SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

Su sebilleri hemen her alanda kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Su sebillerinin kullanım sıklığı ve konumlandırıldığı alanlar göz önünde bulundurulduğunda içerisindeki suyun sürekli temiz kalması mümkün olmayacaktır.

Kirli su insan vücudu için oldukça tehlikeli zararlar teşkil etmekte ve ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Su sebili temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılarak bu tür problemlere sebebiyet verilmemelidir.

 

Su sebili temizliği yapan firmalar arasında sektörünün öncüsü olan Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

Su sebilleri günümüzde hemen her alanda karşılaştığımız aletlerdir. Konutlar, iş yerleri, kurum kuruluşlar ve birçok alanda kullanımı sağlanan sebiller açık ya da kapalı alanlara konumlandırılmaktadır. Açık alanlara kurulumu yapılan sebiller de tozun hava yoluyla sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olmaktadır.

Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde ise nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır.

 

Kurulum açısından sebiller incelendiğinde, suyun temiz kalması için bir çözüm üretilememektedir. Ancak sebillerin ısı yayan elektrikli ev aletlerinden uzak bir alana konumlandırılması sağlıksal olarak bir avantaj sağlamaktadır. Sıcaklık yosun oluşumunu hızlandırıcı bir etkendir ve bu aletlerden uzak konumlandırmak sebilin zararlı maddeleri hızlı üretmemesi için bir önlem olacaktır.

 

Su sebillerinin kirlenmesini ve derecesini etkileyen sebepler; yoğun kullanımların çok olması ya da çok az kullanım yapılması, kötü kullanımlara maruz kalması, şebeke suyundan arıtma alarak kullanımlar olarak sıralanabilmektedir. Ayrıca sebillerde kirlilikten kaynaklı hazne paslanmaları da meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda sebil tamamen işlevini kaybetmekte ve kullanıma durdurulması gerekmektedir.

 

Sebillerin olağan durumlarda en geç 3 ayda bir düzenli olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Fakat kirliliğin derecesine göre sebil temizliği zaman aralığı değişkenlik göstermektedir.

Bu durumları inceleyecek olursak; çok yoğun kullanımlarda 30 günde bir, personel kaynaklı kötü kullanımlarda 30 günde bir, şebeke suyu arıtma olarak kullanıldığında 30 günde bir, çok az kullanımlarda 45 günde bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Su sebillerinin gerekli zamanlarda ve düzenli olarak temizliğinin yaptırılmaması suyun kirlenmesine neden olacaktır. Kirli su da koku ve tat farklılıkları meydana gelecek ve akabinde sebil de yosun oluşumuna neden olacaktır. Yosun sebilden arındırılması zor bir işlemdir ve ancak doğru yöntem ve metotlar ile arındırılması mümkün olacaktır.

Su sebili temizliği yapan firmalar 


Yosun oluşumu sebil içerisinde bakteri üremesi için elverişli alanlar oluşturacaktır.

Koliform olarak bilinen üremesi oldukça hızlı ve arındırılması zor bakteri çeşidi üremesi gerçekleşecektir. Koliform ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu tür rahatsızlıklar kişiden kişiye farklılık göstermekte ve ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Dünya Sağlık Örgütü raporunda alkol ve sigaradan sonra altıncı sırada kirli su kullanımı kaynaklı ölümler gelmektedir. Bu rapor kirli su kullanımının sağlık açısından ciddiyetini açıkça göstermektedir.

 

Tüm bu durumlar işine hakim firmalar tarafından detaylandırılarak çözüme kavuşturulabilecek konulardır. Bu nedenle sebil temizliği kadar, hizmet alınacak olan firma da önem teşkil etmektedir.

 

Su sebili temizliği yapan firmalar araştırılırken; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerini eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

 

Kaliteli ve güvenilir hizmet alınacağından ancak bu belgeler ile emin olunabilecektir. Bu nedenle mutlaka bu belgeler sorgulanmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile Tekdez V.İ.P uygulanacak yöntem ve metotlara hakim eğitimli ekipler tarafından hizmet sunulduğunu kanıtlamaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile firmamız hizmet alan ve hizmet verenin güvenliğini garanti altına alacak, gerekli tüm eğitimleri tamamlamış personeller tarafından hizmet sağlamaktadır.

 

Su sebili temizliği yapan firmalar kapsamında firmamız tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak profesyonel destek sağlamaktadır.

 

Güvenilir ve kaliteli hizmetin adresi olmaya yıllardır devam etmekte olan Tekdez V.İ.P uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel ve memnuniyet odaklı hizmet vermeye devam edecektir.

 

Su sebili temizliği yapan firmalar, gerekli tüm belgeleri ve bilgiyi taşıyan ve bu şekilde hizmet sağlayan firmalar olmalıdır.

 

Su sebillerinin temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalı, kulaktan doğma karbonat sirke, tuz gibi maddeler ile temizlik yapılabileceğine itibar edilmemelidir. Zehirlenme gibi sorunlar ve sebil kayıpları meydana getiren bu durumlara, işini bilmeden yapan firmalar tarafından da neden olunabilmektedir.

Yerinde hizmet vermekte olan firmamız sebilin tüm haznelerini ozon ile dezenfekte ederek sağlıklı kullanıma teslim etmektedir. Talebiniz doğrultusunda CRM de takibe alacak olan Tekdez V.İ.P gününde ve sorunsuz hizmet vermeye devam edecektir.

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Su sebili temizliği işlemlerinizde güvenilir ve kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021