TEKDEZVİP SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

TEKDEZVİP SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve insan hayatı için oldukça önemli bir ihtiyaçtır.

Su depoları; önemli ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği ve kullanıma sunulduğu alanlardır.

Su depolarının temizliği sağlıklı su kullanımı için önem teşkil etmektedir ve ihmal edilmemelidir.

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli verilen hizmettir.

 

Su depolarının temizliği, kirli su kullanımının ölümcül sonuçlara sebep olması açısından çok daha fazla önem kazanmaktadır. Kirli su bakterilerin üremesi için elverişli alanlar oluşturmakta ve bu bakteriler insan sağlığını ciddi derecede tehlikeye atmaktadır.

Su depolarının kirlenme aşamasında öncelikle barajdan temizlenmiş olarak çıkan suyun sebebiyetinden bahsetmek doğru olacaktır. Barajdan temizlenmiş olarak çıkan su depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri taşımakta ve depoya kirlenmiş su olarak giriş yapmaktadır.

 

Depoya giriş sağlayan kirli su, temizliği yapılmadığında depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin hızla üremesi gerçekleşecektir. Koliform, ekoli, enterekok bakterileri, suyun kullanımı sonucu insan vücuduna nüfus ederek ishal, kusma, bulantı, tifo, kolera, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olacaktır.

 

Bu rahatsızlıklar kişiden kişiye farklı reaksiyonlar göstermekte ve ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Bu durumla ilgili Dünya Sağlık Örgütü raporu incelendiğinde; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin alkol ve sigaradan sonra altıncı sırada yer aldığı görülmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre de suyun temiz kullanımının önemi açıkça gözler önüne serilmekte ve bu durum Sağlık Bakanlığı tarafından da su depolarının temizliğini zorunlu kılan bildirge ile halk sağlığının önemsendiğini göstermektedir.

 

Sağlık Bakanlığı genelgesince; su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

Tekdez V.İ.P su deposu temizliği, halk sağlığı ve insan hayatının verimli devamlılığı için yıllardır doğru yöntem ve tekniklerde sunulan hizmettir. Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve destek talep edebilirsiniz.

 

Su depolarının temizliğinde Sağlık bakanlığı oldukça titiz davranmakta ve denetlemelere tabi tutulan kurumlarda geçerli belgeleri talep etmektedir.

Sağlık Bakanlığı denetlemelerinde geçerli belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Bu belgeler denetlemelerden sorunsuz olarak geçebilmek daha önemlisi kaliteli ve güvenilir hizmet alınabilmesi için sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgelerdir.

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği, Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi bulunan Sağlık Bakanlığının tüm denetlemelerinden geçmiş yasal ve denetleme sonrası geçerli belgeler ile verilen hizmettir.

Tekdezvip su deposu temizliği 

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği; TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekipler tarafından verilen hizmet olarak tanımlanmaktadır.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesinde bahsi geçen uygulanacak doğru yöntem ve metotlar, firmanın vereceği hizmetin garantisi niteliğinde olmaktadır. Bu belge; depo temizliğinde Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar kullanılarak hizmet sunulacağının göstergesi niteliğinde olacaktır.

 

Aynı zamanda su depolarında meydana gelen problemlerde doğru yöntem ve metotlar ile deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesi için gerekli uygulamalar yapacak ya da kazanç elde etmek adına kurtarılamayacak depoya kurtarılabilir imajı yüklemeyen firmanın kanıtı niteliğinde de olacaktır.

Depo da yaşanabilecek olan problemler deponun çeşidine göre; yosunlanma, paslanma, delinme, çatlama olarak adlandırılmaktadır. Bu tür durumlar da deponun içerisi bakteri yuvası haline dönüşmüş olacaktır ve deponun verimli olarak işlevini yerine getirmesi mümkün olmayacaktır.

Bu tür durumlarda uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır. Bazı durumlar da depo tamamen kullanılamaz hale gelmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

 

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği, uygulanacak doğru yöntem ve metotlar ile en doğru hizmetin sunulması demektir.

