UĞUR SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

UĞUR SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Su sebilleri günlük hayatta sıklıkla ve her alanda kullanılan suyun kullanımını kolaylaştıran kurulumu basit aletlerdir.

Günümüzde hemen her alanda karşılaştığımız ve kullanılan sebiller birçok markaları ve büyük sanayi tipi ve küçük ev tipi çeşitleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Büyük sanayi tipi ve küçük ev tipi çeşidi ve markası fark etmeksizin tüm sebillerin temizliği yapılmaktadır ve yaptırılmalıdır.

Kirli suyun insan sağlığına olumsuz etkileri göz önünde bulundurulduğunda sebil temizliğinin  göz ardı edilemez derecede olduğu tartışılmaz olacaktır.

 

Uğur su sebili temizliği de diğer tüm sebil markaları gibi en geç 3 ayda bir ve düzenli olarak temizliği yaptırılması gereken sebil markasıdır.

Sebil temizliği düzenli yaptırılmadığı takdir de su da koku ve tat farklılıkları gibi problemler oluşacaktır. Ayrıca kirli su yosunlanma için elverişli alan oluşturmaktadır. Sıkça karşılaştığımız yosunlanma oluşumu sebillerin en büyük problemlerinden biridir. Kirli su ve sıcaklık yosunlanma için elverişli alanlar oluşturmaktadır.

Yosunlanma sebillerde bakteri oluşumuna neden olmakta ve koliform bakterisinin hızla üremesine neden olmaktadır.


Uğur su sebili temizliği 


Koliform bakterisi yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bünyeden bünyeye reaksiyonları farklılık gösteren bu rahatsızlıklar ölümcül nitelikte sonuçlar doğurabilmektedir.

Oluşacak olan bu problemler sebilin verimli olarak kullanımına engel olacak ve sebilin işlevini tamamen kaybetmesine neden olacaktır.

Öncelikle insan sağlığını tehlikeye atacak bu durumlara maruz kalmamak için ve sebilin verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için düzenli olarak temizliği yaptırılarak takip edilmelidir.

Uğur su sebili temizliği ve diğer tüm sebil markalarının temizliğinde firmanın önem teşkil ettiği de göz ardı edilmemelidir.

 

 Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz firmalarca hizmet verilmesine dikkat edilmelidir.

Bu belgeler firmaların güvenilir ve kaliteli olduğunun kanıtı niteliğindedir. Temizlik öncesi mutlaka bu belgeler sorgulanmalı ve verilecek olan hizmetin sağlıklı sonuç vereceğinden emin olunmalıdır.

Ayrıca temizlik sonrası düzenli takibi yaparak yaşanacak olan problemlere zemin hazırlamayacak düzenli ve özenli firmalarca çalışılmaya özen gösterilmelidir. İş yükünüzü hafifletecek olan bu firmalar sağlıklı su kullanımı devamlılığında destek niteliğinde olacaktır.

Tekdez V.İ.P yıllardır su sebili temizliği işlemlerinde, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz profesyonel ve kaliteli hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmayan ve kullanılmaması gerektiği konusunda bilgilendiren firmamız siz değerli müşterilerimizin sağlıklı su kullanımını önceliği olarak ön görmektedir.

 

Ozon, temizlik için yeterli ve zararsız bir gazdır. Bakterileri yok ederek sağlıklı su kullanımını sağlamaktadır. Çevreden alınan duyumla tuz, sirke vb. gibi maddelerle temizlik yapılacağını söyleyenlere asla itibar edilmemelidir.

Kurulumu kapalı ya da açık alanlara yapılabilen sebillerin kurulduğu alanın önemli olan noktası ısı yayan aletlerden uzağa kurulması gerektiğidir. Sıcaklık yosunlanmayı hızlandırıcı bir etkendir ve yosunlanma bilindiği üzere bakteri üremesine neden olacaktır.

Açık ve kapalı alanlardaki sebiller havadaki toz ve nemin sebil içerisine girmesiyle su kirliliğine neden olmakta ve bu kirlilik bakteri üremesi için zemin hazırlamaktadır. Ayrıca el teması ile kullanılan sebillerin bakterilerden korunabilmesi için tek çözüm düzenli temizliğidir.


Uğur su sebili temizliği

 

Su sebili doğru konumlandırılarak ve düzenli temizliği yapılarak yaşanılacak olan tüm problemlerin önüne geçilmeli ve sağlıklı hayat için sağlıklı su kullanımına dikkat edilmelidir.

Uğur su sebili ve diğer tüm sebil markalarında firmamız tarafından verilecek olan hizmetlerde doğru yöntem ve metotlarla yosunlanan sebillerin arındırılması sağlanmakta, düzenli takibe alınarak tekrar yosun oluşumuna ve sağlıksız su kullanımına sebebiyet verilmemektedir.


Uğur su sebili temizliği ve diğer tüm sebil çeşit ve markaları için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Profesyonel ve güvenilir hizmet için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021