TEMİZ SU DEPOSU KARAVAN

TEMİZ SU DEPOSU KARAVAN

Su depoları, su açısından bütün ihtiyaçlarımızı karşıladığımız alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Konut, kurum olabileceği gibi zaman zaman seyahat amaçlı ya da yerleşim yeri olarak benimsenmiş karavanlar da mevcuttur. Biliyoruz ki karavanlarda içerisinde küçük bir depo olan araçlardır.

 

Temiz su deposu karavan , karavandaki  deponuzun temiz olması ve sağlıklı olduğu anlamına gelmektedir. Nitekim kirli sular ciddi rahatsızlıklar doğurabilmektedir. Bu nedenle karavan  deposunun temizliğine de konut yada kurum depolarından farksız olarak dikkat edilmelidir.

 

Çamur, balçık  ya da haşere ölüsü olabilen depoların temizliğinin yapılmaması, bu depolardan her alanda kullandığımız suyun üzerinizdeki zararlı etkileri kaçınılmaz olacaktır. Bu zararlı etkiler arasında koliform, e-koli, enterekok gibi sağlığımızı ciddi ölçüde etkileyebilecek bakteri türemeleri de mevcuttur.


Temiz su deposu karavan 

Depo temizliğinin düzenli ve hijyenik ortamlar sağlanarak yaptırılması,  bu bakterilerden ve kirli sudan arındırılması gerekmektedir. Sağlık bakanlığının genelgesine göre de en az 6 ayda bir düzenli olarak depo temizliğinin yaptırılması zorunludur.

 

Bu zorundalık gündelik hayatımızı zorlaştırmak için değil, sağlığımızı tehdit eden bakterileri kirliliği ortadan kaldırmak için şart koşulmuştur. Küçük çocukların bünyeleri yetişkinler kadar dirençli olmadığı için bu tür kirli ve bakteri kaplı sulardan daha çabuk etkilenebilmektedirler.

 

Bu yetişkinlerin etkilenmediği anlamına gelmemektedir. Çocuklar hassas oldukları için depo temizliğinin zamanının kısa süreli bile geçmiş olması onları çok daha çabuk etkileyebilmektedir.

 

Bu nedenle depo temizliğinizi yaptırmadığınız her anın tehlike arz ettiğini unutmamanız gerekmektedir. Karavan, konut, kurum, kuruluş olması fark etmeksizin bütün depolar temizlenebilmektedir.

 

Temizliğin sadece bir kez yaptırılması yada uzun süre aralarla yaptırılması yeterli olmayacaktır. Mutlaka periyodik olarak takip edilmesi gerekmektedir.  Karavan deposunun da  diğer depolardan farksız olarak 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Temiz su deposu karavan olması ancak bu şekilde sağlanabilmektedir.

Karavanlar da, yeme, içme, duş alma gibi gündelik eylemlerin yapıldığı küçük yaşam alanlarıdır. Burada da meyve sebze yıkarken, duş alırken ve birçok alan da su kullanılmaktadır. Kullanılan suyun temiz olması sağlık açısından üzerinde durulması gereken önemli bir faktördür.

Temiz su deposu karavan sağlığınız açısından olması gereken temiz bir depodur. Fakat bunun devamlılığının olmaması, tekrar kirli bir depoya dönüşmesi için elverişli bir ortam yaratmak olacaktır. Bu ortamın tekrar yaratılmaması, temiz su deposuna sahip kalabilmek için depo temizliğinin ihmal edilmemesi önem teşkil etmektedir.

 

Deponuzun sadece temizliğini yaptırmak yeterli olmayacaktır. Temizliği yapan şirkette en az yapılması kadar önemli bir etkendir. Bu nedenle Sağlık bakanlığı onaylı ve tüm yetki belgelerine sahip şirketlerle çalışmayı tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Deponuzun temizliğinden ve sağlığından emin olmak için öncelikle sormanız gereken belgelerin yanı sıra bu temizliğin takibini de üstlenebilecek bir şirket olması gerekmektedir. 6 ayda bir düzenli periyotlar da yapılması gereken depo temizliği, gündelik hayat yoğunluğundan kaynaklı olarak unutulabilmektedir. Kirli suya ve hastalıklı bakterilere maruz kalmamak için, depo temizliğinizin takibini yapacak güvenilir bir şirket tercih etmeniz sağlığınız açısından ciddi bir önem teşkil etmektedir.

 

Deponuzun temizlettirilmesi hakkında bilgi almak için öncelikle mutlaka deponuzun tonajını bilmeniz gerekmektedir. Karavan gibi küçük yaşam alanlarında küçük depolar olacaktır. Bu tür küçük depolar da üzerinde litre cinsinden tonaj bilgisi bulunmaktadır. Üzerine bakmanız öğrenmeniz için yeterli olacaktır.

 

Tekdez V.İ.P  tecrübeli ve tüm belgeleri tam kadrosu, titiz, takip ağırlıklı çalışması ile profesyonel bir çalışma sunmaktadır. Tekdez V.İ.P iletişime geçildiğinde kurumsal kimliği ve profesyonel kadrosu ile en doğru çözüm ve temizliği sunmaktadır.


Tekdez V.İ.P doğru bilgi, profesyonel temizlik ve güvenli iletişim adresiniz olmaya devam edecektir.

Karavan su deposu temizliği talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz ve randevu oluşturunuz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021