SU SEBİLİ TEMİZLEME TABLETİ

SU SEBİLİ TEMİZLEME TABLETİ

İnsan hayatında büyük bir yeri olan su kullanımı sağlık açısından da oldukça önem teşkil etmektedir. Suyun muhafaza edildiği alanların steril olması sağlıklı kullanımın sağlanabilmesi için gerekli unsurdur.

Bu sterilizasyon su sebili temizleme tableti, tuz, sirke gibi kulaktan doğma bilgilerle sağlanamamaktadır ve bu tür bilgilere asla itibar edilmemelidir. Aksine bu temizlik unsurları zehirlenme, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmaktadır.

 

Su sebilleri, suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir. Hemen her yerde karşımıza çıkabilen sebillerin, açık alanlara kurulumu yapıldığında havadaki tozun sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerin içerisine nem hava yoluyla girmektedir. Buda suyun kirlenmesine neden olan diğer bir faktördür.


Su sebili temizleme tableti 


Kirli su, sebil içerisinde yosunlanma ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Yosunlanmayı tetikleyen sebeplerden bir diğeri, sebillerin ısı yayan elektrikli ev aletlerinin yakınına kurulmasıdır. Sıcaklık yosunlanmayı tetikleyici bir etkendir.

Isı yayan aletlerin yakınına kurulumu yapılmayan sebillerde yosunlanma oluşumuna engel olmak için yeterli bir çözüm olmayacaktır. Suyun kirlenmesi, kurulumunun doğru olması ile engellenemeyecektir.

 

Su sebili temizliği en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılarak bakteri ve yosunlanmadan kaynaklı yaşanılacak problemlere sebebiyet verilmemelidir.

Kirli suda meydana gelecek olan koku ve tat farklılıkları zamanla sebil içerisinde yosun oluşumuna neden olacak ve bakteri üremesi için uygun ortam sağlanmış olacaktır.


 SU SEBİLİ TEMİZLEME TABLET KULLANIMLARINA DİKKAT !


İçme suyu temini olarak kullenılan sebil veya muadil cihazların temizlik sanitasyonunda, su sebili temizleme tableti kullanımını asla önermemekteyiz. İçme suyu kullanım alanlarının dezenfeksiyonunda ozon hariç hiçbir kimyasal ürün kullanılmamalıdır.

Koliform olarak nitelendirdiğimiz hızlı üreyen ve arındırılması zor bu bakteri çeşidi, kirli su sebili içerisinde üremekte, bakteri yuvası suyun kullanımı sonrası yüksek ateş, ishal, bulantı, kusma gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara maruz kalınmaktadır.

 

Su sebili temizliği doğru yöntem ve metotlarla yapıldığında, sebil içerisindeki yosunlanma oluşumundan arındırılması sağlanabilecektir. Su sebili temizleme tableti gibi kimyasal maddelerde uygulanacak olan işlemler bu temizliğe dahil değildir. Bu tür işlemlerle sebil temizliği asla sağlanılmamalı ve bu tür söylemlerle hareket edilmemelidir.

 

Su sebili temizliğinde tüm bakterileri yok etmede gerekli etkeni sağlayacak olan ozon gazı kullanılmalıdır. Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalı ve kullanımına da itibar edilmemelidir.

Bu tür işlemlere maruz kalınmaması için hizmet verecek olan firmanın iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, İSO kalite yönetim sistemi belgesi sorgulanarak verilecek olan hizmetin ve kalitenin derecesi ölçülebilmiş olacaktır.

 

Bu belgeler doğru yöntem ve metotlarla hizmet verileceğinin kanıtı niteliğindedir.

Tekdez V.İ.P, su sebili temizleme tableti, sirke, tuz gibi maddelerle yapılan temizliğin zararları hakkında müşteriyi uyarmakta ve asla sağlıksız durumlara sebebiyet verecek işlemler uygulamamaktadır.

Kulaktan doğma bilgiler ya da vasıfsız firmalar tarafından yapılan bilgilendirmeler konusunda özellikle belgelere dikkat edilmesi gerektiğinin bilincinde, sağlıklı su kullanımı teslimatı yapacak güvenilir firmalardan hizmet sağlanmalıdır.

 

Aksi takdir de yanlış çözümler, yanlış işlemler sebili bozmakla kalmayacak insan sağlığını da olumsuz etkileyecektir.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile tüm denetlemelerden geçmiş, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eğitimli, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile uzman, profesyonel ekibimizle hizmet vermekte olan firmamız su sebili temizliği işlemlerinde yıllardır güvenilir adres olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve eksiksiz personel yetki belgeleri ile siz değerli müşterilerimize sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm hizmeti sunmakta, temizlik sonra periyodik takibe alarak zamanında ve düzenli temizlik ile olası problemler yaşanmasının önüne geçmektedir.

Doğru yöntem ve metotlarla çözüm odaklı ve profesyonel hizmet için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021