sebil temizliğinde sadece ozon denen, güçlü oksitleyici etkisiyle birçok zararlı bakteriyi yok eden, dezenfektan kullanılmaktadır.

 

Sebilin elektrik bağlantısı kesilerek musluk ve diğer bağlantıları önce kontrol edilir. Sebilinizin tüm soğuk ve sıcak su haznelerinde ki su sebilin arkasındaki tahliye vanasından boşaltılır.


 

Sebilin üst hazne kapağı sökülerek temizlenir, haznelere su alınarak, sebil üzerinde bulunan haznede biriken su ozonla 10 dakika kaynatılır. Sonrasında ozonlu su sebilin boru sistemine verilerek dolaştırılır.

Sebilin tüm parçalarının steril hale gelmesi sağlanır. Ozonlu su işlem sonrasında arka vana ve musluklardan tahliye edilir. Sebiliniz bakterilerden arındırılarak sağlıklı bir kullanıma teslim edilir. Sebil temizliği ortalama 20 ila 30 dakika arası sürmektedir.

 

Vestel su sebili temizliği hangi aralıklarla yapılmalıdır, tüketicilerimizin bu konuya çok dikkat etmesi gerekmektedir. Sebillere bakteri ve mikroorganizmalar, hava yada ellerimizden temas yoluyla bulaşabilmektedir.

 

Bunlar dışında suyun yapısında olan organik maddeler ve çeşitli partiküller, ısınmayla birlikte suda bakteri üremesine veya kullanılan damacanaların yeterince steril olmayışı aynı şekilde sebil kullanımını tehlikeli hale getirmektedir.

 

Bu durumlardan kendimizi ve çevremizi korumak için, su sebillerinin periyodik olarak, ayda bir, İki ayda bir, maksimum 90 günü geçmeyecek şekilde, ozonla temizliğinin yaptırılması, su sebilinizde var olan renk tat koku değişimleriyle oluşan bakteriyel üreme yok edilecektir.

 

Vestel su sebili temizliği düzenli olarak ozonla yaptırmanız, oluşabilecek bu sağlık risklerini ortadan kaldırmaktadır.

 

Su sebili temizliğini kimden aldığınız çok önemli bir noktadır. Dezenfeksiyon ve temizlik yapan kuruluşun, Sağlık bakanlığı tarafından yetkili kılınması, teknik personelinin mesleki eğitim sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği eğitim ve kapalı ve yüksekte çalışma eğitim sertifikası, sağlık muayene kontrollerini gösteren sağlık raporları ve firmanın iso kalite yönetim sistemleri, firmanın doğru ve güvenilir hizmet verdiğinin kanıtıdır.

 

Temizlik hizmeti öncesinde firmadan bu eğitim ve yetki belgelerini firmadan talep etmeniz, doğru kaliteli hizmeti almanızı sağlayacaktır.


 


Tekdezvip ailesi olarak, İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere, Türkiye genelinde sunduğu sorunsuz, hızlı, müşteri odaklı uygulamaları ve deneyimli, eğitimli, uzman personeliyle, halk sağlığını korumak adına, siz değerli müşterilerimize en doğru hizmeti sunmaya tüm gayretiyle devam edecektir.

 

TekdezV.İ.P. ayrıcalıklı hizmetlerimizin yararlanmak için iletişime geçebilir, yada temizlik hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, ana sayfa hizmetlerimiz içinde, su sebili ozon temizliği sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021