ÜSKÜDAR YETKİLİ SU DEPOSU TEMİZLİK SERVİSİ

ÜSKÜDAR YETKİLİ SU DEPOSU TEMİZLİK SERVİSİ

Su depoları; günümüzde hastane, site, okul, banka gibi birçok alanda kullanımı sağlanan, insan sağlığı için son derece önemli olan suyun, muhafaza edildiği ve sisteme uygun bir şekilde dağılımını sağlayan alanlardır.

 

Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi firmamız Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek müşteri temsilcimizden su deposu temizliği hakkında bilgi alabilir yada randevu oluşturabilirsiniz.

 

İnsan hayatı için oldukça önemli olan suyun muhafaza edildiği alanın sağlıklı ve steril olması son derece önemli bir konudur.

 

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde; su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

Su deposu temizliği ancak yetkili su deposu temizlik servisi tarafından sağlandığında doğru yöntemler ile istenilen sonucu sunabilmektedir.


Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi 


ÜSKÜDAR genelinde su deposu temizliği iş bitiminde Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi olarak hizmet vermekte olan kuruluşumuz tarafından verilen iş tamamlandı formu herhangi bir denetleme de ibraz edilebilmektedir.

 

Tekdez V.İ.P su deposu temizliği ve biyosidal ürün kullanımında Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından verilen izin belgelerine sahip kuruluştur.

 

Üsküdar genelindeki su depolarının temizliğinin ihmal edilmeden en geç 6 ayda bir yaptırılması gerekmektedir.

 

Temizliği aksatılan su depolarında zaman içerisinde koliform, ekoli, enterekok ve legionella pneumophila adı verilen çeşitli bakteriler üremektedir.

 

Bu bakteriler insan sağlığını tehlikeli boyutlarda etkileyerek birçok hastalığa sebep olmaktadır.

 

Temizliği aksatılmış su depolarından kullanım sağlanan su ile tifo, hepatit A ve E, ishal, astım, kolera, kaşıntı, alerji gibi birçok hastalık kendini göstermektedir.

 

İnsan sağlığını son derece etkileyebilecek bu hastalıkların yanı sıra kirli su muhafaza alanı olan depolarda da çeşitli aşınmalara sebep olabilmektedir.

 

Bu aşınmalar depo içerisinde yosun, kireçlenme, delinme, çatlak ve kırıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Görülen bu aşınmalar deponun sağlıklı su kullanımını sürdürememesi ve hatta işlevini doğru bir şekilde yerine getirememesi sonucu depo kaybı yaşatabilecek etkenlerdir.

 

Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi firmamızın tüm personellerinde, hijyen, mesleki yeterlilik, yüksekte ve kapalı alanda çalışabilir sertifikaları, portör muayene kayıtları tam ve eksiksizdir. ÜSKÜDAR genelinde konusunda uzman, gerekli yetki ve kalite belgelerinin tümüne sahip, profesyonel ekiplerimizle su deposu temizliği hizmeti vermekteyiz.

 

Depo çeşitlerine göre çatlak, delinme ve yarıklara bazı çözümler sunulabilmektedir. Bu çözümler depo temizliğine göre daha uzun süren ve daha maliyetli işlemlerdir.

 

Yarık, delinme ve çatlaklara çözüm sunan bu işlem depo çeşitlerine göre değişiklik ve tutunamama gösterdiği için uygulanamadığı durumlarda bulunmaktadır.  Bu hizmetlerin tümü izolasyon konusu altında toplanmaktadır.

 

Yosunlaşmanın yoğun görüldüğü depolarda acil su deposu temizliği yapılması gerekir. Su deposu yosun problemi, mevcut depoda bakteri üremesinin net bir göstergesidir.

 

Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi aranarak yosun oluşan su depoları hakkında hizmet talep edebilir ve bir daha böyle bir problemle karşılaşmamak için bilgilendirme alabilirsiniz.

ÜSKÜDAR sınırları içerisindeki tüm semt ve mahallere, su deposu temizliği hizmeti vermekteyiz.

