SU SEBİLİ TEMİZLEME TOZU

SU SEBİLİ TEMİZLEME TOZU

Su sebilleri hemen her alanda kullanılan suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.

Bu aletlerin kullanımı, suyun her anlamda önemli bir ihtiyaç olmasından kaynaklı sıklık kazanmaktadır.

Sıklıkla kullanılan su sebillerinin düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yapılması demek, sağlıklı su kullanımı sağlanması demek olacaktır.

 

Sağlıklı su kullanımı için sebillerin temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Gelişigüzel ve kulaktan doğma su sebili temizleme tozu gibi maddeler sebillerdeki kirliliğin yok olmasından ziyade daha fazla bakteri yayılmasına neden olmaktadır.

 

Su sebili temizleme tozu adı altında piyasa da bulundurulan ve tavsiye edilen maddelere kesinlikle itibar edilmemelidir.  Ciddi boyutta rahatsızlıkların sebebiyeti olan kirli su kullanımı, ancak sebilin ozon temizliği ile dezenfektesi sonucu sağlıklı kullanıma kavuşacaktır.

 

Su sebili temizleme işlemleri, işinin ehli ve yasal firmalar tarafından sağlandığı takdir de doğru yöntem ve metotlar uygulanabilecektir. Bu nedenle ilk olarak temizliği yapacak olan firmanın nitelikleri sorgulanmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P, su sebili temizleme tozu adı altında sunulan maddelerin zararları konusunda siz değerli müşterilerimizi sıklıkla uyarmakta ve uygulanacak işlemlerin doğruluğunu belgeleri ile kanıtlamaktadır.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sunmakta olan Tekdez V.İ.P, kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya yıllardır devam etmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı’nın tüm denetlemelerinden geçmiş yasal süreçlerle işlemlerin ilerlediğinin ve su sebili temizleme tozu gibi maddelerin zararları konusunda eğitimli ekipler ile hizmet verildiğinin kanıtı niteliğindedir.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi; uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ekipler ile hizmet verilerek su sebili temizleme tozu gibi maddelerin zararlarına hakim bilinçli personel ile hizmet verildiğinin kanıtı niteliğindedir.

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası; iş güvenliği uzmanlarının eğitiminden ve sınavından geçmiş eğitimli ve uzman ekipler ile profesyonel hizmet sunulduğunun kanıtı niteliğindedir.

Eksiksiz kalite ve yetki belgeleri; firmanın tüm belgelere sahip olduğunun ve işlemlerin güvenle ilerleyeceğinin, eksiksiz personel yetki belgeleri; personellerin portör muayenelerinin ve mesleki yeterlilik belgesi, hijyen belgesi gibi gerekli tüm belgelerin eksiksiz olduğunun ve işlemlerin kaliteli ilerleyeceğinin kanıtı niteliğinde olacaktır.

Su sebili temizleme tozu 


Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve hizmet talep edebilirsiniz.

Su sebillerinin temizliği ve su sebili temizleme tozu gibi maddelerin zararlarına sebil içerisinde oluşacak reaksiyonlar ile cevap vermekte doğru olacaktır.

Sebil temizliği en geç 3 ayda bir periyodik olarak yaptırılması gereken işlemdir. En geç 3 ay olarak belirtilen süre koliform üreme süresinin 60 ile 90 gün aralığında olmasından dolayı belirlenmektedir.

 

Koliform bakterisi; temizliği düzenli ve periyodik olarak yapılmayan sebillerde kirli su birikimi olacak ve koku, tat farklılıkları gibi problemlerin neden olacağı bakteri çeşididir. Koku, tat farklılıkları sebilin kirli olduğunun kanıtı niteliğindedir ve akabinde yosunlanma meydana gelerek bakteri üremesi gerçekleşecektir.

Koliform bakterisi; hızlı üremekte ve ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Bu tür durumlarda sebil temizleme tozu gibi maddeler sebil içerisindeki bakterinin yok edilmesinden ziyade farklı reaksiyonlar göstererek zehirlenme gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Koliform bakterisi ve yosunlanma sebilden arındırılması zor işlemler olduğu gibi su sebili temizleme tozu gibi maddelerinde sebilden arındırılması mümkün olmayacak, sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine engel olacaktır.

 

SEBİL DEZENFEKSİYONUNDA SİRKE, TEMİZLEME TOZU YADA ÇAMAŞIR SUYU ASLA KULLANILMAMALIDIR.

Bu tür durumlara maruz kalınmamasının yolu; sebil temizliğinde yerinde hizmet verilerek uygulanacak işlemin ozon temizliği olmasından geçmektedir.

Ozon; bakterileri yok ederek sebilin sağlıklı kullanıma teslim edilmesi için etkili bir gazdır.

Tekdez V.İ.P, yerinde hizmet sunmakta ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmamaktadır.

Detaylı bilgi ve profesyonel hizmet için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021