SU DEPOSU TEMİZLİK ŞİRKETLER

SU DEPOSU TEMİZLİK ŞİRKETLER

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

Su depolarının, bu denli önemli bir ihtiyacı muhafaza ediyor olması, temizlik ve dezenfektesinin önemini de artırmaktadır.

 

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

Su deposu temizlik şirketler, Sağlık Bakanlığı genelgesince doğru yöntem ve metotlar ile temizlik hizmeti sağlayan kuruluşlar olmalıdır.

 

Barajdan temizlenmiş olarak çıkmış olan suyun depoya neden kirli ulaştığı sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Bu durumda depo içerisine suyun neden kirli ulaştığı ve kirli suyun zararlarından bahsetmek, temizliğin ve temizlik hizmetini verecek olan şirketin ne denli önemli olduğunun göstergesi olacaktır.

 

Barajdan temizlenmiş olarak çıkan su yol boyunca beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de taşıyarak depoya ulaşmaktadır. Beraberinde taşıdığı maddeler nedeniyle depoya kirli su karışmış olacaktır.

 

Kirli su, bakterilerin oldukça sevdiği ve hızla ürediği alanlardır. Koliform, ekoli, enterekok olarak bilinen bu bakteriler ciddi rahatsızlıkların da habercisi niteliğindedir.

Bu bakterilerin sebep olduğu rahatsızlıkları; ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, yüksek ateş, tifo, kolera olarak belirtmek doğru olacaktır. Bu rahatsızlıklar her bünyede farklı reaksiyonlara sebep olmakta ve ölümcül sonuçlanabilmektedir.


Su deposu temizlik şirketler 


Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümler, sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Bu durumda su deposu temizlik şirketler, Sağlık Bakanlığı genelgesince hizmet sağlayabilen, yetkili kuruluşlar olduğu takdir de bu problemlere sebebiyet verilmeyecektir.

TEKDEZ V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile su deposu temizliği şirketler arasında sektörünün öncüsü olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Su deposu temizliği şirketler, sahip olması gereken belgeler ile hizmet vermesi gereken kuruluşlar olmalıdır.

 

Bu belgeler; doğru yöntem ve tekniklerle bakterilerin arındırılabilmesi için önem teşkil etmektedir. Ayrıca depo temizliğinin yaptırılmamasından kaynaklı deponun çeşidine göre; paslanma, yosunlanma, delinme ve çatlama gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.

 

Bu tür durumlar da deponun temizliğinin yeterli olmayacağı için uygulanacak yöntem ve metotlara hakim su deposu temizliği şirketler, ancak bu belgeler sayesinde ayırt edilebilmektedir.

 

Su deposu temizlik şirketler; Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerine sahip olması gereken, yasal süreçlerden geçmiş ve işinin ehli şirketler olmalıdır.

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi; su deposu temizliği şirketler arasında, uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim, uzman ekipler tarafından hizmet sunmakta olan firmanın kanıtı niteliğindedir.

 

Tekdezvip, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile doğru yöntem ve metotlara hakim, uzman ekipler ile hizmet sunmaktadır.

 

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası;  su deposu temizliği şirketler arasında iş güvenliği uzmanlarından eğitim alarak sınavlarından geçmiş eğitimli ekipler tarafından hizmet verildiğinin kanıtı niteliğindedir.

Tekdezvip, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile eğitimli ekipleri tarafından profesyonel hizmet sunmaktadır.

Su deposu temizliği şirketler arasında, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile su deposu temizliğini sağlayarak sağlıklı kullanıma teslim etmektedir.

 

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, deponun tonajı ve niteliğini bilmeniz detaylı bilgi alabilmeniz ve en uygun zamana randevu oluşturulabilmesi için yeterli bilgiler olmaktadır.

Tekdezvip, su deposu temizlik şirketler arasında, yıllardır doğru yöntem ve metotlar ile hizmet sunmakta ve dönüşünde müşteri memnuniyetinin gururunu yaşamaktadır.

Su deposu temizlik ve dezenfeksiyonu için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021