İnsan sağlığını riske atmamak ve sağlıklı depo kullanımına devam edebilmek için Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisimizi arayarak, destek alabilirsiniz.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı izin ve kalite belgeleri ile başta Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi olarak tüm Türkiye genelinde hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

ÜSKÜDAR genelinde su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

 

Su deposu temizlik talebinde bulunan kurumların depoyu, Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi personellerine boş veya boşa yakın teslim etmeleri gerekmektedir.

 

ÜSKÜDAR GENELİNDE SU DEPOSU TEMİZLİĞİ NASIL UYGULANIR?

Depo içerisinde kalmış olan az miktarda su, 0,1 mm çekiş kapasitesine sahip su pompaları ile depo dışına tahliye edilmelidir.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan kullanımı ve 150 bar basınç gücündeki su kompresörleri yardımıyla depo içerisinde görülen kirliliğin çözülmesi sağlanır.

 

Depo dibine çöken kirli su yine su pompaları yardımı ile depo dışına atılır. Depo içi tekrar Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar yardımı ile dezenfekte edilir ve depo içine nüfus etmesi için belli bir süre beklenir. Bekleme tamamlandığında depo içi su kompresörleri ile yıkanmalıdır.

 

Depo dibine çöken kirli su depo dışına tahliye edilir ve su kompresörleri ile son bir yıkama ve durulama işleminden sonra su deposu sağlıklı kullanıma açılabilir duruma gelmiş olacaktır. Depo içine su alımı gerçekleşmeden şamandıra ve aksamları kontrol edilmelidir.

 

Depo temizliği işlemleri ancak bu şekilde tamamlandığında doğru yöntem ile hizmet sunulmuş ve sağlıklı kullanım sağlanmış olacaktır.

 

Suyun kullanıma sunulduğu alanlar olan su depolarının temizliği, temiz su kullanımı için ön koşul olmakta ve düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Su depolarının temizlik ve dezenfektesi, Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir yaptırılması gereken zorunlu kılınmış işlemlerdir.

 

Türkiye geneli zorunlu kılınan bu işlemler, yetkili firmalar tarafından sağlandığı takdir de genelgeye uygun temizlik hizmeti sağlanmış olacaktır.

 

Bu kapsam da İstanbul ilçesi Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri hizmet vermekte olan firma olarak nitelendirilebilmektedir.

 

Bu doğrultularda ilerleyen hizmet sonucunda Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisitarafından hizmetin alındığına ve tamamlandığına dair verilen hizmet formu, denetlemelerde ibraz edilebilecek resmi bir evraktır.

 

Su depolarının temizliğinin insan sağlığı açısından önemi açıkça vurgulanmaktadır. Bu durumda su depolarındaki kirliliğin, insan sağlığını ciddi boyutta etkilediği de açıkça belirtilmiş olmaktadır.

 

Su depolarına ulaşan suyun, taşıma hattı boyunca çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler ile karışarak depoya kirlenmiş olarak ulaştığı bilinmekte ve bu durum endişe uyandırmaktadır. Sağlıklı kullanımın sağlanabilmesi için, suyun kullanıma sunulmadan önce mutlaka depo temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Aksi takdirde depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterileri hızla üreyerek tüm depoyu kaplayacak ve kullanıma sunulması ile insan vücuduna nüfus edecektir. İshal, kusma, bulantı, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, kolera, tifo gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte olan bu bakteri çeşitleri, ölümcül sonuçlara da neden olabilmektedir.

 

Su deposu temizlik hizmetinde uygulanacak doğru yöntem ve metotlar, bakterilerin yok edilmesinde etkili olduğu gibi yanlış yöntemler farklı reaksiyonlar ile bakterilerin yoğunlaşmasına ve zehirlenme gibi ciddi boyutta problemlere neden olmaktadır.

 

Aynı zaman da temizlik sonrası sağlıklı kullanıma sunulabilecek olan depo, yanlış uygulamalar ile delinme, çatlama gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır.

