SU SEBİLİ SİRKE İLE NASIL TEMİZLENİR

SU SEBİLİ SİRKE İLE NASIL TEMİZLENİR

Su; hemen her alanda kullanımına ihtiyaç duyulan önemli bir unsurdur.

Su sebilleri; bu önemli ihtiyacın kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Su sebilleri temizlik ve dezenfektesi insan sağlığı açısından önem teşkil etmektedir ve sağlıklı kullanım için düzenli temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Su sebillerinin temizliğinde sıkça sorulan sorular arasında su sebili sirke ile nasıl temizlenir sorusu ile karşılaşılmaktadır.

Su sebili sirke ile nasıl temizlenir, kesinlikle cevap verilebilecek doğrulukta bir soru değildir. Su sebillerinin temizliğinde, sirke gibi kulaktan doğma maddeler asla kullanılmamalı ve bu bilgilere itibar edilmemelidir.


Su sebillerinin içerisinde kurulumdan ya da kullanımından kaynaklı oluşmuş kirlilik bu maddeler ile reaksiyona girerek zehirlenmelere sebep olmaktadır.

Kurulum açısından sebillerin içerisindeki suyun kirliliği incelendiğinde; kapalı ya da açık alanlara kurulumu sağlanan sebillerin içerisine toz ve nemin girmesinin suyun kirlenmesine neden olduğu bilinmektedir. Bu tür durumlarda sirke gibi maddeler ile yapılan temizlik sebilin içerisindeki toz ve nemin temizliğini sağlamamakta, bu kirliliğin sebilden arındırılması daha da zor hale gelmektedir.

Sebil içerisindeki kirlilik suda koku ve tat farklılıklarına neden olacaktır. Zamanla sebil içerisinde yosunlanma oluşumuna neden olacak olan bu durum bakteri üremesi için zemin hazırlamış olacaktır. Koliform olarak bilinen üremesi hızlı ve arındırılması oldukça zor bakteri çeşidi sebilin içerisini hızla kaplayacaktır.


Su sebili sirke ile nasıl temizlenir


Koliform bakterisi; yüksek ateş, bulantı, kusma, ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlanabilmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü raporunda da, kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için su sebillerinin en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.


En geç 3 aylık sürenin belirtilme sebebi olarak koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üremesinin gerçekleştiği bilgisini vermek doğru olacaktır.

En geç 3 ayda bir, su sebilleri ozon ile temizlenerek sağlıklı kullanıma teslim edilebilecektir. Su sebili sirke ile nasıl temizlenir sorusu, su sebilinin ozon ile nasıl temizleneceği sorusu olarak bilinçlenmeli ve doğru yöntem ve metotlar uygulanmalıdır.

Su sebili ozon temizliği; sebilin tüm haznelerinin ve musluklarının ozon ile dezenfekte edilmesi sonucu tüm bakterilerin yok olmasını sağlayan etkili bir temizliktir.

Su sebili ozon temizliğinde hizmet alınacak olan firmaların sahip olması gereken belgeler de bulunmaktadır. Uygulanacak işlemlerin, doğru yöntem ve metotlarda olacağından bu belgeler ile emin olunabilecektir.

Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Bu belgeler verilecek hizmetin güvenilir ve kaliteli olacağının kanıtı niteliğindedir. Bu şekilde su sebili sirke ile nasıl temizlenir sorusuna doğru cevap ve yönlendirme alınabilmesi mümkün olacaktır.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak firmamız, uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

Su sebili sirke ile nasıl temizlenir sorusunun cevabını en doğru şekilde yıllardır müşterilerine aktarmakta olan firmamız, sağlıklı su kullanımı için sektörünün öncül firmalarındandır.


Sirke yada herhangi bir gıda maddesiyle su sebili temizlenmez. Bu daha çok sebilde bakteri üremesine sebep olur.


Kaliteli ve güvenilir hizmet için firmamız ile iletişime geçerek su sebili ozon temizliğinde yerinde hizmetimizden yararlanabilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Su sebili ozon temizliği için lütfen TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021