SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ KARBONAT

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ KARBONAT

Su sebilleri hemen her alanda kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.

Günlük hayatta hemen her alanda kullanılan suyun temiz olması insan sağlığı açısından önem teşkil etmektedir. Sağlıklı yaşam ve temiz su kullanımı için sebil temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

Sebillerin steril olması için uygulanan su sebili temizliği karbonat türü işlemler kesinlikle kulaktan doğma ve yanlış bilgilerdir. Sebil temizliğinde karbonat ve benzeri maddelerin kullanımı sebilin işlevini kaybetmesine neden olmakta ve insan sağlığını ciddi boyutta tehdit etmektedir.

 

Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

Sebil temizliği sağlıklı su tüketimi için önemlidir ve kullanılan madde de aynı oran da sterilizasyon sağlayacağı için önem teşkil etmektedir.

Suyun kirlenme nedenleri ve kirli su kullanımının zararlarını, kurulum alanları ve kullanımları olarak incelemek doğru olacaktır.

 

Sebillerin içerisindeki suyun kirlenme oranları kurulum alanları ile ilişkilendirilmektedir. Açık alanlara ya da kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde havadaki toz ve nemin sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olmaktadır.

Su sebili temizliği karbonat

Sebillerin kurulumu içerisindeki suyun kirlenmesine engel olacak bir çözüm sunmamaktadır. Ancak sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak konumlandırılmaları sebil içerisindeki yosun oluşumunun hızlı olmaması için bir çözüm olacaktır.

Yosunlanma temizliği yapılmayan ya da düzenli olarak temizliği sağlanmayan sebillerde çok sık karşılaşılan bir problemdir ve arındırılması oldukça zor bir işlemdir. Yosunlanma ile birlikte sebillerde koku ve tat farklılıkları da meydana gelecektir. Bu durum da sebil içerisinde bakteri üremesi için yeterli tüm kirlilik oluşmuş olarak bakterili su kullanımı gerçekleşecektir.

Bir sirkülasyon halinde birbirini takip eden kirlilik oranları sebillerin sağlıksız olarak kullanımı için gerekli tüm zararlı etkenleri sebil içerisinde toplamaktadır. Bakterilerin en çok bilineni ve koliform olarak nitelendirilen bakteri çeşidinin üremesi de bu tür reaksiyonlar sonrası gerçekleşmektedir.

Koliform; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte olan,  üremesi hızlı ve arındırılması zor bir bakteri çeşididir.

Yosunlanma ve bakteri oluşumunun arındırılması doğru yöntem ve teknik gerektiren işlemler ile sağlanabilmektedir. Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek doğru yöntem ve tekniklerde hizmet alabilir ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Sebillerin düzenli ve periyodik olarak temizlenmemesi yaşanabilecek olan problemleri hızlandırmakta ve bu tür rahatsızlıklar ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Sebiller kullanım alanları açısından incelendiğinde; çok yoğun kullanım, çok az kullanım, kötü kullanım, şebeke suyu arıtma kullanımları olarak belirtmek doğru olacaktır.

Temizlik süreleri bu tür kullanımlarla orantılı olarak şekillenmektedir.

 Çok yoğun kullanımlarda 30 günde bir, çok az kullanımlarda 45 günde bir, kötü kullanımlarda 30 günde bir, şebeke suyu arıtma kullanımlarında 30 günde bir temizliğinin düzenli olarak yaptırılıyor olması gerekmektedir.

Olağan durumlarda en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak su sebili temizliği yaptırılmalıdır. Bu temizlik evrelerinde temizliği yapan firma ve temizlik maddesi önem teşkil etmektedir. Su sebili temizliği karbonat gibi işlemler asla uygulanmaması gereken bilinçsiz davranışlar olacaktır.

 

Bu tür bilinçsiz durumlara maruz kalmamak ve sağlıklı su kullanımı için hizmet alınacak olan firmadan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası talep edilmelidir.

Ayrıca firmanın tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri sorgulanmalı ve eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

Doğru temizlik işlemleri için bu belgeler güvenilir ve kaliteli hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile firmamız uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet sunmaktadır.


Su sebili temizliği karbonat gibi maddelerin zararı üzerinde özellikle durmakta olan firmamız, ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerektiğinin altını çizmektedir.

Tekdez V.İ.P, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yerinde hizmet sağlamaktadır.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021