SU SEBİLİ BAKIMI PERİYODU

SU SEBİLİ BAKIMI PERİYODU

Su sebilleri, günlük hayatta herkesin kullanımını kolaylaştıran su kullanımı için pratik aletlerdir.

Su sebillerinin içerisindeki suyun her alanda ve sık kullanımı göz önünde bulundurulduğunda steril olması gerekliliği, sağlık açısından önem teşkil etmektedir.

Su sebili bakımı periyodu aylık, 2 ay veya en geç 3 ayda bir olacak şekilde planlanarak sebil içerisinde oluşacak olan problemlere sebebiyet verilmemelidir.

 

Sebiller açık ya da kapalı alanlara kurulumu sağlanan, hemen her yerde kullanımı yapılan aletlerdir. Açık alanlara kurulan sebillerde havadaki tozun sebil içerisine girmesiyle suda kirlilik oluşmaktadır. Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde nemin hava yoluyla sebil içerisine girmesi su kirliliğine neden olacaktır.

 

Sebil içerisindeki suyun kirlenmesi, kullanıma açık aletler olduğu için oldukça kısa süreli olmaktadır. Sebil bakımı yapılmadığı takdir de, kirli su da zamanla koku, tat farklılıkları meydana gelecek ve sebil içerisinde yosunlanma oluşacaktır. Yosunlanma bakteri yuvası için fazlasıyla sağlıksız bir durum ve arındırılması oldukça zor bir problemdir.

 

Sebillerin sıcaklık yayan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektrikli ev aletlerinin yanına kurulmaması gerekmektedir. Sıcaklık yosunlanma oluşumunu hızlandıracak bir etkendir.

Sebillerin kurulumunda ısı yayan aletlerin yanına kurulumunun yapılmamasına dikkat ederek sıcaklık faktörlü yosun oluşumuna engel olunacaktır. Fakat temizlik yapılmadan suyun kirlenmesi ve kirlilikten kaynaklı oluşacak problemlere herhangi bir yararı olmayacaktır.

 

Su sebili bakımı periyodu düzenli olarak yapılmadığında yerini kirli suya ve kirli su da zamanla bakteri yuvası olmuş sağlıksız suya bırakacaktır.

 

Koliform olarak bilinen ve hızlı üreyerek sebilin içerisini kısa sürede kaplayabilecek olan bakteri çeşidi, yüksek ateş, ishal, kusma bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Su her alanda kullandığımız bir ihtiyaçtır. İnsan vücudunun %70 inin su kaplı olduğu ve her alanda kullandığımız göz önünde bulundurulduğunda steril kullanımının önemi yadsınamaz olacaktır.

 

Verimli bir hayat için, sağlığın zorunluluk olduğu da bir gerçektir. İshal, kusma, bulantı gibi yaşanan rahatsızlıklar günlük hayatta başka durumlara yorulmaktadır. Aksine kirli su kullanımından kaynaklı olabileceği bilinci de oturmalı, düzenli ve periyodik olarak su sebili temizliği sağlanarak yaşanacak olan problemlere zemin hazırlanmamalıdır.

Su sebili bakımı periyodu, hizmet verecek olan firmanın düzenli takibini yaparak sağlıksız durumlara sebebiyet verilmesine engel olacak olan 2 aylık ve en geç 3 aylık periyotlarla su sebili temizliğini gerçekleştirme planıdır.

Bu planlamayı düzenli sağlayacak, kaliteli ve güvenli firmalarca hizmet sağlanmalıdır. Hizmet verecek olan firmanın nitelikleri sorgulanmalı, hatta referans talebinde bulunularak vermiş olduğu hizmetlerin kontrolü yapılmalıdır.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası bulunan firmalara temizlik hizmeti yaptırılarak, verilecek olan hizmetten ve sterilizasyondan emin olunmalıdır. Aksi takdir de sağlıklı su kullanımı yerine insan vücudu için daha da hasar verici durumlarla karşılaşılmaktadır.

 

Güvenli ve kaliteli hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeleri bulunmayan firmalar tarafından gerçekleştirilen temizlik hizmetinden emin olunamayacağı gibi verilecek olan iş tamamlandı formunun da hiçbir yasal hükmü bulunmamaktadır. Herhangi bir denetleme de ibraz edilemeyecektir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı yıllardır hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.

İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz tüm yetki ve kalite belgeleri ve eksiksiz personel yetki belgeleri ile profesyonel hizmet sunmakta olan firmamız, siz değerli müşterilerimize sağlıklı su kullanımı için yıllardır destek olmaktadır.

 

Su sebili temizliğin de özenli hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P, yaşanılan problemlere çözüm getirmekle birlikte su sebili bakımı periyodu ve düzenli takibi ile aynı problemlerin tekrarlanmaması konusunda profesyonel hizmetin adresi olmaya devam edecektir.

Su sebili temizliği ve periyodik bakımı için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021