SU SEBİLİ OZON TEMİZLİĞİ

SU SEBİLİ OZON TEMİZLİĞİ
Firmamız T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş, izin belgelerine sahip kuruluştur!

Su sebili temizliği, su sebili dezenfekte, su sebili temizlik hizmetlerinde profesyonel, tüm yetki ve kalite belgelerine sahip personellerimizle hizmet vermekteyiz.

Su sebilleri anlık kullanımlarda yazın soğuk su ihtiyacımızı, kışları ise sıcak su ihtiyacımızı karşılayan ve hayatımıza kolaylık katan makinelerin başında gelmektedir. Çeşitli marka ve modellerde su sebilleri bulunmaktadır.

Su sebili ozon temizliği talepleriniz için lütfen iletişim sağlayınız.

Türkiye genelinde su sebili ozon temizliği, su sebili temizleme hizmetlerini profesyonel metotlar ile vermenin, haklı gururunu taşıyoruz.
Awox, Vestel, Arçelik, Altus, Dijitsu, Bosch, Beko, Simfer, Siemens, Goldmaster, Uğur, Alaska, Sunny başlıca su sebilleri markalarındandır. Belirtilen ve bunun dışında tüm marka modeldeki su sebillerine temizlik ozonlama hizmeti verilebilmektedir.

Su sebili ozon temizliği

Kullanım amacı olarak büyük sanayi tipi su sebili ve küçük ev tipi su sebili olarak sınıflandırabiliriz. Bu su sebilleri arıtma bağlantılı, damacana takılan yada şebeke suyuna bağlı olarak çalışabilir.

Hastane, fabrika, alışveriş merkezleri, restaurantlar, iş merkezleri kısaca günlük hayatımızda bir çok noktada denk geldiğimiz ve kullandığımız su sebillerinin temizliği ihmale gelmeyecek bir konudur.

Örnek Belgelerimiz;
Su deposu temizlik belgeleri

İçtiğimiz su sebilinin temizlenip dezenfekte edildiğini nasıl anlarız?
Belirli periyotlar ile temizliği yapılmamış su sebillerinde koku, renk, tat farklılıkları ve yosunlanma problemleri ortaya çıkar.

Bu durumlarda sebil kullanımı kesinlikle durdurulmalıdır.

Koku, renk ve tat farklılıkları su sebilin de bakteri üremesinin bir göstergesidir. Yosunlanma da bakteri ürediğini  gösteren diğer bir unsurdur.

Bu bakterilerin başında koliform gelmektedir.  Koliform genellikle bağırsak sistemini tutar.

Ateş, ishal, bulantı, kusma, alerji ve benzeri rahatsızlıklara sebep olmaktadır. 

Ayrıca koliform çok çabuk üreyen ve doğru dezenfeksiyona maruz kalmadığında ortadan kaldırılması zor bir bakteri türüdür.

Periyodik temizliği yapılmamış bir su sebilin de her zaman bu etken durumlar da ortaya çıkmayabilir. Örneğin bakteri oluşumunun başında,  suda herhangi bir tat farklılığı hissedilmeyebilir.

Sanayi tip su sebili ozon dezenfekte;
Sanayi tip su sebili ozon dezenfekte çalışması

Bu ve benzer sebepler ile su sebilleri mutlaka temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Su sebili yosun sorunu, temizlik ile giderilebilecek bir durumdur. Temizlenmeyen bir su sebilinde yosun problemi oluşması gayet doğaldır.

Su sebili koku yapıyor ve benzeri şikayetleri olan müşterilerimizin tümüne verdiğimiz profesyonel temizlik hizmeti sonunda, problemleri giderilmiştir.

Su sebili yosun temizliği, su sebili koku giderici, su sebili sirke ile nasıl temizlenir, üzüm sirkesi mi kullanmalıyım yoksa elma sirkesi mi, su sebili temizleme solüsyonu ya da temizleme tozu ile yanlış yönlendirilmelere asla itimat edilmemelidir. 
Bunların tümü yanlış bilgiler olup, mevcut bakterinin yok edilmesine değil, çoğalmasına sebep olan kulaktan doğma yöntemlerdir.

Su sebili neyle temizlenir?
Su sebil temizlik hizmetinde, su ve ozon dışında hiçbir dezenfekte maddesi asla kullanılmamalıdır.

