SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ İSTANBUL

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ İSTANBUL

Su sebilleri gelişen toplumlarda çok yoğun çalışma saatlerine sahip sanayi tesislerinden toplu yaşam alanları olan konaklama tatil köyleri, sosyal dinlenme tesisleri, toplu konutlar ve daha birçok sektör ve alanda hızlı ve kolay bir şekilde insanların su ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Ancak sebillere çok sayıda insanın temas etmesi, artı ortam koşullarının olumsuz etkileri nedeniyle su sebilleri çok kısa sürede sağlığımız açısından tehlikeli bir hale gelmektedir.


Su sebili temizliği İstanbul ve tüm Türkiye genelinde, profesyonel ekiplerimiz, gelişmiş teknolojik altyapımız ile vermekteyiz.

 

Su sebili temizliği İstanbul ilimizin tüm ilçe ve merkezlerinde sadece 2000 MG ozonlama yöntemi ile verilmektedir. 

Su sebili ozon temizliği hizmetinde, 2000 MG ozon dışında hiçbir dezenfektan ürün kullanmamaktayız.

 

Su sebillerinin açık ortamlarda olup havayla teması, çok sayıda bakteri türü, sporları ve mantar enfeksiyon etkenlerinin sebil yüzeyinden ve damacana takılması sırasında hava girişiyle sebil içindeki suyun kontamine olmasına neden olup bakteri ve patojen diğer ajanların ortam koşullarının da elverişli olmasıyla dakikalar içerisinde hızlı bir şekilde üremesini sağlamaktadır.

 

Ortamın sıcaklık şartları 30 – 40 derece aralığında olduğunda bakteri ve mantarların ideal üreme koşullarını oluşturmaktadır.

Ya da nemli banyo mutfak gibi kapalı ılık alanlara su sebillerinin konulması patojenlerin nem ihtiyacını kolay bir şekilde karşılamaktadır. Bu şartlar mikroorganizmaların suda var olan organik partikülleri kullanarak çoğalmalarında çok uygun ortamlardır.

 

Sonuçta patojen ajanların kontamine etmiş olduğu suyun kullanımı birçok enfeksiyonla beraber salgın olabilecek durumların yaşanmasına da yol açabilmektedir. 

 

Yaşanan hastalık ve enfeksiyonlar çok çeşitli olup ciddi hatta ölümcül olabilen tifo, dizanteri, kolera gibi şiddetli ishalle başlayıp bağırsak rahatsızlıklarına yol açan, ağır kan dolaşım enfeksiyonu, çocuk felci gibi sakat bırakabilen enfeksiyonlar, solunum yolu akciğerhastalıkları, hepatit A, sarılık hastalığı, insan dışkısının sulara bulaşması sonucu bağırsaklarda yaşayan fekal koliform bakteri türlerinin sebep olduğu ciddi hastalıklardır.


Su sebili temizliği istanbul 

Sebil temizliğinin en geç 3 ayı geçmeden periyodik olarak yapılması bu enfeksiyonlardan hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumanın ilk yoludur.

 

Sularla bulaşan çok sayıda ve tehlikeli salgın olabilecek hastalıklardan korunma yolları olan kişisel hijyen ve el sabunlama davranışı suyla bulaşmaların önlenmesinde çok önemli olup sonraki alınması gereken ilk tedbir su sebili temizliğidir.


 

Su sebili kullanımı daha fazla olan büyük nüfusa sahip kentlerde su sebili temizliği İstanbul başta olmak üzere diğer sanayisi gelişmiş şehirlerimizde daha bilinçli yaklaşılarak düzenli bir şekilde uygulanmakta böylece enfeksiyona neden olan patojenlerin bulaşma riski oldukça azalmaktadır.

 


Bu risklerin farkında olarak bilinçli hareket etmek toplum sağlığının korunmasında en kritik noktadır.

Su sebili temizliğinde hizmet veren özel kuruluşların Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili kılınarak biyosidal ürün kullanma izninin verilmesi sağlıklı ve güvenilir bir dezenfeksiyon işlemi almanızı ilk etkileyen kriterdir.

