SU DEPOSU YALITIM

SU DEPOSU YALITIM

Su depoları; birçok alanda kullanılan ve insan sağlığını önemli derece de etkileyen suyun muhafaza edildiği alanlardır. Suyun bu derece önemli olması muhafaza alanlarının temizliğinin aksatılmamasını ve alanın steril kalması gerekliliğini gözler önüne sermektedir.

 

Plastik, metal ve beton depo olarak çeşitleri bulunan su depoları, kendi içlerinde yapımında kullanılan materyallere göre çeşitlilik göstermektedir.

 

Su depoları içinde bulundurduğu suyun etkisiyle zamanla aşınma ve yıpranma sonucu korozyona uğramaktadır. Çatlaklara, delinmelere ve sonucunda su kaçağına sebebiyet vermekte olan bu durum depolarının işlevini yitirmesine neden olmaktadır.

 

Su deposu, içindeki suyu sağlıklı ve hijyen kuralları çerçevesinde muhafaza edemeyecek duruma geldiğinde su deposu yalıtım hizmeti veren yetkili kuruluşlardan destek ve hizmet talep edilmelidir.


Su deposu yalıtım 


TEKDEZ V.İ.P; Su deposu yalıtımında doğru yöntem ve tekniklerle, sonuç odaklı hizmet vermekte olan öncü kuruluşlardandır. 

 

Yalıtım (izolasyon) hizmeti depoda hasar görüldüğü durumlarda tam ve gerekli olan hizmeti verebilecek niteliği taşımaktadır.

 

Depo yalıtımı depo içine uygulanır, depo dışında bir işlem gerektirmemektedir. Depo içindeki su sızıntısını engellemek için yapılan bu işlem, su kaçağı oluşumuna gerekli çözümü sunmakla birlikte depo içindeki suyun sağlıklı muhafaza edilmesine de olanak sağlamaktadır.

 

Depo yalıtım hizmeti solvent içermeyen dezenfektanlar ile sağlanmalıdır.

Tekdez V.İ.P, su deposu yalıtım hizmetinde solvent içermeyen, kullanıma uygun malzemeler ile profesyonel hizmet sunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

Depo yalıtımı, deponun niteliğine göre 3 farklı yöntemle sağlanmaktadır. Sürme bazlı yalıtım, epoksi yalıtım ve PVC membran yalıtım depo hasarına ve suyun sağlıklı olarak muhafaza edilmesine çözüm sunan yöntemlerdir.

Depo niteliğine göre farklılık gösteren yatılım; metal su depolarında epoksi yalıtım, beton su depolarında sürme bazlı yalıtım, beton ve fayans depolarda ise PVC membran yalıtım yöntemi olarak sunulmaktadır.

 

Metal su depolarında görülen en yaygın problem paslanmadır. Paslanma veya hasar görülen metal depolarda yalıtım, epoksi yöntemi ile sağlandığı takdirde doğru sonuç verecektir. Epoksi yalıtım hizmeti 15 – 20 günlük bir süre zarfında sağlanmaktadır.

 

Beton su depolarına sürme bazlı yalıtım veya PVC membran yalıtım yöntemlerinin ikisi de uygulanabilmektedir.

 

Bu uygulama yöntemleri farklı işlemlerdir. Bu farkların bir kısmını; Sürme bazlı su deposu yalıtımı 15 – 20 gün aralığında sürmekte veya süreç uzayabilmekte iken PVC membran yalıtımda hizmet süresi 1 ila 3 gün arasındadır.

 

PVC Membran yalıtım hizmeti depo tavanına uygulanamazken, sürme bazlı yalıtımda tavanda da uygulanabilmektedir, şeklinde belirtmek doğru olacaktır.

 

Hafif korozyon görülmesi durumunda sürme bazlı yalıtım yöntemi doğru bir uygulama işlemi iken aşınmanın çok olduğu ve su kaçağının görüldüğü beton su depolarında ise PVC Membran kaplama yalıtım hizmeti sağlanması doğru bir uygulama olacaktır.

 

Yapılan yalıtım işlemi nemli zeminde tutunamayacağından hizmetten doğru sonuç alınabilmesi için deponun kuruluğunun sağlanabilmesi oldukça önem teşkil etmektedir.

 

Bu nedenle kış aylarında kuruma işlemi zaman alacağından salyangoz sistemleri kurularak işlem hızlandırılabilmektedir.

 

Yalıtım hizmeti sağlandıktan sonra depo içi temizliği sağlanarak ve hizmet veren yetkili personellerin onayı ile depo doldurulup sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

 

Doğru hizmet için depo yalıtım hizmetinden önce, depo içi muhakkak temizlenmelidir. Su deposu temizliği yaptırıldıktan sonra su deposu yalıtım gerekip gerekmediğine bu konuda hizmet veren yetkili kişiler tarafından karar verilmeli ve tarafınıza bilgi verilmelidir.

 

Depo yalıtım hizmeti gerekiyor ise hangi yöntem ve metotların kullanılacağı doğrulanmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P; Sürme bazlı, PVC membran ve epoksi yöntemlerini ayırt etmeden, Türkiye genelinde su deposu yalıtım hizmetini uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak vermektedir.

 

Depo yalıtım hizmetinin gerekli yöntem ve metotların aktarılmasıyla doğru sonuç verebilmesi için işinin ehli, gerekli yetkilere sahip kuruluş ve personelleri tarafından yaptırılması, daha büyük sorun yaşamamak adına özen gösterilmesi gereken bir konudur.

 

Tekdez V.İ.P, su deposu yalıtım hizmetinde Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermektedir.

 

Su deposu yalıtımında sağlıklı sonuçlar için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021