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği; iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile iş güvenliği uzmanlarının eğitiminden ve sınavından geçmiş eğitimli ve uzman ekipler tarafından profesyonel sunulan hizmet anlamını da taşımaktadır.

 

Firmamız tarafından verilecek olan tüm hizmet yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak sunulmakta ve kaliteli ve güvenilir hizmet garantisi verilmektedir.

TEKDEZ V.İ.P ile su deposu temizliği hakkında iletişime geçtiğinizde doğru hizmet sağlanması için deponun tonajına, niteliğine ve suyun depoya nasıl ulaştığına hakim olmanız gerekmektedir.

Deponun tonajı; m3 cinsinden ilerlenen depo tonajının bilinmemesi durumunda deponun en, boy ve yüksekliğinin bilinmesi de yeterli olacaktır. En x boy x yükseklik formülü deponun tonajını vermektedir.

 

Deponun niteliği; deponun çeşidi anlamını taşımaktadır. Depolar; çelik depo, beton depo, modüler paslanmaz su deposu, plastik depo olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Depo çeşidinin bilinmesi verilecek olan hizmet için uygulanacak işlemlerin doğru ve yerinde olmasını sağlayacaktır.

Depoya suyun nereden ulaştığı kısmında; kuyudan, şebekeden ya da tankerle ulaşması gibi durumların bilgisi isteniliyor olacaktır. Deponun içerisinde kirli suyun ve bakterinin ne denli yoğun olduğu hakkında bilgi sahibi olunması açısından önemlidir.

 

İstenen bilgilere hakim olunmaması ya da emin olunmaması durumunda TEKDEZ V.İ.P tarafından ücretsiz keşif ekibi yönlendirilmektedir.

Tekdezvip su deposu temizliği, sağlıklı su kullanımı için çözüm adresi olmaya yıllardır devam eden hizmet demektir.

Tüm bilgiler sonrasında tarafınıza detaylı bilgi aktarılarak talebiniz doğrultusunda randevunuz oluşturulacaktır.

Randevu gününde uzman ve eğitimli TEKDEZ V.i.P su deposu temizliği ekibimiz tarafından deponun dibinde kalan çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler tahliye edilecektir.

Tahliye sonrası deponun tüm yüzeyleri herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde yıkanacak ve kirli su tekrar tahliye edilecektir.

Deponun içerisi TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği ekibi tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile temizlenerek depo bir süre dezenfekte edilmiş şekilde bekletilecektir.

Bekleme süresi sonrası deponun tüm yüzeyleri yıkanarak kirli su tahliye edilecektir. TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği ekibi tarafından tahliye edilen su temiz oluncaya dek yıkama ve tahliye işlemi devam edecektir.

Bu işlemler sonrasında depo sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. İşlem bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği öncesi ve sonrası resimleri işlem bitiminde mutlaka tarafınıza aktarılarak kaliteli ve güvenilir hizmetimiz siz değerli müşterilerimiz ile paylaşılacaktır.

 

Günlük hayatın yoğunluğunda unutulan en geç 6 aylık su deposu temizlik süresi TEKDEZ V.İ.P tarafından CRM’ de takibe alınarak tarafınıza hatırlatma yapılacak ve talebiniz doğrultusunda hizmetimiz devam edecektir.

Bu şekilde denetlemeye tabi tutulan kurumlarda yaşanılabilecek herhangi bir problemin önüne geçmekte olan firmamız en önemlisi yaşanabilecek sağlık problemlerinin de engelleyicisi konumunda olmaktadır.

 

Tekdezvip su deposu temizliği, kaliteli hizmeti, özverili ve işinin ehli personeller ile güvenilir hizmetin adresi olmanın gururunu yaşamaktadır.

TEKDEZ V.İ.P su deposu temizliği, tüm kurum ve kuruluşlarda, apartmanlarda, iş yerlerinde, ofislerde ve konutlarda düzenli periyotlarla verilen hizmettir.

Sağlık su kullanımı hizmetimiz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021