SU SEBİLİ TEMİZLEME İLACI

SU SEBİLİ TEMİZLEME İLACI

Su sebilleri hemen her alanda kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

 


Küçük ev tipi ve büyük sanayi tipi çeşitleri olan sebillerin kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Her alanda karşımıza çıkan ve yoğun kullanıma sahip olan bu aletlerin düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması bu kullanımların sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

 

 

Su sebili temizliğinde kullanılan maddeler sebilin temizliği ve verimli kullanımı için önem teşkil etmektedir. Su sebili temizleme ilacı adı altında satılan ya da kullanılan ürünler asla itibar edilmemesi gereken ve son derece sağlıksız sonuçlar doğuran malzemelerdir.

 

 

Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon sebil içerisindeki tüm bakterileri yok ederek sağlıklı kullanımın sağlanabileceği etkili ve zararsız bir gazdır.

 

 

Su sebillerinin kullanım sıklığına, kullanım azlığına, kötü kullanımlara ve şebeke suyu artıma kullanımlarına göre temizlik süreleri değişkenlik göstermektedir. Bu durumda sebil temizliği sürelerinin; çok yoğun kullanımlar da 28 günde bir, kötü kullanımlar da 28 günde bir, şebeke suyu arıtma kullanımlarında 28 günde bir, çok az kullanımlarda 45 günde bir olarak belirtilmesi doğru olacaktır.

 

 

Ayrıca sebillerde hazne paslanması problemleri de ile de karşılaşılmaktadır. Bu problemler sebillerin zamanında ve doğru yöntem ve metotlarla temizlenmemesinden kaynaklı olarak yaşanmaktadır. Bu durumda sebillerin tamamen işlevini kaybettiği ve kullanılamaz hale geldiği durumlarla çok sık karşılaşılmaktadır.

 

 

Olağan durumlar da su sebili temizliğinin en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması ve temizlikte su sebili temizleme ilacı olarak tanıtılan maddelerin asla kullanılmaması gerekmektedir. Temizlik ozon ile sağlanmalıdır.

Su sebili temizleme ilacı 

 

Su sebili temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılmaması sebil içerisindeki kirli suyun zamanla bakteri üremesi gerçekleştirmesine neden olacaktır. Sebilde koku, tat farklılıkları ve yosunlanma ile kendini göstermeye başlayan bu durum koliform olarak bilinen ve oldukça hızlı üreyen bakterinin oluşmasına zemin hazırlayacaktır.

 

 

Koliform bakterisi; yüksek ateş, kusma, bulantı, ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Her bünye de farklı reaksiyon gösteren bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

 

 

Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

 

Hemen her alanda kullanılan ve her alanda ihtiyaç duyulan suyun, temiz kullanımının önemi göz ardı edilemeyecek kadar ciddi boyutlarda seyretmektedir.

 

 

Temizlik hizmetinde doğru ve etkili çözümler için kullanılan maddeler, hizmet verecek olan firma ve periyodik olarak düzenli temizlik önemli etkenlerdir.

 

Hizmet verecek olan firmanın; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olması yaşanılacak problemlerin önüne geçebilecek kanıt niteliğindedir.

 

 

Temizliğin nerede ve nasıl yapılacağı, verilecek olan hizmetin güvenilir ve kaliteli olması ve doğru yöntem ve metotlar ile sağlıklı kullanıma teslimat ancak bu belgeleri eksiksiz firmalar tarafından sağlanabilmektedir.

 

 

Aksi takdir de su sebili temizleme ilacı kapsamında hijyenik bir sonuç vermeyecek, sebilin verimli olarak işlevini yitirmesine neden olacak ve zehirlenme gibi ciddi rahatsızlıklara yol açacak problemler ile karşılaşılacaktır.

 

 

Tekdez V.İ.P;  Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

 

İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile doğru yöntem ve metotlarda hizmet vermekte olan firmamız, su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmamaktadır.

 

 

 Yerinde hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P;  iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve eksiksiz personel yetki belgeleri ile eğitimli ve uzman ekipleri tarafından profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

 

Tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek gerekli tüm bilgilendirme ve profesyonel hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 

 

Su sebili temizleme ilacı, sebilin alınarak temizlendikten sonra teslim edilmesi gibi sağlıksız ve güvenilir olmayan hizmet türlerinden faydalanmanın sağlık sorunlarına neden olacağı ve ölümcül sonuçlar doğurabileceği gibi ciddi problemlere neden olacağı bilincinde hareket edilmelidir.

 

 

Tekdez V.İ.P sağlıklı su kullanımı için yıllardır hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021