Su sebili hazne kapağı temizliği;

Su sebili hazne kapağı temizliği

Ozon çok kuvvetli okside dezenfekte etmesi ve kısa sürede oksijene dönüşmesiyle sağlığımıza zararlı hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.
Sebillerde ozon temizliği, oluşmuş tüm bakterilerin yok edilmesini ve üremesinin önüne geçmek için yapılan bir işlemdir. 
Ozonla sebil temizliği uzman, profesyonel ve kurumsal firmalara uygulatılması gereken bir hizmettir. Su sebili ozon temizliği hizmetinde 2000 lik jeneratörlerin kullanılması, yapılan dezenfeksiyon işleminin daha başarılı sonuçlar vermesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca sebillerde ozon temizliği 0.5 PPM’ i geçmeyecek şekilde yapılmalıdır. 
Ozon jeneratörlerinin kalite denetim belgeleri mutlaka ilgili firmadan talep edilmelidir. 

Arıtma tip ufak su sebillerinde genellikle 1000 lik, normal yada büyük sanayi tip su sebillerinde 2000 lik jeneratörlerin kullanılması uygundur.

Su sebil temizliği nasıl yapılır?

1.Su sebilin elektrik bağlantısı sökülerek, musluk ve diğer aksamları kontrol edilir.
2.Haznelerdeki su, sebilin arkasında bulunan tahliye vanasından ve sıcak soğuk su musluklarından tahliye edilir.
3.Sebil üzerindeki hazne kapağı sökülerek temizlenir
4.Sıcak ve soğuk su musluklarından 10 dakika ozonlama yapılır.
5.Haznelere su alınıp, sebil üzerinde bulunan hazne kapağında biriken su 10 dakika ozonla kaynatılır.
6.Ozonla kaynayan  su,  sebil içerisindeki boru hatlarında dolaştırılır,
7.Yine aynı işlemler ile musluklardan ve arka vanadan ozonlu su tahliye edilir.
8.İşlemlerden sonra su sebili bakteri ve mikroplardan arındırılıp, sağlıklı kullanıma teslim edilir.
9.1 adet su sebili temizlik süresi, ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

Su sebillerine hangi aralıkta ozon temizliği yapılmalıdır ?
Su sebillerine bakteri ve mikroplar havadan, kullanılan sudan yada tüketiciden rahatlıkla bulaşabilir. Örneğin kirli ellerle kullanabileceğimiz bu cihazlara bakteri bulaşması kuvvetle muhtemel bir durumdur.
Yada arıtma sisteminin tam çalışmaması, kullanılan suyun kalitesiz oluşu, sebile takılan damacanaların kirli oluşu da kısa süre içerisinde su sebillerini sağlık için riskli duruma getirebilir.

Bu etken maddelerin hiç biri olmadığında bile su sebillerine temizlik ihtiyacı doğabilir. 

Şöyle ki sebil içerisinde sıcak ve soğuk suyun toplandığı hazneler bulunmaktadır. Musluktan akan su genellikle haznenin üst bölmesinden çekilir. Altta kalan suyun dolaşımı azaldığı için, su içerisinde bulunan yada zamanla oluşan cisim, tortu ve benzeri maddeler dibe çökerek bakteri üretmeye başlar.

Tüm belirtilen durumlar dahilinde su sebillerinin periyodik temizlik ve ozonlanmaya ihtiyacı bulunmaktadır.

Ayrıca su sebillerinde sadece koliform bakterisi üremez. Bu bakterinin dışında ecoli yada enterekok da bulaşabilir.

Her risk göz ardı edilmeden 1 – 90 gün aralığında periyodik temizlik hizmeti mutlaka alınmalıdır.

Su sebil temizliği ayda bir, iki ayda bir veya en fazla 3 ayda bir (90 gün maksimum süre) ile yapılması uygundur.

Böylelikle su sebillerinde oluşan kirlilik, bakteri, mikrop, tat, koku, yosunlanma problemlerinin önüne geçilebildiği gibi, yeni bakteri oluşumu da önlenmiş olmaktadır.

Su sebil temizliği fiyatı değişken kılan bazı faktörler bulunmaktadır.

Bunun başında su sebillerinin konumu, dağınık veya toplu halde mi bulunduğu, su sebillerinin sanayi yada ev tip olarak yapısı, arıtma damacana ayrımı ve benzeri.

Su sebil temizlik fiyatı sanıldığı gibi yüksek meblağlara yapılmamakla birlikte, sağlığımızın parayla karşılığı olmadığı da unutulmamalıdır.

Detaylı fiyat bilgisi ve randevu talepleriniz için Tekdezvip müşteri danışma hattını arayabilirsiniz.

