SU SEBİLİ ELMA SİRKESİ

SU SEBİLİ ELMA SİRKESİ

Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan ve suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Bu aletlerin temiz ve steril olabilmesi için en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Su sebili temizliğinin doğru yöntem ve tekniklerle yaptırılması da en az temizliği kadar önem teşkil etmektedir.

 

Su sebili elma sirkesi gibi maddeler ile temizlenmemelidir ve asla bu tür söylemlere itibar edilmemelidir.

 

Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon, sebilin tüm haznelerindeki bakterinin yok edilerek, sebilin sağlıklı kullanıma sunulmasını sağlamaktadır.

Su sebili ozon temizliği sonrası, sebil rahatlıkla hemen kullanıma hazır olarak sunulacaktır.

 

Su sebili temizliği sağlanmadığı ya da yanlış yöntemler ile sağlandığı takdir de sebil içerisinde koku ve tat farklılıkları meydana gelmekte ve devamında yosunlanma oluşumu gerçekleşmektedir.

 

Yosunlanma, sebillerin zamanında ve düzenli olarak temizliği yapılmadığında en büyük problemlerden biri olmaktadır. Sebilden arındırılması oldukça zor işlemler olan yosunlanma problemi, doğru yöntem ve tekniklerle sebillerden arındırılabilmektedir.

Yosunlanma beraberinde bakteri çeşidi olan koliform üremesine neden olacaktır. Koliform bakterisi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir ve üremesi oldukça hızlı bir bakteri çeşididir.

Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıkların sebebi olan koliform bakterisi, ölümcül sonuçlara da neden olabilmektedir.

 

Bu tür problemlere sebebiyet vermemek için su sebili elma sirkesi gibi maddeler ile değil ozon ile temizlenmeli ve temizliğin düzenli aralıklarla en geç 3 ayda bir yaptırılması gerekmektedir.

 

 

En geç 3 aylık süre zarfı koliform bakterisinin 60 ile 90 gün arasındaki üreme süresine göre belirlenmektedir. Ancak koliform bakterisini, kirliliği seven bir bakteri çeşidi olduğunun ve sebillerin kullanım durumlarına göre temizlik sürelerinin değişkenlik gösterebileceğinin bilincinde olunmalıdır.

Bu durumu; çok yoğun kullanımlarda ve şebeke arıtma çıkışı kullanımlarında 30 günde bir, çok az kullanımlarda 45 günde bir olarak belirtmek doğru olacaktır.


Su sebili elma sirkesi 


Doğru yöntem ve tekniklerde sebil temizliği hizmet alındığı takdir de su sebili elma sirkesi gibi maddeler ile reaksiyon sonucu sebile ve insan sağlığına zarar verilmeyecektir.

 Su sebili elma sirkesi gibi maddelere maruz kalınmadan sağlıklı temizlik hizmeti için, hizmet alınacak olan firmanın nitelikleri mutlaka sorgulanmalıdır. Bu nitelikler sahip olunması gereken belgeler ile kanıtlanabilmekte ve firmanın bu belgeleri sunabiliyor olması gerekmektedir.

 

Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz kalite ve yetki belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler su sebili elma sirkesi gibi kulaktan doğma ve yanlış yöntemler ile temizlik yapılmadığının da göstergesi niteliğinde olacaktır.

TEKDEZ V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız, profesyonel hizmet vermekte olduğunu sahip olduğu belgeler ve eğitimli ekipleri ile kanıtlamakta ve yıllardır doğru ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

 

Firmamız tarafından temizlik hizmeti sonucu; su sebili elma sirkesi gibi maddeler ile değil ozon ile dezenfekte edilerek sağlıklı kullanıma teslim edilmekte ve düzenli takibi yapılarak siz değerli müşterilerimizin mağduriyetine engel olunmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile su sebili temizlik ve dezenfekte hizmetinde sektörünün öncü firmalarındandır.

Firmamız ile iletişime geçerek uzman ekiplerimiz tarafından yerinde hizmet verilerek sağlanan sebil temizliğinin kalitesini yaşayabilir ve güvenilir hizmet ile sağlıklı kullanımdan emin olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021