SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİYATLARI

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİYATLARI

İnsan hayatında en önemli ihtiyaç olarak adlandırılan su tüketimi, sağlık açısından elverişli koşullarda muhafaza edilmelidir. Arıtma, depo ya da kuyu suları fark etmeksizin, suyun muhafaza edildiği alanlar belirli periyotlarla temizlenmelidir.
 
Özellikle su deposu temizliği üzerinde önemle durulmalıdır. Su depolarının içlerinde barındırdıkları bakteri, mikrop, pas, kir, çamur ve haşereler türlü hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.
 
Bu hastalıkların başında kolera, tifo ve ishal gelmektedir. Dünya sağlık örgütü verilerine göre en sık ölüme sebebiyet veren durumların başında, su kirliliğinin sebep olduğu hastalıklar gelerek, altıncı sırada yer almaktadır. 
 
Hem bizim için hem de sevdiklerimiz için hayati bir önem taşıyan su deposu temizliği üç ay ile en fazla altı ay arasında düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır.su deposu temizliği fiyatları
 
Herhangi bir sebepten ötürü meydana gelebilecek hastalıklar gerekli önlemler alınır ise engellenebilmektedir. Su deposu temizleme hizmetlerimiz tamamen kişiye özel ve üst düzey su deposu temizleme hizmetini en uygun fiyata almanızı sağlar.
 
Su Deposu Temizleme İşlemi Türkiye'nin birçok şehrinde bir telefon kadar yakın olan su deposu temizliği şirketlerinden, öncelikle randevu alınarak, işlemin yapılacağı tarih belirlenmelidir. Daha sonra, belirlenen tarihte, temizleme işlemini gerçekleştirecek olan teknik servis, depoyu temizlik maddesi kullanarak, tazyikli su ile temizlemektedirler.
 
Temizlik maddesi ile temizlenen su deposu, yine saf su ile durulama ve sirkülasyon gerçekleştirilerek işlemi tamamlamaktadırlar.
 
Sanıldığı kadar teferruatlı olmayan bu işlem, fazla zaman almadan çabucak hallolmaktadır. Depo kapağının aralık unutulduğu ya da farkında olmadan sızma yaptığı yerlerden girebilecek fare, böcek ve kedi gibi hayvanların su depolarında sıkışıp kalarak öldükleri ihtimali de göz önünde bulundurularak, sık sık temizleme işlemi yapılmalıdır.
 
Su Deposu Temizliği Fiyatları Sanıldığının aksine fiyatlara yapılan bu işlem, insan sağlığı söz konusu olduğu için maddiyat göz önünde bulundurulmadan gerçekleştirilmelidir. Çünkü su deposu temizliği fiyatları aile bütçesini etkileyecek düzeylerde değildir. 
 
Cüz-i rakamlara, hayati önem taşıyan su deposu temizliği hem kısa sürede hem de küçücük maliyetlerde halledilebilmektedir.
 
Sevdiklerimizin ve bizim sağlığımız söz konusu olduğu için, su deposu temizliği fiyatları konusu üzerinde çok fazla durulmaması gerekir. Zira karşı karşıya kalınacak hastalıklar, karşımıza çok daha ağır bir tabloyla çıkmaktadır.
su deposu temizliği fiyatları  
Hem tablonun ağırlaşmaması hem de temiz su tüketimi gerçekleşmesi adına yapılan, birçok teknik servis tarafından gerçekleştirilse de, güvenilir ve doğru şirketi bulmak çok önemlidir. Çünkü depoyu temizlerken kullanılan maddelerin kimyasal olmaması gerekmektedir. 
 
Temiz su ile bile durulanmayan kimyasal maddeler, kaş yapayım derken göz çıkarmaya sebebiyet verebilir.
 
Kısacası bir telefon kadar yakın olan bu işlem ihmal edilmemeli, kötü sonuçlarla karşı karşıya kalınmasına göz yumulmamalıdır. Ebeveynlerin çocukları için gerekli tüm önlemleri alması gerektiği de unutulmamalıdır.
 
Kısa sürelerde uygun fiyatlara yapılan bu işlem, yıkanma, eşyalarımızı, sebze ve meyvelerimizi yıkama, dişlerimizi fırçalama ve daha birçok sebeple günlük hayatımızda yer edinen su temizliği, sanıldığından ve üzerinde durulduğundan daha ehemmiyetli bir konudur.

Kirli depolar da bakteri üremesi hızlıca gerçekleştiği ve bu bakterilerin insan vücuduna teması ile ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verildiği için sağlıklı yaşam söz konusu olamayacaktır.
Su depoları hemen her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu depoların temiz ve steril olarak kullanıma sunulması sağlıklı yaşam standartları sunacaktır.

Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için en geç 6 ayda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizletilmesi zorunlu kılınmıştır.

Halk sağlığının göz önünde bulundurularak düzenlendiği bu genelge, temiz su kullanımının önemini açıkça ortaya koymaktadır.
Su deposu temizleme fiyatlarıhakkında çok fazla soru ile karşılaşılmaktadır. Düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyatlara tekabül etmeyen bu temizleme işlemlerinin yanı sıra sağlığın maddiyatla karşılığı olmadığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Temizlik fiyatlarından önce deponun temizliği için hizmet verecek olan firmanın niteliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın kaliteli ve güvenilir olması için gerekli belgelere sahip olup olmadığı sorgulanmalı ve güvenilir hizmet alınabilecek firmalar tarafından destek alınmalıdır.

Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, Türkak akrediteli İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, personel yüksekte çalışabilir eğitim sertifikası, personel portör muayene raporları, personel hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikalarıdır.

 Kaliteli ve güvenilir bir firma olduğunun kanıtı olan bu belgeler, alınacak olan hizmetin sağlıklı ve verimli sonuçlar vereceğinin göstergesi niteliğindedir. Su deposu temizliği hizmeti alacağınız kurumdan mutlaka kalite ve yetki sertifikalarını talep etmelisiniz.

Su deposu temizleme fiyatları işinin ehli bir firmadan hizmet alındığı takdir de depo tonajı ve deponun niteliğine göre belirlenmektedir. Depolar kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her deponun kendine has tonajı ve özelliği bulunmaktadır. Plastik depo, sac ve galvaniz depo, beton depo, fayans depo, modüler paslanmaz su deposu, çelik depo,  bu çeşitlerin arasında sayabileceğimiz depolardır. 

Bu depoların niteliği ve tonajı farklıdır ve uygulanacak yöntem ve metotlar deponun tonajı ve niteliğine göre planlanmaktadır.
Uygulanacak doğru yöntem ve metotlar İSO kalite yönetim sistemi belgesi bulunan uzman ekipleriyle Tekdez V.İ.P tarafından kusursuz hizmetinize sunulmaktadır. 

Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı onaylı tüm denetimlerden geçmiş izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Su deposu temizliği firmaları içerisinde sektörüne liderlik yapan firmamız Türkiye genelinde geniş servis ağına sahiptir. Her nitelik ve kullanım amacında su depolarına profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.
Su depolarının çeşitlerine göre paslanma, yosunlanma, delinme gibi sorunlarda yaşanabilmektedir. Temizliği hiç yapılmamış depolar da karşımıza çıkmakta olan bu problemlerde,  deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır.

Tamamen işlevini yitirmiş ve değiştirilmesi gereken depolar ile de karşılaşılabilmektedir. 
Yosunlanma oluşan depolar da koliform bakterisi hızlıca üreyerek, suyun kullanımında insan vücuduna nüfus edecektir. Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet veren bu bakteri çeşidinin vücuda teması insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Paslanmalar depolarda oluşacak olan ekoli, enterekok, koliform bakterilerinin üremesini hızlandıracak ve zamanla deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır.
Su deposu temizleme fiyatları bilgisi, tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak ve sorgulanarak tarafınıza aktarılmaktadır.
Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P; sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm bilgiler, su deposu temizleme ve fiyatları hakkında detaylı görüşmeleri gerçekleştirebileceğiniz, güvenle hizmet alabileceğiniz bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, detaylı bilgi alarak, deponun tonajı ve niteliği doğrultusunda planlamanız yapılacak ve randevu gününüz belirlenecektir. Randevu gününde depoyu boş ya da boşa yakın teslim etmeniz gerekmektedir. Dibinde biraz su kalabilir, ekiplerimiz tarafından kalan su tahliye edilecektir.
Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından profesyonel destekle deponun içerisinde gerekli tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra ışıklandırma da yapılarak temizlik işlemine başlanacaktır. Deponun zemin ve yanal duvarları basınçlı kompresörler ile yıkanarak kirin çözünmesi sağlanacaktır.

Kirli su dışarıya tahliye edilecek ve tekrar yıkama işlemi gerçekleşecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile deponun temizliği yapılacak ve kirli su tekrar dışarıya tahliye edilecektir.
Son bir yıkama işleminden sonra su deponuz sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.  
Temizlenmiş olan depoya su alımı yapılmadan önce deponun çalışan aksamları kontrol edilerek herhangi bir çalışmama durumunda anlık bilgi verilecektir.
Su deposu temizliği öncesi ve sonrası resimleri firmamız tarafından tarafınıza aktarılarak memnuniyetiniz odaklı hizmet verilmeye devam edilecektir. 

En geç 6 ayda bir periyodik ve düzenli olarak yapılması gereken su deposu temizliğini CRM de takibe alacak olan firmamız gününde ve zamanında hizmet sağlayarak, olası yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçmektedir. 
Su deposu temizleme fiyatları belirlenirken önemli olan diğer bir etken madde ise su deposunun kullanım amacı ve suyun sağlandığı merkezdir. Su depoları yağmur depolama, içme suyu, ham su, yangın rezerve depolar şeklinde ayrılır. Bunların içerisinde yağmur suyu depoları ve kuyu suyu kullanımı olan depolara spesifik işlemler gerekebilir.

Su deposu temizliği fiyatları talep etmeden önce şu özellikleri belirtmelisiniz. Su deposunun tonajı, (EN X BOY X YÜKSELİK= M3 TONAJ) su deposuna gelen suyun kaynağı (KUYU SUYU, TANKER SUYU, ŞEBEKE SUYU vb.) en son ne zaman temizlik yapıldığı tarih bilgisi ve su deposunun niteliği (ÇELİK, BETON, PVC MEMBRAN KAPLANMIŞ, PLASTİK)
Su deposu temizliğinde sonuç odaklı çözüm ve kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 
Tekdezvip 02125540556 hattımızı arayarak su deposu temizleme fiyatları hakkında bilgi alabilir yada su deposu temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2024