SU DEPOSU TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ YAPAN FİRMALAR

Su depoları her türlü sanayi işletmelerinde, sosyal tesisler, otel işletmeleri, toplu yaşam alanları olan konut ve siteler, okullar hastanelerde çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

 

Su depolarını besleyen suyun çeşitli çevresel etkenler nedeniyle zamanla değişime uğrayıp organik, inorganik ve metal elementler yükünün artması, suyun sağlıklı yapısını bozmaktadır.

 

Su depolarının düzenli temizlik bakım ve kontrollerinin yapılmaması, depo içerisinde bu suyun daha da kirlenmesine ve tehlikeli patojen bakteri, virüs, küf dediğimiz çeşitli mikro organizmaların oluşmasına ortam hazırlamaktadır.

 

Bu depo sularının içme suyu olarak kullanılması bir yana, temizlik, mutfak, banyo gibi alanlarda kullanılması dahi, sağlığımızı olumsuz etkileyecektir.

 

Kontamine olmuş depo suyunun kullanılmasıyla, tifo, dizanteri, sıtma, kolera, şiddetli ishal, kusma, ciddi bağırsak ve akciğer enfeksiyonları oluşabilmekte, bu durum hayatımızı her yönden olumsuz etkilemektedir.

 

Sorumlu ve bilinçli birer birey olarak, hem kendi sağlığımızı hem de çevremizdeki sevdiklerimizi, toplum sağlığı adına nasıl koruyabiliriz.

 

Suyla bulaşan patojen bakteri ve mikroorganizmalardan nasıl korunabiliriz;

İlk olarak yapmamız gereken su tesisat sistemiyle birlikte su depolarının 6 ayda bir temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılması, su depolarına dış ortamdan sızabilecek çeşitli bakterileri taşıyan fare, haşerelerin giriş yollarının kapatılması, yani deponun kapaklarının açık bırakılmaması, depo duvarlarında olan yarık ve açıklıkların kapatılması gerekmektedir.

 

Uzun bir kullanımdan sonra korozyona uğrayarak, içerisindeki suyu steril saklamaya elverişli olmayan depoların bakım ve izolasyonunun yaptırılması, kaynağı belli olmayan kuyu suyu ve kaynak sularının hiçbir şekilde kullanılmaması, kullanılan gıda ve sebze, meyvelerin temizliği ve kişisel bakımların temiz suyla yapılması, su depolarına arıtma ve klor dozaj pompalama sistemlerinin kurulması alınacak önlemlerin başında gelmektedir.


 


Su deposu temizliği yapan firmalar, seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi, firmanın Sağlık bakanlığından yetkili olduğuna dair izin belgesinin olması, bunun dışında dezenfeksiyon uygulamasını yapan teknik ekibin, mesleki yeterlilik eğitim sertifikalarının olması, iş sağlığı ve güvenliği kapalı ortam ve yüksekte çalışma eğitim sertifikalarının olması, bulaşıcı herhangi bir hastalığının olmadığını gösteren tam kan test ve tetkikleri sağlık raporları mutlaka sorgulanmalıdır.

Su deposu temizliği yapan şirketler arasında;  TekdezV.İ.P. lider firmadır.

 

Su deposu temizliği yapan firmalar içerisinde kurumumuz tüm yetki ve kalite belgelerine sahiptir.

 

Su deposu temizliği yapan firmalar bu belgelere sahip olması, kaliteli ve doğru yöntemlerle bir dezenfeksiyon hizmeti almanızın yanında, firmanın güvenirliğini ve temizlik sektöründeki farkını ispatlayan değerlerdir.

 

Su deposu temizliği, çelik, plastik, polyester, sac, beton yada fayans hangi malzemeden yapılmış olursa olsun, belirli periyotlarla düzenli olarak yapılmalıdır.


 


Özellikle su kesintisi yaşanan durumlarda daha erken yaptırılması sağlığın korunması açısından ihmal edilmemelidir.

 

Yüzyıllardır şehir şebeke suları ve su depolarının temizliğinde en çok tercih edilen dezenfektan, uygulama kolaylığı ve düşük maliyeti nedeniyle klor maddesidir. Klor maddesi, gaz, katı, sıvı formlarda piyasada bulunmaktadır. En çok tercih edilen formu sıvı klordur.

 

Su deposu temizliği yapan firmalar, hemen her çeşit su deposunun temizliğinde sıvı kloru kullanmaktadırlar.

 

Sıvı klor suya karıştığında mikroorganizmaların büyük çoğunluğunun yok eden güçlü birer oksitleyici olan hidro klorik asit ve klor iyonlarına ayrışırlar. Tam bir dezenfeksiyon için kullanılan klor miktarı, suyun ph derecesi, suyun sıcaklığı önemli kriterlerdir.

 

Su dezenfeksiyon ve temizliği hizmeti veren kuruluşların bu noktada bilgi, deneyim ve donanımları başarılı bir dezenfeksiyon uygulaması açısından önemli bir noktadır.

 

Temizlik ve dezenfeksiyon alanında sektörün yetkin kuruluşlarından olan Tekdezvip, sektörde değişen ve gelişen tüm yenilikleri yakından takip ederek, branşında uzman, eğitimli teknik kadrosuyla, siz değerli müşterilerimize başta İstanbul olmak üzere, tüm illerimizde hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021