SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ BURSA FİRMALARI

SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ BURSA FİRMALARI

Su sebilleri hemen her alanda kullandığımız ve insan hayatının önemli ihtiyacı olan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Su kullanımını kolaylaştıran bu aletler, büyük sanayi tipi ve küçük ev tipi olarak çeşitlere ayrılmaktadır.

Su sebillerinin temizliği sağlıklı su kullanımı ve verimli bir hayat için önem teşkil etmektedir. Su sebili temizliği Bursa firmaları arasında yer alan ve Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluş olan Tekdez V.İ.P tüm sorunlarınızda çözüm olacaktır.

 

Su sebilleri sık kullanımından kaynaklı çok fazla kirlenmelere maruz kalmaktadır. Bu kirlilik hava yoluyla sebil içerisindeki suya nüfus etmekte ve suyun da kirlenmesine neden olmaktadır.

 

Açık ve kapalı alanlara kurulumu yapılabilen sebillerin açık alanlar da tozun hava ile sebil içerisine girmesi ve kapalı alanlara kurulumu yapılabilen sebillerin kapalı alanlar da nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesi sebil içerisindeki suyun kirliliğine neden olmaktadır.

Tüm bu kirlilik sebil de koku, tat farklılıkları ve yosunlanmaya neden olmaktadır. Koku, tat farklılıkları ve yosunlanma oluşmuş sebilde bakteri de üremiş olacaktır. Bu bakterilerin en başında gelen ve arındırılması oldukça zor olan koliform bakterisi yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Koliform bakterisi oldukça hızlı üreyen bir bakteridir ve bu duruma gelmiş sebillerin mutlaka bu bakteriden arındırılarak kullanımına devam edilmesi gerekmektedir.

Su sebili temizliği bursa firmaları


Su sebili temizliği Bursa firmaları arasında hizmet vermekte olan firmamız koliform bakterisi oluşmuş sebilde, bakterinin arındırılması için profesyonel ve uzman ekibiyle, doğru yöntem ve metotlarla hizmet vererek bu probleme çözüm olmakta ve takibini yaparak tekrar aynı problemlerin yaşanmaması için gerekli tüm bilgilendirmeleri yapmaktadır.

 

2000 MG ozon jeneratörleri kurularak, sebilin tüm hazneleri ozonla dezenfekte edilmekte ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

Tuz, sirke, karbonat, çamaşır suyu gibi kulaktan doğma yöntemlerle asla sebil temizliği yapılmamalı, bu tür söylemlere itibar edilmemelidir.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile Tekdez V.I.P sağlıklı su kullanımı için güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Tüm bu belgeler yasal süreçlerden başarı ile geçmiş, doğru yöntem ve metot uygulaması eğitimi alınmış olduğunun kanıtıdır ve mutlaka hizmet alınacak firmadan talep edilmelidir.

Aksi takdir de yapılacak temizlikten emin olunamayacağı gibi sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesi mümkün olmayacak ve sağlıksız su kullanımına devam ediliyor olacaktır.

Su sebillerinin periyodik ve düzenli olarak en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Koliform üreme süresi 30 ile 90 gün arasıdır. 90 günü aşkın süredir temizliği sağlanmayan sebillerin kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

Suyun kirli kullanımı hayat standartlarını düşürmekte ve ciddi rahatsızlıkları beraberinde getirmektedir. Her alanda kullanılan suyun vücudumuza teması ile bakterilerin vücudumuzda yer bulmasına sebep olunacaktır.

 

Günlük hayatta aniden oluşan kusma, bulantı, yüksek ateş gibi rahatsızlıklar başka durumlara yorulmaktadır. Çoğu zaman bu tür rahatsızlıklar kirli su kullanımından kaynaklı oluşmaktadır. Vücudun reaksiyon olarak doğurduğu bu rahatsızlıklar daha ciddi sonuçlara sebep olmakta ve hatta ölümcül nitelikte olabilmektedir.

 

Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için sebil temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılmasına özen gösterilmeli ve hizmet alınacak firmaya da mutlaka dikkat edilmelidir.

Sebil temizliğinde yerinde hizmet verilmesi gerekmektedir. Sebil temizliği sağlanıp sonra bırakılacağını söyleyen firmalara itibar edilmemeli, tüm işlemler kontrolünüz altında ilerlemeli ve kontrolünüz ile birlikle sonlandırılmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P  su sebili temizliği Bursa firmaları arasında yıllardır müşteri memnuniyeti ve sağlık odaklı hizmet vermekte olan, sizi ve sağlığınızı önemseyen kurumsal bir kuruluştur.

Sağlıklı günler için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021