SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMASI

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMASI

Gelişen ve  sürekli  değişen  toplu  yaşamın  getirdiği sorunlardan birisi, bedenimizin yapı taşlarından birisi olan kullandığımız  suyun  gerçek anlamda sağlıklı  olması konusudur.

 

Bu sebeple yetişkin her insanın daha sorumlu ve bilinçli hareket ederek,  günlük hayatımızda her alanda kullandığımız suyun temizliğini sorgulamamız gerektiğidir.

 

Ülkemizde  su  deposu ,su sebili,soğutma kulesi, havuz ve denge tankı ,ortam dezenfeksiyonu gibi farklı alanlarda temizlik hizmeti veren çok sayıda dezenfeksiyon firması  faaliyet göstermektedir.

 

Suyunuzu dezenfeksiyon yaptırmak istediğinizde, özellikle aşağıda sizlere aktaracağımız konulara dikkat etmenizin, sağlığınızı korumanız açısından doğru bir karar olacağını söylemek istiyoruz.

 

Yaz aylarında havaların ısınmasıyla beraber,  su depolarında sirkülasyonun olmadığı, durgun bekleyen sularda, yada uzun süre,  içerisindeki  suyun  dezenfeksiyonunun  yapılmadığı durumlarda,  hızlı bir şekilde  suyun içersin de bulunan organik mineral partiküller nedeniyle,   mikrobiyal üreme olup  zararlı bakteriler  çoğalmakta, yosunlaşma hızla artmaktadır.

 

Güneş ışınlarına ısınmaya maruz kalan  bu suların çeşitli amaçlarla kullanılması durumunda, ishal, kusma, bağırsak hastalıkları, sıtma,tifo,kolera,bir akciğer hastalığı olan zatürre yani lejyonella, alerjik hastalıklar gibi ciddi sağlık sorunlarının oluşması kaçınılmazdır.

 

Sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için su deposu temizliğinin en geç altı ayda bir,su kesintilerinin yaşandığı durumlarda en geç üç ayda bir mutlaka dezenfeksiyonunun yaptırılması gerekmektedir.

 

Su deposu temizliğinin su tesisatıyla beraber yaptırılması kullanma suyunuzu sağlıklı olması açısından çok daha etilidir. 

 

Olabilecek bu tehlikeler,  su depo ve sebillerinizin dezenfeksiyonunu yapacak doğru,  yetkili  firma seçiminin ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır.

 

Su deposu temizliği firması ; tüm yetki ve kalite belgelerine sahip olması gerekir.


 


Günümüzde  en güçlü dezenfektan olarak kullanılan ozon gazı, su depolarının, sebillerinin  temizliğinde,  şişe sularının ve şişelerin dezenfeksiyonunda, sanayide soğutma suları yapımında , son otuz yıldır da yüzme havuzlarının dezenfeksiyonun da etkili olarak kullanılmaktadır.

Ozon gazı doğa da  yüksek   oksidasyon kuvveti  sayesinde dirençli bakterilerin virüs ve küflerin  yok edilmesinde diğer dezenfektanlara oranla çok daha etkilidir.

 

Ortam havasının içersin de bulunan çeşitli alerjik etkisi olan toz ve partiküllerin  etkisiz hale gelmesinde, kötü kokuların yok edilmesini sağlayan  tek üründür.

 

Tüm yaşam ve çalışma alanlarında rahatlıkla  uygulanabilen, hiçbir kalıntı ve atık madde bırakmayan , yapılan dezenfeksiyon sonrası kendi kendine tekrar atmosferde oksijen molekülüne  dönüşen  çevre dostu,ortamda bulunan demir, mangan,klor,  nitrik vb. gibi sağlığımıza zararlı metalleri de ortamdan uzaklaşmasını sağlayan en güvenilir dezenfektanlardan birisidir.

 

Yaygın olan biyosidal ürünler arasında, dünya da ve ülkemizde de  çok kullanılan  dezenfektanlardan biriside  klor’ dur. 

 

Günümüzde  su deposu temizliği firmaları, klorun farklı kimyasal bileşenlerini su dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Klor insanlara ve çevreye, gıda ürünlerine  zarar veren birçok mikrobiyal etmeni etkisiz hale getirdiği ve maliyetinin az olması nedeniyle çok talep  edilen bir üründür.

 

Klor maddesi  üç ayrı formda piyasada bulunmakta ve farklı sektörlerde işe uygun olarak tercih edilmektedir.Bu formlar; Sıvı klor( Sodyum Hipoklorit), Gaz klor( saf klor )ve Toz klor( calsiyum hipoklorit)  şeklindedir.

 

Bu üç formdan hangisi olursa olsun suya verildiğinde hipoklorit asit (HOCL) oluşur. Dezenfeksiyonu sağlayan işte bu madde içerisinde ki  güçlü bir oksitleyici olan OCl iyonudur.

 

Kullanılan dezenfektanların, sıvı katı formu, ortam sıcaklığı, suyun PH derecesi, suyun sıcaklığı yapılan dezenfeksiyon uygulamasının başarısını etkileyen önemli noktalardır.

 

Su deposu temizliği  firmalarının bu konulara özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.uygulayıcı personelin bilgi ve tecrübesi burada devreye girmektedir.

Bu bilgilerin, su deposu  temizliği  yapan firmaları dezenfeksiyon işlemlerinde kullandıkları dezenfektanlar konusunu sorgulamanız açısından, siz değerli müşterilerimizin daha bilinçli hareket etmesi noktasında faydalı olacağını düşünüyoruz.


