SU SEBİLİ BAKIMI NASIL YAPILIR

SU SEBİLİ BAKIMI NASIL YAPILIR

Su sebilleri, suyun kullanımını kolaylaştıran, günümüzde hemen her alanda kurulumu sağlanabilen aletlerdir.

Su, insan hayatında hemen her alanda kullandığımız bir ihtiyaçtır. Bu nedenle suyun kullanıldığı aletlerin steril olması sağlık açısından büyük önem teşkil etmektedir.

Suyun muhafaza edildiği alanların steril olması için en geç 3 ayda bir sebil temizliğinin yapılıyor olması gerekmektedir.

 

Su sebili bakımı nasıl yapılır sorusuyla sık karşılaşmaktayız. Su sebillerinin kirlenme oranlarına bakılacak olursa, neden zamanında ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerektiği çok daha rahat anlaşılacaktır.

Bununla birlikte yapılması gerekenler konusunda Tekdez V.İ.P ekibi olarak siz değerli müşterilerimize destek olmaktan memnuniyet duyacağız.

 

Su sebillerinin kurulum olarak kirlenme olasılığına bakılacak olursa, açık ya da kapalı alanlara kurulumu sağlanabilen, pratik ve aynı zaman da el teması ile kullanılan, bakteri oluşumuna da elverişli aletlerdir. Bu aletlerin kurulumu açık alana yapıldığında, havadaki toz sebil içerisine girerek, su kirliliğine neden olmaktadır.

Kapalı alanlara kurulumu sağlanan sebillerde, alanda oluşacak olan nem hava yoluyla sebil içerisine girerek suyun kirlenmesine neden olacaktır.


Su sebili bakımı nasıl yapılır 


Bu durumda, sebilde kurulum açısından dikkat edilmesi gereken tek önemli nokta, ısı yayan elektrikli ev aletlerinin yanında kurulumunun yapılmaması gerektiğidir. Sıcaklık yosunlanma oluşumuna katkı sağlayarak, yosunlanmayı hızlandıracak etkenlere sebep olmaktadır.

Sıcaklık etkeninin yanı sıra kirli su da,  yosunlanma için elverişli alanlar oluşması demektir. Su da meydana gelecek olan tat ve koku farklılıkları da sebildeki suyun kullanımının durdurulması gerektiğinin kanıtı niteliğindedir. Yosunlanma, koku, tat farklılığı gibi problemler oluşmuş olan sebillerde koliform olarak bilinen bakteri üremesi de hızlıca oluşacaktır. Koliform, yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi derece de rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Bu tür durumlara maruz kalmamak için su sebili temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılarak suyun sağlıklı kullanıma sunulmuş olması gerekmektedir.

Su sebili bakımı nasıl yapılır; öncelikle hizmet verecek olan firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile eksiksiz personel yetki belgelerinin olması gerekmektedir.

Bu belgeler verilecek olan hizmetin kalitesi ve güvenilirliği açısından önem teşkil etmektedir. Bu nedenle mutlaka su sebili bakımı öncesi bu belgelerin sorgulanması gerekmektedir. Aksi takdir de su sebili bakımı yapıldıktan sonra sağlıklı kullanıma teslim edildiğinden emin olunamayacağı gibi verilen hizmetin hiçbir yasal hükmü bulunmamaktadır. Herhangi bir denetlemede ibraz edilemeyecektir.

 

Su sebili bakımında ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon gazı tüm bakterileri yok ederek sağlıklı kullanıma teslim edilmesi için gerekli tüm sterilizasyonu sağlamaktadır.

Sebilin tüm haznelerinin ozon ile steril hale getirilerek sağlıklı kullanıma teslimatı yapılmalıdır.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği belgesi ile siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

 

Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olan firmamız, su sebili bakımı için belirlenen randevu gününde güler yüzlü ve uzman personeli ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

Temizlik sonrası, periyodik takibini yapacak olan Tekdez V.İ.P profesyonel ekibimiz, sağlıklı ve steril su kullanımı ve devamlılığı için büyük bir özveri ile destek olmaktadır.

 

Su sebili bakımı nasıl yapılır, sorusuyla sıkça karşılaşmış ve müşterilerinin soru işaretlerini özveriyle gidermiş olan firmamız, geri dönütlerde olumlu müşteri memnuniyeti ile karşılaşmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek, sağlıksız su kullanımına son verebilir, tüm sorularınıza ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Su sebili bakımı hizmetlerinizde, sağlıklı kullanım ve memnuniyetiniz için yıllardır tercihiniz olmaya devam etmekteyiz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021