SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İSTANBUL

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İSTANBUL

Günümüzde endüstriyel gelişmelerin çok artması, sentetik kimyasalların her sektörde bilinçsizce kullanılması ne yazık ki ana yaşan kaynakları olan hava, toprak ve suyun aşırı kirlenmesine sebep olmuştur. İlaç, boya, tekstil ve daha birçok sanayi tesisleri ve alt kolları, tarım alanında kullanılan pestisitler bu kirlenmenin başını çekmektedir.

Su deposu temizliği İstanbul genelinde konusunda uzman, profesyonel ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sanayi tesislerinin yeterli olmayan atık ve toksik yönetim planları nehir deniz ve göl gibi su kaynaklarının zehir saçar bir hale gelmesinin en büyük nedenleridir.
İçme ve kullanma suyu olarak değerlendirilen su yatakları bir dizi arıtma işlemlerinden geçirilerek şehir şebeke hatlarına verilmektedir.

 

Fakat taşıma esnasında sistem hatları, suyun beraberinde taşıdığı kum ve diğer partiküller suyun saflığını etkileyerek fiziksel ve kimyasal olarak değişmesine neden olabilmektedir. Suya bir şekilde bulaşan septik kanalizasyon suları ve zirai atıklar da suda patojen mikroorganizmalar oluşmasına neden olmaktadır. Arıtma işlemleri sonrasında dezenfeksiyon işlemi yapılarak sıfırlanmaktadır.


Bulaşıcı hastalıkların çoğu kirli sulardan kaynaklanmakta ve su ile yayılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü, her yıl iki milyondan fazla insanın su ile bulaşan hastalıklar yüzünden öldüğünü açıklamaktadır. Bu hastalıkların yayılmasına ve çoğalmasına araç olan su deposu temizliği İstanbul ve diğer kentsel olarak yoğun nüfusa sahip şehirlerimizde mutlaka düzenli olarak yaptırılmalıdır.

 

Hemen her yerde kullanılan su depoları plastik yada beton malzemesi ne olursa olsun suyla gelen partiküller, depoda oluşan korozyon çatlak ve yarıklar nedeniyle depoya kirli suların karışması, depo içerisine fare yada diğer haşere türlerinin bir şekilde girmesi suyun çok kısa sürede hem fiziksel olarak rengi tadı kokusu ve yoğunluğunu değiştirip hem de ciddi sağlık sorunları yaratan çok dirençli ve tehlikeli olabilen özellikle bağırsak ve kan dolaşım sistemlerine etki eden kolera, dizanteri ve gıda zehirlenmeleri gibi hastalıklara neden olan bir dizi bakteri türleri yanında bazı parazit yumurtaları suda yaşayan canlılar olan salyangoz ile taşınmakta iken, midye gibi canlıların taşıdığı viral hepatit ve tifonun da kaynağı olmaktadır.

 

Sularla bulaşan çok sayıda ve tehlikeli salgın olabilecek hastalıklardan korunma yolları olan kişisel hijyen ve el sabunlama çok önemli olup sonrasında mutlaka kullanma ve içme sularının dezenfeksiyonu gelmektedir. Su tesisat ve dağıtım sistemlerinin besleyicisi olan su depolarının temizliği ve dezenfeksiyonu asla ihmal edilmemelidir.

 

Su deposu kullanımı yoğun olan büyük nüfusa sahip kentlerde su deposu temizliği İstanbul başta olmak üzere diğer sanayisi gelişmiş şehirlerimizde daha bilinçli yaklaşılarak düzenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Su deposu temizliğinde tüzel kurumlar dışında hizmet veren özel kuruluşların Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili kılınması sağlıklı ve doğru bir dezenfeksiyon hizmeti almanızı direk etkilemektedir. Bunun dışında sahada bulunan uygulayıcı teknik personelin herhangi bir bulaşıcı kan ve solunum yolu etkeni taşımadığını gösteren sağlık tetkikleri ve raporları mutlaka olmalı ve hizmet alan tüketiciler tarafından talep edilmelidir.

 

Ayrıca su deposu hizmeti sırasında herhangi bir kaza riskine karşı teknik personelin İş sağlığı ve güvenliği bilgileri eğitimlerini almış olmaları çok önemlidir. Su deposu temizliği İstanbul hizmetini talep ettiğiniz firmanın bu kriterlere sahip bir kuruluş olup olmadığının kontrolü siz değerli tüketicilerimizin bilinçli davranmasına bağlıdır.

 

Temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini birçok farklı sektörde sunan Tekdez, dezenfeksiyon alanında olabilecek tüm risklerin ve doğuracağı tehlikelerin bilincinde olarak hareket eden eğitimli ve deneyimli teknisyen kadrosuyla, başta İstanbul olmak üzere tüm büyük kentlerimiz ve illerde büyük bir özveri ve çabayla disiplinli bir çalışma programıyla hizmetlerini sürdürmeye ve sizlerin yanında olmaya devam edecektir.

İstanbul genelinde su deposu temizliği ve izolasyonu talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021