 


Su deposu temizliği yapan firmaların uygulamalarda gereken özeni ve titizliği göstermeleri, ne çeşit depoya  hangi dezenfektanı  nasıl uygulayacağını bilmeleri, dezenfeksiyon işleminin başarısının temelini oluşturur. Firmanın bu noktada referansları, hizmet ağının genişliği dikkate alınmalıdır.

 

Günümüzde  işletmelerde, konaklama  tesis ve otellerinde, toplu konut alanlarında, hastaneler vb. kurumlarda kullanılan su depo ve  tesisat sisteminin bakım ve dezenfeksiyonunu yapan  su deposu  temizliği firmalarının, Sağlık bakanlığının yayınladığı ,ilgili su yönetmelik, mevzuatlarına  ve 2007-67 sayılı Halkımızın su tüketiminde dikkat etmesi gereken hususlar genelgesine  uygun olup olmadığının, yani bakanlıkça izinli ve yetkili bir su  dezenfeksiyon firması mı  dır, uygulama yapan personelin su dezenfeksiyonu branşında uzman olduğunu  gösteren mesleki yeterlilik eğitim sertifikaları, sağlık tetkiklerinin yapıldığını gösteren sağlık portör muayeneleri , İş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği yüksekte ve kapalı ortamda çalışma eğitim sertifikaları, şirketin planlı programlı,müşteri memnuniyet  odaklı çalıştığını gösteren kalite yönetim sistemleri  var mı dır? Siz değerli müşterilerimizin güvenilir, doğru,  sorunsuz bir dezenfeksiyon ve bakım hizmeti için firmadan talep etmeniz  gereken yetki belgeleridir.

 

Bunun dışında su deposu temizliği firması size su sebili yada deponuzun dezenfeksiyonu için uygulamayı yaparken, tek giyimlik hijyen kıyafetleri var mı dır, işe başlamadan önce depo içi ışıklandırma gibi iş güvenliği önlemleri alıyorlar mı,depo içinde gerektiğinde  gaz birikimi kaçağı olması durumuna karşı 3M gaz maskesi takıyorlar mı, dezenfeksiyonu için  izinli su dezenfektanı kullanıyorlar mı,bunlara dikkat etmeniz, firmanın dezenfeksiyon uygulamasını ne kadar doğru yaptığını anlamanız açısından önemli kriterlerdir.

 

Hizmet sonrası sizlerden yetkili kurumların görmek isteyeceği dezenfeksiyonun yapıldığına dair firmanın servis hizmet formu ve tüm yetki belgelerini istemeniz gerekmektedir.

 

Su deposu temizliği firması çalışma organizasyonu önemlidir. 

 

Yapılan uygulamanın işletmelerin çalışma koşullarına uygun olarak zamanında ve en önemlisi yerinde hizmet verilmesi  gerekmektedir.

 

Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu, sebilinizin firma tarafından alınıp götürülmesi sağlıklı güvenilir bir hizmet olmadığını siz değerli müşterilerimizin bilmesi gerekmektedir.

 

Su deposu temizliği firmalarının yetkili personelinin uzmanlığı yanında sahip olduğu farklı alanlardaki su   dezenfeksiyonu deneyim ve tecrübeleri  firmaya çok büyük avantaj ve değer katmaktadır.

 

Dezenfeksiyon firması seçimlerinde firmanın bu özelliklerine dikkat edilmesi önemli bir noktadır. Sonuç olarak kullanma ve içme sularının, kaynağından bizlere ulaşması aşamasına kadar bir takım  kimyasal iyileştirme uygulamalarından sonra,  suyun iletim taşıma sistemi aşamasında,  iletim tesisat ve cihazlarından, çevresel faktörler olan hava, toprak kaynaklı birçok maddenin suya geçmesinden dolayı şebeke sularının klorlanmış olması da bir süre sonunda yeterli olmamaktadır.

 

Çocuklar ve yaşlı hasta yakınlarımızın bağışıklık sisteminin sağlığının çok daha hassas olduğu unutmadan onları düşünerek,   su depolarının ve su sebillerinin  mutlaka en geç 6 ve 3 aylık periyotlar halinde sürekli dezenfeksiyon yaptırılmasının,  sevdiklerinizin ve kendi sağlığınızı korumak adına yapmanız gereken en önemli hayati konulardan birisi olduğunu unutmayalım.

 

Sorumlu birer insan olarak toplu yaşamın vazgeçilmezlerinden olan kullandığımız  su depolarının bakım ve dezenfeksiyonu konusunda çevremizi de bilgilendirmenin insani bir görev olduğunu hatırlayalım.

 

Son söz olarak, su sağlığının ve  su dezenfeksiyonunun ne anlama geldiğinin çok daha farkında olan gelişime açık,yenilikçi bakış açısıyla, hayata, insana  değer veren misyonumuzla,

Firmamız   TekdezVip , donanımlı alanında uzman eğitimli kadrosu,en önemlisi müşteri memnuniyet  odaklı yaklaşımıyla,  su dezenfeksiyonu alanında sizlere en  kaliteli, güvenilir,yerinde hizmeti sunmanın bilinciyle hizmetinizdedir.

 

Başta İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere,  Türkiye  geneli  tüm illerinde, sizlere su deposu temizlik ve dezenfeksiyon  hizmetini sunmanın gururunu sevincini yaşamaktadır.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021