Su sebili ozon temizlik

Hizmet verecek firmanın gereklilikleri TEKDEZVİP ;

Bir çok su sebili temizleme firmaları bulunmaktadır ancak bu hizmeti doğru, güvenilir ve profesyonel metotlar ile verebilmek için bazı gereklilikler de göz ardı edilmemelidir.
Su sebili temizlik hizmeti veren firmaların mutlaka iş güvenliği sistemlerine üye olmaları bu konuda sertifika sahibi olmaları ,iş güvenliği sistemine üyelikle iş yeri hekim atamalarının yapılması gerekir. 
Hizmet firmalarının; İSO gibi kalite denetim sistemleri tarafından kontrol edilip sertifikalı olması şarttır.
Gerekirse müşteriler tarafından ozonlama kalite denetim belgeleri, referans ve marka tescilleri mutlaka sorgulanmalıdır.
Sebil temizlik hizmeti verecek personellerinde kazanmış ve hak sahibi olduğu belgeler bulunmalıdır.
Bunların başında düzenli portör muayene belgesi gelmektedir. 
Su sebili temizliği hizmeti verecek bir personelin bulaşıcı bir rahatsızlığının bulunmadığı, sağlık açısından da düzenli kontrollerinin yapıldığı resmi bir belgedir.
Personellerin halk eğitim merkezlerinde gerekli konuların dersini görüp, devamında sınav başarısıyla hak kazandığı mesleki yeterlilik ve hijyen belgelerinin de bulunması gerekir.
İş güvenliği sistemine üye olan firma personelleri gerekli konularla ilgili düzenli eğitim görmektedir. Bu eğitimler sonucunda hizmet verecek tüm personellerin İSG sertifikaları tam ve eksiksiz olmalıdır.
Tercihen personellerin yüksekte ve kapalı alanda çalışabilir belgeleri de talep edilebilir.
Su sebili temizliği hizmeti veren kurumun GSM ruhsatında hizmet verebilirliği ile ilgili açıklama ve Sağlık Bakanlığı yetki izin belgesi bulunması gereklidir.

Su sebillerinde üreyen patojen ve bakteriler;
Günlük yaşantımızda suyun tüketilmesi gereken miktarı yetişkin sağlıklı bir insan için en az 2 litre gibi bir rakamdır.
Vücudumuzun yaklaşık % 70’ini oluşturan sıvı ortama hakim olan suyun, hücrelerde gerçekleşen her metabolik reaksiyonda taşıyıcı, çözücü olarak içerisinde çok sayıda element ve maddeleri barındırması, tüm organlarımızın denge içerisinde ve sağlıklı bir şekilde canlılığını sürdürebilmesi açısından, bedenimizin vazgeçilmez temel elementidir.

İşte bu noktada nefes kadar değerli olan suyumuzun temiz ve sade olmasının, sağlığımızın korunması ve devamı açısından ne derece önemli olduğunu bizlere göstermektedir.
Özellikle yaz aylarında çok sık kullanılan, su ihtiyacını kolay ve pratik bir şekilde karşılaması nedeniyle çok tercih edilen su sebilleri, artık hemen her sektörde iş hayatında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Su sebili hazne temizliği;

Su sebili ozonla hazne temizliği

Su sebillerinin sağladığı avantajları yanında sağlığımız açısından birçok tehlikeyi barındırdığı da bir gerçektir. Öncelikle su sebillerinde kullanılan damacanaların taşıdığı suların kaynağı ve hangi işlemlerden geçirildiği çok önemlidir.
Yetersiz arıtma işlemleri ve dezenfeksiyon uygulamaları daha dolum aşamasında bir risk oluşturmaktadır, bunun dışında su kaynaklarının dönemsel olarak kirliliğinin arttığı ve bulaşıcı salgın hastalıklara sebep olan patojen bakteri ve mikroorganizma yükünün arttığı durumlar nedeniyle kullandığımız su sebili temizlik ve dezenfeksiyonu büyük önem arz etmektedir.
Ev ve iş yerleri ve daha birçok alanda kullanılan su sebilleri, riskli patojenlerin yaşam alanı olan hava ortamlarında bulunmaktadır. Su sebillerinin kullanım şekli gereği damacana takılması esnasında ve muslukların açılıp kapatılması esnasında suyun havayla teması olmakta ve suya bulaşmalar olabilmektedir.

Hava içerisinde bulunan çoğunluğunu bakteri ve mantar dediğimiz patojen canlıların oluşturduğu bir gaz ortamı bulunmaktadır. Özellikle fungal etmenler, mayalar ve küf sporları hava kontaminasyonu açısından çok önemlidir.

İç ve dış ortamlarda özellikle nemli ortamlarda çok kolaylıkla yaşar ve çoğalırlar.

Yaşamaları için gereken su ve ph seviyeleri çok geniştir, hayatsal gelişimleri için oda sıcaklığı kabul edilen 18 -25 derecelik ısılar gelişimleri için en uygun sıcaklık aralığıdır.
Hava ortamında bulunan hastalık yapan Patojen bakteri grubu ise 20 – 40 derece arası, optimal ısı isteği ise 37 derece ve gelişimleri için en ideal ortamlardır.
Su sebillerinde havayla temas dışında, insanların el yıkama alışkanlığının yeterli olmamasından kaynaklanan fiziksel atıklar ve dışkılama yoluyla sulara bulaşan patojenler, insan kaynaklı olup maalesef ciddi hastalıklara ve enfeksiyonlara sebep olmaktadır.

