SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ LİMON TUZU

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ LİMON TUZU

Su sebilleri her alanda kullanılan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran ve günümüzde kullanımı fazlasıyla yaygınlaşmış olan aletlerdir.

Kullanım yoğunluğu bu kadar fazla olan sebillerin sağlıklı olarak kullanıma sunulması için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Temizlik işlemleri, sebillerden sağlıklı su kullanımı için oldukça önem teşkil etmektedir. Bu durumda temizlik işlemleri için kullanılacak madde de aynı oranda önem teşkil etmektedir.

Bu maddeler birçok çeşitlerde karşımıza çıkmakta ve bu konuda bilinçsiz uygulamalar yapılmaktadır.  Su sebili temizliği limon tuzu ve benzeri değişik,  kulaktan doğma bilgilerle yapılan işlemler kesinlikle yanlıştır ve bu bilgilere itibar edilmemelidir. Sebil temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

Sebillerin düzenli ve periyodik olarak temizliğinin etkili olabilmesi için doğru yöntem ve tekniklere hakim firmalar tarafından hizmet alınmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P, su sebili temizliğinde uzman ve eğitimli ekipleriyle doğru yöntem ve tekniklerde hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur. Firmamız ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.

Su sebillerinin temizlenmediği takdir de yaşanacak problemleri incelediğimizde; sebil de koku ve tat farklılıkları meydana geldiğini ve bu durumun yosunlanma oluşumu olarak sonuçlandığını belirtmek doğru olacaktır. Yosunlanma sebillerden arındırılması oldukça zor bir işlemdir ve bakteri üremesi için de zemin hazırlamaktadır.

Su sebili temizliği limon tuzu Yosunlanmanın sebilden arındırılması için mutlaka doğru yöntem ve tekniklerle yapılmalı, su sebili temizliği limon tuzu gibi maddeler asla kullanılmamalıdır. Bu maddeler sebil içerisindeki kirlilik ile reaksiyona girerek zehirlenme gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Ozon ile temizlenerek ve ısı yayan aletlerden uzak alana kurulumu sağlanarak yosunlanma problemine çözüm olunabilecektir. Ozonun kullanımı uzman ve eğitimli ekipler tarafından sağlanmadığı takdir de yanlış uygulamalara sebebiyet verilecektir.

Ozon sebilin tüm haznelerinin temizlenmesini sağlayarak sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm işlevi görmektedir. Su sebili temizliği limon tuzu gibi maddeler, sebil içerisinden tat ve koku olarak ayrışabilecek maddeler olmadığı için, sebilin kullanımına devam edilebilmesi de mümkün olmayacaktır.

 

Sebillerin temiz ve sağlıklı olarak kullanılabilmesi için en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak ozon ile temizlenmesi gerekmektedir.

En geç 3 aylık sürenin belirlenmesi, oluşacak olan bakterinin süresine oranla belirtilmektedir.

Sebillerde bakteri üremesi, koliform olarak bilinen ve hızlı üreyen bakterinin sebil içerisini kaplamış olması demektedir. Koliform; ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve ölümcül sonuçlar da yaşanabilmektedir.

Koliform üreme süresi 60 ile 90 gün aralığındadır ve bu nedenle bakterinin üremesine elverişli alanlar oluşturmamak adına, en geç 3 ayda bir sebil temizliğinin yaptırılıyor olması gerekmektedir. 90 günü aşkın süredir temizliği sağlanmayan sebillerin kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

 

Sebil temizliğinde doğru yöntem ve tekniklerde yapılacak uygulamaların önemi bakteri arındırılmasına çözüm olabilmek ve tekrar aynı problemleri yaşamamak adına önem teşkil etmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz kalite ve yetki belgeleri ile personel yetki belgeleri, verilecek olan hizmetin doğru yöntem ve tekniklerle yapılacağının kanıtı niteliğindedir.

Tekdez V.İ.P su sebili temizliğinde, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile yerinde hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

Su sebili temizliği limon tuzu, sirke, karbonat yada herhangi bir kimyasal ürünle asla yapılmamalıdır. Su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetinde sadece ozon kullanılmalıdır.

Su sebili temizliğinde yıllardır doğru hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan firmamız, siz değerli müşterilerimize güvenli ve sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm belgeler ve eğitimli ekipler ile hizmet vermektedir.

Su sebili temizliğinde doğru hizmet için lütfen Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz.  

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021