 

Sağlık sorununu beraberinde getiren bu problemler, depo kaybına da neden olmakta ve maddi manevi zararla sonuçlanmaktadır.

 

Bu nedenle ÜSKÜDAR geneli su deposu temizlik hizmetinde yetkili bir kuruluştan destek alınması, kaliteli ve güvenilir hizmetin ön koşulu olmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, yetkili su deposu temizlik firması kapsamında, tüm özverisiyle hizmet sunmakta, olumlu dönüşlerin gururunu taşımaktadır.

 

Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi hizmetini yıllardır vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek profesyonel ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.

Temizlik öncesi ve sonrası tüm sorunların çözümünde en büyük destekçiniz olan Tekdez V.İ.P, öncelikle sağlık odaklı hizmet vermekte ve sağlığınızı önemsemektedir.

 

Firmamız tarafından sağlanan tüm hizmetler, garantili olarak tarafınıza sunulmakta ve herhangi bir probleme sebebiyet verilmeyeceğinin güveni ile sağlıklı kullanım gerçekleştirilebilmektedir.

 

Firmamız tarafından sağlanan su deposu temizlik hizmeti sonunda, deponun temizlik öncesi ve sonrası fotoğrafları tarafınızla paylaşılmaktadır. Bu sunulan hizmetin doğruluğunu gösterme niteliğindedir. Depo temizlik sonucunda depoda bir problem veya uygulanması gereken farklı bir işlem varsa firmamız tarafından bilgi paylaşımı sağlanmaktadır.

 

Su deposu temizliği sunan firmaların hizmet yetkileri sahip olduğu yetki ve kalite belgelerinin talep edilmesiyle sorgulanabilmektedir.

 

Firmaların yetkili olduklarını gösteren belgeler, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş güvenliği ve sağlığı sertifikası, TÜRKAK Akredite 9001 İSO kalite yönetim belgesi, eksiksiz kalite ve yetki belgeler, personellerin mesleki yeterlilik belgeleri ve gerekli sağlık raporları olarak sıralanabilir.

 

Yetki ve kalite belgelerine sahip olmayan kuruluşların sunduğu hizmet denetmelerde geçerli sayılmamaktadır. Yanlış yöntem ve metotlarla uygulanan hizmet sonucunda depo suyunun kullanımı sağlıklı olmamakla birlikte depoda uygulanan yanlış bir yöntem deponun uzun ömürlü kullanımı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

 

İSTANBUL ÜSKÜDAR SU DEPOSU TEMİZLİĞİ SERVİS AĞIMIZ;

Üsküdar sınırları içerisinde; Acıbadem, Ahmediye, Altunizade, Aziz Mahmut Hüdayi, Bahçelievler, Barbaros, Beylerbeyi, Bulgurlu, Burhaniye, Cumhuriyet, Çengelköy, Ferah, Güzeltepe, İcadiye, Kandilli, Kısıklı, Kirazlıtepe, Kuleli, Kuzguncuk, Küçük Çamlıca, Küçüksu, Küplüce, Mehmet Akif Ersoy, Mimar Sinan, Muratreis, Salacak, Selami Ali, Selimiye, Sultantepe, Ünalan, Valide-i Atik, Yavuztürk, Zeynep Kamil mahallesi ve tüm merkezlerinde Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi hizmetiniprofesyonel metot ve yöntemler ile uygulamaktayız.


ÜSKÜDAR genelinde hizmet veren Tekdez V.İ.P; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite 9001 İSO kalite yönetim belgesi, iş güvenliği ve sağlığı sertifikası, marka tescilleri, iş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS’’ formları ve ozonlama CE kalite yönetim belgeleri, personellerin mesleki yeterlilik ve sağlık belgeleri eksiksiz olarak Üsküdar yetkili su deposu temizlik servisi hizmetini yıllardır vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Müşteri danışmanımız ile iletişime geçerek su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024