SU SEBİLİ TEMİZLEME SİRKE

SU SEBİLİ TEMİZLEME SİRKE

Su sebilleri; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Günlük hayatın vazgeçilmez ihtiyacı olan suyun sağlıklı kullanımı için doğru yöntem ve tekniklerle düzenli olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Su sebili temizleme sirke gibi çeşitli ve asla itibar edilmemesi gereken kulaktan doğma temizlik maddelerinin sebil temizliğinde farklı reaksiyonlar göstereceğinin ve ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerektiğinin bilincinde olunmalıdır.

 

Ozon, su sebilinin içerisindeki bakterileri yok ederek sağlıklı teslimat yapılmasını sağlayacak olan etkili bir temizlik gazıdır.

 

Büyük sanayi tip ve küçük ev tipi olarak çeşitlere ayrılan sebillerin, kullanım durumlarına göre değişmekle birlikte en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Büyük sanayi tip sebiller; gri renkte, buzdolabı boyutunda, genellikle büyük iş yerlerinde kullanılan sebil çeşididir.

 

Küçük ev tipi sebiller; altına ve üstüne damacana takılan küçük sebil çeşididir.

Sebillerin kullanım durumlarına göre temizlik süreleri değişkenlik göstermekte ve sağlıklı kullanım için düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

 

Kullanım durumları; çok yoğun kullanımlar, çok az kullanımlar, arıtma çıkışı olarak kullanımlar olarak belirtmek doğru olacaktır. Su sebillerinin; çok yoğun kullanımlarda ve arıtma çıkışı kullanımlarında 30 günde bir, çok az kullanımlarda 45 günde temizlettirilmesi gerekmektedir.


Su sebili temizleme sirke 


Olağan durumlarda en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak su sebili temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. 

Su sebillerinin temizlik sürelerinin değişkenlik göstermesi; koliform bakterisinin üreme alanı olarak kirli suda çok hızlı gerçekleşmesidir.

 

Koliform bakterisinin üreme süresi 60 ile 90 gün aralığında değişmekte ancak kullanım durumlarına göre sebillerdeki kirlilik oranı farklılık göstererek koliform bakterisinin daha kısa sürede üremesine neden olmaktadır.

Koliform bakterisi; ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu rahatsızlıklar kişiden kişiye farklılık göstermekte ve ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

Sağlıklı yaşam için su sebili temizleme sirke gibi yanlış bilgiler ile değil, doğru yöntem ve teknikler ile su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir.

Doğru yöntem ve tekniklere hakim olan firmaları ayırt edebilmek, sahip olunan belgeler ile mümkün olacaktır.

 

Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerektiğine hakim, su sebili temizleme sirke gibi maddelerin zararları hakkında detaylı bilgi aktarabilecek ve profesyonel hizmet sunacak bir firma olduğunun da kanıtı niteliğinde olmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde yıllardır hizmet sunmakta olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel hizmet vermektedir.

 

Su sebili temizleme sirke gibi maddelere asla itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizmekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize, sirke gibi maddelerin sebil içerisindeki kirlilik ile reaksiyona girerek zehirlenme gibi problemlere yol açacağı bilgisini detaylı olarak aktarmaktadır.

Yerinde hizmet vermekte olan TEKDEZ V.İ.P profesyonel ekipleri tarafından, su sebili temizleme işlemlerinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır.

Firmamız ile iletişime geçerek su sebili temizleme sirke gibi kulaktan doğma bilgilerden uzak doğru ve detaylı bilgi alabilir ve profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

 

Su sebili ozon temizliği hakkında detaylı bilgi ve doğru yöntem ve tekniklerde hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021