SU DEPOSU TEMİZLİĞİ SERVİSİ

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ SERVİSİ

Su depoları site, kurum ve kuruluşların genellikle zemin katlarına kurulan, ihtiyaç dahilinde kullanıma sunulan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Suyun muhafaza edildiği alanın steril kalması ve suyu içme suyu kalitesinde sunabilmesi sağlığımız için önemli bir konudur. 


Su depoları yapımında kullanılan materyallere bağlı olarak çeşitlilik göstermekte ve genellikle depolara barajlardan gelen temizlenmiş su ulaşmaktadır.


Barajdan temizlenmiş olarak gelse de su depoya ulaşana kadar beraberinde yosun, çamur ve balçık birçok yabancı maddeyi taşıyacaktır.

 

Sağlığımız için gerekli ve önemli olan suyun muhafaza edildiği alanda kirliliğin devam etmesi söz konusu olmamalı ve ihmal edilmeden yetkili bir kuruluştan su deposu temizliği servis talebinde bulunulmalıdır.

 

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup su deposu temizliği servisi için gerekli olan tüm yetki ve kalite belgeleri ile hizmet sunmaktadır. 

 

Su depolarında şebekeden gelen suyun depo temizliği sağlanmadan sisteme dağılımın sağlanması ciddi ölçüde rahatsızlıklara sebep olacaktır.


Su deposu temizliği servisi 


İnsan ve toplum sağlığı için ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Temizliği sağlanmayan depolarda başlıca koliform, ekoli ve enterekok bakterilerinin oluşumu ve üremesi görülmektedir.

 

Bu bakterilerin alerji, kaşınma, ishal,tifo, kolera Hepatit A-E gibi birçok rahatsızlığa sebep oldukları bilinmektedir. 

 

Depolarda temizlik sağlanmadığı takdirde bakteri üremesinin devam etmesi ve suyun yıpratıcı etkisine bağlı olarak delinme ve çatlaklar görülebilmektedir.

 

Delinme ve çatlak görülen depolarda yapılacak işlem depo temizliği işlemine göre daha uzun zaman alan ve maliyeti yüksek bir işlemdir.

 

Bazı depo türlerinde görülen delinme ve çatlaklara çözüm bulunamamakta ve deponun komple değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Su deposu temizliği yaptırmamak insan sağlığını ciddi ölçüde etkilediği gibi depo kaybı yaşanmasına da sebebiyet vermiş olacaktır.

 

İnsan sağlığını tehdit eden bu konu depo kaybından çok daha önemlidir ve bir tehdit oluşturmaması adına depo temizliğinin, su deposu temizliği servisi sunan yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gerekmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.


 

Yetki kuruluşlar tarafından sağlanan su deposu temizliği servisi hizmeti, işlem sonunda verilecek olan hizmet formu ile herhangi bir denetleme de kullanılabilmektedir. 

 

Tekdez V.İ.P sunduğu tüm hizmetler için eksiksiz kalite ve yetki belgelerine sahip olup, doğru yöntem ve metotlar ile hizmet sunmaktadır.

 

Su deposu temizliği için oluşturulan randevu gününde, hizmet alacak kurumun depoyu profesyonel ekiplere boş veya boşa yakın olarak teslim etmesi gerekmektedir.

 

Profesyonel ekipler depo temizliği için tek kullanımlık hijyen kıyafeti giymekte ve tedbir amaçlı depo içinde bir kaza yaşanmaması adına depo içine aydınlatma kurulmaktadır.

 

 

Depo dibinde kalmış olan az miktarda ki su 0,1 mm çekim gücündeki pompalar ile çekilerek depo dışına atılır. Depo zemin ve yan duvarları gerekli dezenfektan ve su kompresörleri ile yıkanarak depo içindeki gözle görülür kirlilik çözülür.

 

Aynı işlem yine gerekli dezenfektan ve su kompresörleri yardımıyla tekrarlanır. Dibe çökmüş olan su depo dışına tahliye edilir ve son yıkama işlemi ile su deposu temizliği sonlandırılır.

 

Depoya su almadan önce şamandıra gibi depo aksamları kontrol edilmelidir.


İşlem sonunda yetkili firma ve personellerinin su deposu temizliği servisi sağlandığına dair verecekleri hizmet formu denetlemelerde ibraz edilebilmektedir.

 

Su deposu temizliği düzenli ve periyodik olarak yapılması gereken zorunlu bir temizlik türüdür. 

 

Doğru yöntem ve metotlar ile su deposu temizliği hizmeti almak için lütfen Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021