SU SEBİLİ YOSUN TEMİZLEME

SU SEBİLİ YOSUN TEMİZLEME

TEKDEZ V.İ.P; su sebili temizliği ve su sebili yosun temizleme işlemlerinde yıllardır hizmet vermekte olan Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluştur.

Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan, suyun muhafaza edildiği ve kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Su sebilleri sık kullanımından ve kuruldukları alanlardan kaynaklı olarak belli periyotlarla temizlettirilmesi gereken aletlerdir.

 

Aksi takdir de su sebillerinde koku ve tat farklılıkları meydana gelecek ve akabinde sebil içerisinde yosun oluşumu gerçekleşecektir.

Su sebili yosun temizleme işlemleri sebillerin düzenli ve periyodik olarak zamanında temizlenmemesinden kaynaklı uygulanan arındırılması oldukça zor işlemlerdir.

Sebil içerisinde yosun oluşmuş olması bakterinin de ürediğinin göstergesi niteliğinde olmaktadır. Koliform olarak bilinen üremesi oldukça hızlı ve arındırılması zor bir işlem olan bakteri çeşidi sebilin içerisini kısa sürede kaplayacaktır.


Su sebili yosun temizleme 


Bu durumda, koliform bakterisi sebilden su kullanımı ile birlikte insan vücuduna nüfus ederek, ishal kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verecektir.

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak su sebili temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılması gerekmektedir.

 

Su sebili yosun temizleme işlemlerinde, sebilin tekrar verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için hizmet alınacak firmanın sahip olması gereken belgelerin sorgulanması gerekmektedir.

 

Su sebili yosun temizleme işlemleri oldukça zor ve doğru yöntem ve teknik gerektiren işlemlerdir. Eğitimli ve uzman ekipler tarafından uygulanacak işlemler ile sebilden yosunun arındırılması mümkün olacaktır.

 

Eğitimli ve uzman ekipler ile hizmet vermekte olan firmayı; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri talep edilerek ayırt edebilmek mümkün olacaktır.

Bu belgeler su sebili yosun temizleme işlemlerinde kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Su sebillerinde kirlilikten kaynaklı oluşan yosun, sebillerin gün ışığı alan alanlara kurulumundan kaynaklı da olmaktadır. Sıcaklık yosunlanmayı hızlandırıcı bir etken olarak karşımıza çıkmakta ve bu nedenle su sebillerinin sıcaklık yayan çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi aletlerin yanına kurulmaması gerekmektedir.

 

Kurulum olarak dikkat edilmesi gereken aşama sonrası, su sebili yosun temizleme işlemlerine maruz kalmamak ve sebilin verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için düzenli olarak en geç 3 ayda bir temizliğinin ihmal edilmemesi gerekmektedir.

 

Koliform üreme süresi 60 ile 90 gün aralığında değerlendirilmekte ve 3 ayı aşkın süredir temizliği yaptırılmayan sebillerde yosunlanma ve koliform bakterisi üremesinin gerçekleştiğinin bilincinde olunmalıdır. Bu sebillerin kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P; su sebili yosun temizleme işlemlerinde yıllardır profesyonel hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak firmamız, eğitimli ve uzman ekipleri ile hizmet sunmaktadır.

 

Su sebili yosun temizleme işlemlerinde yerinde hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P uzman ekipleri tarafından, temizlik hizmetinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır.

 

Sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilerek su sebili yosun temizleme işlemi tamamlanmış olacaktır. Sebilin tüm hazneleri bakterilerden ve yosundan arındırılmış olarak TEKDEZ V.İ.P ekipleri tarafından sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel hizmetimiz ve sağlıklı su kullanımı için sektörünün öncü firmalarından Tekdez V.İ.P destekçiniz olmaya devam edecektir.

 

Su sebili ozon temizliği ile sebillerdeki tüm problemlerden kurtulmak için çözüm adresiniz Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021