SU SEBİLİ TEMİZLİK FORMU

SU SEBİLİ TEMİZLİK FORMU

Günümüzde hemen her alanda karşımıza çıkan su sebilleri, suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

 

Su sebili temizlik formu kapsamında en geç 3 ayda bir su sebillerinin temizliği gerçekleştirilerek sağlıklı su kullanımı temin edilebilecektir.

 

Küçük ev tipi ve büyük sanayi tipi olarak bilinen sebillerin temizliği insan sağlığı açısından önem teşkil etmektedir.

 

Küçük ev tipi sebiller; altına ya da üstüne damacana takılan sebiller olarak nitelendirilmektedir. Büyük sanayi tipi sebilleri, genellikle iş yerlerinde kullanılan, buzdolabı boyutunda gri renkli olarak nitelendirmek doğru olacaktır.

 

Su sebili temizlik formu 

Sebillerin kurulum şekli, içerisindeki suyun kirlenmesine neden olan sebepleri açıklamaktadır. Bu durumda açık alanlara kurulumu sağlanan sebillerin içerisine tozun hava yoluyla girmesi suyun kirlenmesine neden olmaktadır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerin içerisine nemin hava yoluyla girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır.

Kirli su, insan sağlığı açısından tehlike arz etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımı kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Suyun kirli olduğunun anlaşılmasını sağlayacak anormallikleri; koku ve tat farklılıkları olarak belirtmek doğru olacaktır. Ayrıca suyun renginin sarımtırak olması da kirli olduğunun göstergesidir.

Kirli su zamanla sebil içerisinde yosunlanma oluşmasına neden olacaktır. Yosunlanma çok sık karşılaşılan problemlerden biri olmakla birlikte arındırılması zor bir işlemdir. Ancak doğru yöntem ve metotlar ile temizliği sağlanan sebil verimli olarak işlevini yerine getirebilecektir.

Bu tür problemlere maruz kalmamak için ve yaşanan problemlere çözüm için su sebili temizlik formu kapsamında, doğru yöntem ve metotlar temizlik hizmeti sunacak olan Tekdez V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Temizliği doğru yöntem ve metotlarla sağlanmamış ya da hiçbir temizlik işlemi uygulanmayan sebiller zamanla bakteri üremesi için elverişli hale gelecektir. Bu şekilde üremesi oldukça hızlı ve arındırılması oldukça zor olan koliform bakterisinin üremesine neden olunmuş olacaktır. Koliform bakterisi yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. .

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus koliform bakterisinin üreme süresinin 60 ile 90 gün aralığında olduğu ve 90 günü aşkın süredir temizlenmeyen sebillerin kullanımının durdurulması gerektiğidir.

 

Bu tür durumlarda sebilin kullanımı kesinlikle durdurulmalı ve temizliği sağlanmalıdır. Koliform bakterisinden ve su içerisindeki kirliliklerden arındırıldığına emin olunabilmesi için, temizlik hizmetini verecek olan firmanın nitelikleri önem teşkil etmektedir

Firmanın; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite ve yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı güvenliği sertifikasının yanı sıra yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak sorgulanmalıdır.

Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır. Aksi takdir de alınacak olan hizmet güvenli olmayacağı gibi iş bitiminde verilecek olan iş tamamlandı formunun hiçbir kanuni hükmü de olmayacaktır.

 

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş izin belgesi ile su sebili temizlik formu kapsamında yıllardır doğru hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

Tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet sunmakta olan firmamız TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel hizmet vermektedir.

Su sebili temizliği işlemlerinizde kaliteli ve güvenilir hizmet almak için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

 

Tekdez V.İ.P Türkiye geneli yerinde hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası randevunuz oluşturulacaktır. Randevu gününde eğitimli ve uzman ekipler tarafından sebiliniz yerinde temizlik işlemi ile dezenfekte edilecektir. Sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmekte ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır. Ekibimiz tarafından iş bitiminde verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

Tekdez V.İ.P temizlik sonrası CRM’de takibe alarak zamanında hatırlatma sağlayacak ve talebiniz doğrultusunda herhangi bir probleme sebebiyet verilmeden sebilinizin temizliği sağlanarak sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

Sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021