TEMİZ SU TESİSATI TEMİZLEME

TEMİZ SU TESİSATI TEMİZLEME

Su tesisatları, mevcut su kullanımının sağlandığı şebeke veya su deposundan suyun kullanıcıya ulaşmasını sağlayan boru hatlarıdır.

 

Bu tesisatlar boru yapımında kullanılan materyale göre çeşitlilik göstermekte ve temizlikleri bu doğrultularda sağlanmaktadır. Tesisatlar bakır veya plastik boru kullanımı ile döşenmektedir.

 

Plastik su borularında tesisat temizliği uygulanabilmekte ve doğru sonuç alınabilmektedir. Ancak bakır boru tesisat kurulumu gerçekleşmiş olan alanlarda tesisat temizliği hizmeti sağlanamamaktadır.

 

Bakır borularda paslanma görülebilmekte ve paslanmaya karşı borulara yapılacak olan bir dezenfekte işlemi boruda delinme ve patlamalara sebep olabilmektedir.


Temiz su tesisatı temizleme 


Temiz su tesisatı temizleme işleminin yılda bir defa yapılması ve devamlılığının sağlanması gerekmektedir. Düzenli olarak tesisat temizliği sağlandığında, tesisatta görülebilecek olan bakteri ve mikrop üremesinin aynı zamanda kireçlenmenin de önüne geçilmiş olacaktır.

 

Eğer bakteri oluşumu sık görülmekte ve kullanım sağlanan suda kirliliğe sıklıkla rastlanmakta ise tesisat temizliği daha öne çekilerek 6 ayda bir tekrarlanması, verimli sonuç alınmasını sağlayacaktır.

 

Herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak ve sağlıklı su kullanımına devam edebilmek için su tesisatı temizleme işleminin gereklilik duyulmadan yapılmasında fayda vardır. Bir sorunla karşılaşmadan tesisat temizliği hizmetine yönelmeyen kurumlarda, ileri dönemlerde kirli suyun sebep olduğu çeşitli hastalıklar ve hatta su tesisatında tıkanma görülerek su kullanımı tamamen kesilebilmektedir.

 

Temizliği aksatılan ve ihmal edilen tesisatlarda üremesi ve çoğalması görülen bakteri grupları tifo, hepatit A ve E, dizanteri, ishal, sıtma, çocuk felci, tularemi ve lejyoner gibi hastalıklara neden olabilmektedir.

 

Bakteri üremesi ile insan sağlığına zarar verici hastalıklar görülmeden ve tesisat kullanılamaz hale gelmeden su tesisatı temizleme hizmeti sağlanmalıdır.

 

Temizliği sağlanmış tesisatlarda arıza saptandığı durumlarda da temiz su tesisatı temizleme hizmeti sağlanarak tesisatta görülen arızanın önüne geçilebilmektedir. Bu temizlik ile arıza tespit edilerek engellenebilmekte ve oluşabilecek bakteri riski ortadan kaldırılabilmektedir.

 

Kullanım sağlanan suda bir sorun olmaması, tesisatta bir aksaklık yaşanmadığı gerekçesiyle tesisat temizliğinin yapılmaması ve temizliğe gerek olmadığı düşüncesine kapılmak yanlış bir davranış olacaktır.

 

Su kullanımının sağlıklı devam edebilmesi için temiz tesisatlarda da oluşabilecek sorunların önüne geçmek için temizlik hizmeti sağlanmaktadır.

 

Temiz su tesisatı temizleme talepleriniz için TEKDEZ V.İ.P müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Doğru yöntemler ile sağlıklı su kullanımına devam edebilmek için alınan tesisat temizlik işleminin gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip kuruluşlar tarafından sağlanması gerekmektedir.

 

Tesisat temizliği kapalı yapılarda, görüş sağlanmadan yapılan bir temizlik işlemi olduğu için konusunda uzman ve yeterlilik belgelerine sahip personeller tarafından alınan hizmet ile sağlıklı sonuç elde edilebilecektir.

 

Hiçbir belge ve yetkiye sahip olmayan, merdiven altı adıyla anılan kişi veya kuruluşların sunduğu hizmet doğru sonucu vermenin aksine tesisatta büyük ölçüde zarara neden olabilmektedir.

 

Yanlış bir yöntem veya yanlış oranda kullanılan dezenfektan, tesisat borularında delinme veya patlamaya neden olabilmektedir. Bu durum tesisatın tamamen yenilenmesine ve kurumun uzun süre su kullanımı sağlayamamasına sebep olmaktadır.

Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için hizmet alınacak kurumun yetki ve kalite belgeleri gerekirse referans bilgileri talep edilmelidir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı veHalk Sağlığı Müdürlükleri tarafından onaylanmış, biyosidal kullanımında yetkili kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız su tesisatı temizliği hizmetini gerekli belgelere sahip ve konusunda uzman kadrosu ile Türkiye genelinde doğru yöntemlerle ve sonuç odaklı olarak sunmaktadır.

 

Su tesisatı temizliği öncesi keşif ve randevu talepleriniz için iletişim kısmından talep formu doldurarak veya iletişim numaralarımızdan firmamıza ulaşarak profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021