SU SEBİLİ KOKU YAPIYOR

SU SEBİLİ KOKU YAPIYOR

Su sebilleri suyun pratik ve kolay kullanımını sağlayan, günümüzde hemen her alana kurulumu yapılabilen aletlerdir.

Su sebillerinden kullanımı sağlanan suyun steril olması oldukça önemlidir. Nitekim hemen her alanda kullandığımız su tüm vücuda nüfus etmekte ve insan sağlığını her yönden etkilemektedir.

 

Su sebili koku yapıyor sorusuyla ve şikayeti ile çok sık karşılaşmaktayız.

Su da koku oluşmaya başladıysa eğer su sebilinin steril olmadığı ve zamanla yosunlanma da oluşacağı anlamını taşımaktadır. Su sebillerinin temizliği yaptırılmadığı takdir de kirli su kullanımı sağlanacaktır. Kirli suda koku ve tat farklılıkları meydana gelecektir.

 

Yosunlanma su sebillerinden arındırılması oldukça zor bir işlemdir ve devamlılığında bakteri üremeye başlayacaktır. Koliform olarak nitelendirdiğimiz bu bakteriler yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek rahatsızlara neden olmaktadır.

 

Bu tür durumlara maruz kalmamak ve temiz su kullanımı için en geç 3 ayda bir düzenli olarak su sebili temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Sık kullanımından ve kurulum alanından kaynaklı kirlenmeye elverişli olan sebillerin, temizliği yaptırılmadan sterilizasyonun sağlanması mümkün değildir.


Su sebili koku yapıyor 


Sebillerde, çok fazla el temasına maruz kaldığından ayrıca kapalı ve açık alanlara kurulumu yapıldığında hava yoluyla toz ve nemin sebil içerisindeki suya girmesinden kaynaklı olarak su kirliliği meydana gelmektedir.

Kirli suyun düzenli ve periyodik olarak temizliği gerçekleşmediğinde su sebili koku yapıyor gibi şikâyetlere maruz kalınmaktadır.

 

Bu şikâyetlerin çözümü su sebil temizliğinin doğru yöntem ve metotlarla yapılmasıdır. Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon tüm bakterileri yok ederek sağlıklı su kullanımı temini için etkili temizlik maddesidir.

Tuz, sirke, tablet gibi değişik temizleme önerilerine itibar edilmemelidir. Aksi takdir de sağlık açısından oluşacak rahatsızlıklar yanı sıra sebilin de tamamen kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet verilecektir.

 

Doğru yöntem ve metotlara hâkim firmalar tarafından su sebili temizliği hizmeti alınmalıdır. Bu firmaları ayırt etmenin yolu sorgulanacak olan belgelerden geçmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ve eksiksiz personel yetki belgeleri, firmanın kaliteli ve güvenilir olduğunun kanıtı niteliğindedir.

 

Bu belgeler mutlaka sorgulanmalı ve talep edilmelidir. Aksi takdir de verilecek olan hizmetten verim alınamayacağı gibi iş sonunda iş tamamlandı formunun da hiçbir yasal hükmü bulunmamaktadır.

Sebilin verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su temini için, kaliteli ve güvenilir firma olması önem teşkil etmektedir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı tüm denetlemelerden geçmiş olduğuna dair izin belgesini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eğitimli, uzman ve profesyonel ekip çalışmasıyla hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

 

Su sebili temizliği işlemlerinde, müşteri memnuniyeti ve sağlık odaklı hizmet vermekte olan firmamız, soru ve taleplerinizi güler yüzlülükle cevaplayacak ve sizin için uygun bir randevu gününde profesyonel ekibimizi tarafınıza yönlendirecektir.

Su sebilinin tüm hazneleri doğru yöntem ve metotlarla ozon ile temizlenerek su sebili koku yapıyor problemine çözüm olacak ve kontrolünüz eşliğinde su sağlıklı kullanımınıza teslim edilecektir.


 SU SEBİLİNİZ KOKU YAPIYOR MU?


Temizlik sonrası periyodik takip çizelgesi ile temizlik zamanınız geldiğinde hatırlatmayı yapacak olan firmamız talebiniz doğrultusunda hizmet vermeye devam edecektir.


Olumlu ve sağlıklı dönütler aldığımız müşterilerimizin arasında sizleri de görmekten büyük memnuniyet duyacağız.

Su sebili temizliği tüm problem ve çözümler, periyodik ve düzenli takip için iletişime geçerek profesyonel hizmetimizden faydalanabilir ve tüm sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021