SU SEBİLİ TEMİZLEME SOLÜSYONU

SU SEBİLİ TEMİZLEME SOLÜSYONU

Su, hemen her alanda kullanılan bir ihtiyaçtır. Su sebilleri, her alanda ihtiyaç duyulan suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir. Bu aletlerin temizliği sağlıklı kullanım için öncül gerekliliktir.

 

Temizlikte kullanılan maddeler kulaktan doğma bilgiler ile yayılmakta ve sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Su sebili temizleme solüsyonu adı altında sunulan bu maddeler sağlık açısından tehlike arz etmektedir ve asla itibar edilmemelidir.

 

Su sebillerinin içerisinde, suyun kullanımından ve kurulumdan kaynaklı olarak kirlilik aşamaları incelendiğinde temizliğinin yapılarak kullanıma sunulması sağlık açısından önem teşkil etmektedir.

 

Suyun kullanımından kaynaklı kirlilik; yoğun kullanımlar, çok az kullanımlar, kötü kullanımlar ve şebeke suyu arıtma kullanımları olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Yoğun kullanımlar da sebilin çok daha fazla kirlenmesi ve bakteri üreme süresinin buna nazaran daha erken oluşması nedeniyle 28 günde bir temizliğinin yapılması gerekmektedir.

 

Çok az kullanımlarda sebil gereken faaliyeti düzenli bir şekilde gerçekleştiremediği için içerisindeki bekleyen su zamanla koku ve tat farklılığı oluşturacaktır. Koku ve tat farklılığı akabinde yosunlanma ve bakteri oluşumuna neden olacaktır. Bu nedenle 45 günde bir temizliği yapılarak sağlıklı kullanımın sağlanması gerekmektedir. 

 

Kötü kullanımlarda ve şebeke suyu arıtma kullanımlarında da yoğun kullanımlarda olduğu gibi bakteri üremesinin süresi daha erkene inmekte ve bu nedenle 28 günde bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Hazne paslanması yaşanan sebillerin kullanıma tamamen durdurulması gerekmektedir. Bu sebillerde herhangi bir temizleme işlemi sebilin verimli ve sağlıklı kullanımı için etkili bir çözüm olmayacaktır.

 

Olağan durumlarda su sebili temizliğinin en geç 3 ayda bir yaptırılması gerekmektedir. Koliform üreme süresi 60 ile 90 gün aralığıdır ve 90 günü aşkın süredir temizlenmeyen sebillerin kullanımının durdurulması gerekmektedir.

 

Kurulum açısından sebilleri incelediğimizde kapalı ya da açık alanlara kurulum olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık alanlara kurulumu sağlanan sebillerde tozun hava yoluyla sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olmaktadır.  Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesi suyun kirlenmesine neden olacaktır.

 

Sebillerin ısı yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulumunun yapılması gerekmektedir. Sıcaklık sebil içerisinde yosunlanma oluşumunu hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Sebilin kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta olarak belirtmek doğru olacaktır.

Su sebili temizleme solüsyonu 


Su sebillerinin kurulum ve kullanım alanına nazaran zamanında ve düzenli olarak temizliğinin yaptırılmaması sebillerde koku ve tat farklılıklarına neden olacak ve akabinde sebilde yosunlanma oluşacaktır. Yosunlanma arındırılması oldukça zor bir işlemdir ve arındırılmaması bakteri oluşumu için zemin hazırlanmış olması demektir.

Koliform olarak bilinen ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verecek olan bakteri çeşidi sebil içerisine nüfus edecektir.

 

Her alanda kullandığımız bu bakteri yuvası suyun insan vücuduna nüfusu engellenemez olacaktır. Kusma, bulantı, yüksek ateş, ishal gibi rahatsızlıkların sebebi olan bu durum, ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

 

Su sebillerinin kurulumu ve kullanım sıklığı temizliği için ön koşul olmakla birlikte temizlik için hizmet alınacak firma da önem teşkil etmektedir. Firmaların niteliğinin bilinmemesi su sebili temizleme solüsyonu gibi tehlike arz eden maddeler ile temizlik yapılarak ciddi sağlık problemlerine neden olacaktır.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, ş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri güvenilir ve kaliteli hizmetin kanıtı niteliğindedir.

Temizlik yaptırılmadan önce firmanın bu belgeleri mutlaka sorgulanmalı ve verilecek hizmetten emin olunabilmelidir.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Tekdez V.İ.P yıllardır hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Yerinde hizmet vermekte olan firmamız ozon ile temizlik sağlamakta ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmamaktadır. İş bitiminde teslim edilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetlemede ibraz edebilir ve güvenle su kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tekdez V.İ.P olarak su sebili temizleme solüsyonu adı altında satılan ya da önerilen maddeleri asla kullanmanızı tavsiye etmemekte ve sağlıklı su kullanımı için yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekteyiz.

 

TÜRKAK Akredite İSO yönetim sistemi belgesi ile uygulanacak yöntem ve metotların doğruluğundan emin olabileceğiniz eğitimli ve uzman ekipler ile profesyonel hizmet sunmaktayız.

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021