Bu yolla taşınan ve büyük potansiyel tehlike oluşturan bakteri türleri, fekal  koliform olarak adlandırılan Escherichia  coli, Citrobakter freundii, Enterobacter  aerogenes, Enterobacter  clocae türleridir.

Ev tipi su sebili ozon dezenfekte;

Ev tipi su sebili ozon dezenfekte

Mide ve bağırsaklar yoluyla suları kontamine eden diğer potansiyel bakteri türleri ise, salmonella spp., shigella spp. yersinia spp. brucella gibi türlerdir.
Burada önemli olan sağlığınızın korunması adına çok kritik bir hijyen kuralı olan ellerin sabunla yıkanması alışkanlığının kazanılması ve çevremize kazandırılmasıdır.

Su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu, tüm bu bahsettiğimiz ciddi hastalıklara neden olan patojen mikroorganizmalardan korunmak adına, düzenli olarak periyodik takip çerçevesinde, kurumsal  Sağlık bakanlığı  tarafından yetkili kılınmış bir dezenfeksiyon firması tarafından, sebil temizliğinde kullanıma uygun olan hiçbir yan etkisi olmayan, yüksek oksidasyon yeteneği  sayesinde bakteri, virüs ve mantarların  üreme organları olan güçlü sporlarını, dirençli olan paraziter etkenlerin üreme ve çoğalma yeteneklerini  inhibe eden ozon maddesi kullanılarak, yaptırılması bu hastalıklara neden olan patojenlerden gerçek anlamda korunmanızı sağlayacaktır.
Su sebili temizleme hizmetini Tekdez V.İ.P yetkili ekiplerinizden almak için lütfen iletişime geçiniz.
Su sebil temizleme ve dezenfeksiyon işlemi bilinenin aksine teknik olarak etkin kimyasallar kullanılarak uzman bir kuruluş tarafından uygulanacak bir işlemdir. Geleneksel yöntemlerle kişisel gayretlerle sağlıklı, doğru bir temizlik işlemi yapılamayacağını bilmemiz gerekmektedir.

Sağlık bakanlığı 2007-67 genelgesi

Değerli Müşterilerimizin Dikkatine !

Yukarıda belirtilen belgelendirmelerin eksik olduğu hiçbir kurumdan hizmet, asla alınmamalıdır.                
Temizlik hizmeti alırken zarar görmemek için firmanızdan bu belgeleri mutlaka talep etmelisiniz. İşinin ehli olmayan, gerekli belgeleri bulunmayan firmalardan alınacak hizmetler ile sağlığınızı risk altına soktuğunuzu unutmamalısınız.
 
TEKDEZVİP  İso, marka tescili, ozonlama belgeleri, referansları, iş güvenliği ve hekim atamaları personellerinin portör muayene kayıtları, yüksekte kapalı alanda çalışabilir raporları, iş güvenliği sertifikaları, mesleki – hijyen yeterlilik belgeleriyle tüm müşterilerimize güvenli hizmet vermektedir.
Personellerimiz konusunda uzman ve titizlikle seçilmekte, oluşabilecek zaruri durumlarda inisiyatif alabilecek eğitimlere tabi tutulmaktadır.

Türkiye su sebili temizlik resvisi

TekdezVip tüm Türkiye genelinde su sebili temizlik ve ozonlama hizmeti vermektedir.
Okul, hastane, belediye, alışveriş merkezleri, site ve konutlar, gıda üretim alanları, fabrikalar, oteller ve dinlenme tesisleri, rezidanslar kısacası her sektör ve alanda hizmetimizden memnun referanslarımız ile, siz değerli müşterilerimizin talep ve sorunları doğrultusunda,  profesyonel çözümler üretmekteyiz.

En önemli referanslarımız, mutlu müşterilerimizdir.

TEKDEZVİP farkıyla  su sebili temizlik hizmeti almak için, talep formunu doldurabilir yada iletişim numaralarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

Su sebili ozon temizliği, sebilin bulunduğu yerde uygulanmaktadır. Herhangi bir taşıma yada sebili alma söz konusu değildir. Su sebili temizliği sonrası mevcut çalışan tüm aksamlar kontrol edilip, sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Su sebili temizliği firmaları içerisinde kuruluşumuz sektörüne uzun yıllardır öncülük eden, profesyonel ve tüm kalite sertifikalarına sahip bir firmadır. Temsilcinizden su sebili ozon temizliği hakkında bilgi alabilir yada su sebili temizliği fiyatları sorgulayabilirsiniz.

FOTO GALERİ
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024