 

Bunlar dışında sahada dezenfeksiyon hizmetini gerçekleştiren teknik personelin bulaşıcı bir kan ve solunum yolu enfeksiyonu etkeni taşıyıp taşımadığını gösteren sağlık tetkikleri ve portör muayeneleri, herhangi bir iş kazası durumuna karşı ne yapması gerektiğinin bilgisine önceden sahip olmasını sağlayan iş sağlığı ve güvenliği kapalı ortam ve yüksekte çalışma iş eğitimleri kesinlikle olmalı, temizlik hizmeti alan tüketicilerin su sebili temizliği İstanbul işlemini uygulayan firmadan bu kalite ve yetki belgelerini talep etmeleri gerekmektedir.

 

Su sebili temizliği İstanbul nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, hangi dezenfektanların kullanılması daha sağlıklıdır, sebil temizliğinde kullanılan dezenfektan çok güçlü etkin oksitleyici molekül ve elementler oluşturması ve kalıntı bırakmaması ve reaksiyon sonucu doğal yolla kalan oksijen moleküllerinin oksijen atomu olarak ayrışarak havaya karışmaktadır.

 

Su sebili temizliğinde kullanılan ozon gazı suyun PH değeri ve kullanılan dozaj miktarına bağlı olarak etkinliğini etkilemektedir.

 

Depo yüzeyinin ph’ı düşükse ozon molekülü etki gösterirken ph yüksek yani alkalinite özelliği gösterdiğinde ozonun parçalanma ürünü olan hidroksil radikalleri yükseltgen etki göstererek çok hızlı bir şekilde tüm bakteri sporları, paraziter kist ookistleri, virüs ajanlarını hücre zarları ve protein, lipit bileşenleri ve diğer organellerine hasar vererek etkisiz hale getirmektedir.


Su sebili temizliği istanbul 

Su sebili temizliğinde öncelikle temizliği yapılacak sebilin tüm elektrik bağlantıları kesilir, ilk olarak sebilin dış yüzeyi ozonla steril hale getirilir, üst hazne kapağı açılıp ozonlanarak temizlenir, sonrasında sebilin soğuk ve sıcak su hazneleri boşaltılıp ozonlu su hazırlanarak sebilin tüm iç hazne ve su hatlarında 15 dakika dolaştırılarak bulaşık bakteri ve virüs ajanları tamamen etkisiz hale getirilir. Bu süre sonunda ozonlu su sebilin arka tahliye vanasından dışarı alınır.

 

Sebilin tüm aksam ve yüzeyleri steril hale getirilmiş olarak sağlıklı kullanıma teslim edilir. İşlem sonunda tüm kontroller yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı denetlemelerinde 3 aylık geçerli servis hizmet formu düzenlenerek kaşe imzalı müşteriye teslim edilir.

 

Sağlık bakanlığının kullanma ve içme suları hakkında yayınlamış olduğu ilgili mevzuat ve 2007/67 sayılı genelgesinde bildirilen sulardan kaynaklı enfeksiyonlardan nasıl korunabiliriz başlıklı maddesinde; ilk yapmamız gereken şey kaynağı belli olmayan tanker ve kuyu sularının kullanılmaması çünkü bu sular büyük bir organik ve toksik kirlenmeye, bakteriyel mikroplara sahiptir, bu sular bırakın içilmesini günlük temizlik işleri ve mutfakta kullanılması dahi bakteriyel bulaşmaya neden olup salgın hastalıkların oluşmasına sebebiyet vermektedir.

 

Diğer bir tehlike sürekli kullanılan su sebilleri ve su depolarının düzenli aralıklarla temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılmasıdır.

 

Yılda bir tüm su tesisat sisteminin bakım onarım ve dezenfeksiyonunun yaptırılması sterilizasyonunun sağlanması, kişisel temizliğin temiz sağlıklı suyla yapılması suyla bulaşan hastalıklardan korunmada ilk önceliklerimiz olmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P. temizlik dezenfeksiyon, sektörde yaşanan teknolojik gelişmeleri tüm dezenfeksiyon işlemlerine entegre ederek, çok daha kaliteli ve güvenli bir dezenfeksiyon uygulamasını gerçekleştirmekte, sahip olduğu uzman teknisyen ekipleri ve yönetim kadrosuyla, merkezinin bulunduğu İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası başta olmak üzere Türkiye geneli etkin, kesintisiz servis ağıyla dezenfeksiyon hizmetlerini siz değerli müşterilerimize ulaştırmayı sürdürecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021