SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMALARI

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMALARI

Dünyada ve ülkemizde, sağlık söz konusu olduğunda, insanların yeterince düşünemedikleri ve bilinçli hareket etmedikleri gözlemlenmektedir.

 

Herhangi bir konuda okuma ve araştırma, ilgi ve merak ne yazık ki, bizi ilgilendiren bir şey söz konusu olmadığında yapma gereği bile duymuyoruz.

 

Son yıllarda sosyal medyanın ve iletişim olanaklarının gelişmesiyle, insanların birçok alanda ve sağlık alanında yapılan kısıtlı bilimsel araştırmalara, daha kolay ulaşma olanakları doğmuştur.

Bu araştırmalardan özellikle, sağlığımızı ilgilendiren konulardaki gelişmeleri takip etmemiz, bizim tükettiğimiz tüm gıda ürünlerinin, kullandığımız sularımızın, aslında nasıl olması gerekir diye farklı doğru bir bakış açısı bize kazandıracaktır.

 

Bu oluşan sağlığımızı koruma bilinciyle hareket ettiğimizde, tükettiğimiz vücudumuzun temel besin maddelerinden biri olan suyun, sağlıklı olmasının önemini de kavramış oluruz.

 

Günlük hayatımızda her alanda, her yerde kullandığımız suyun, nasıl ne şekilde, hangi aşamalardan geçerek bizlere ulaştığını, az çok hepimiz birer kullanıcı olarak biliyoruz.

 

Fakat içme ve kullanma sularının yapısında var olan bir takım organik bileşikler, çevreden suya bulaşan toz, kum, metal elementleri ve benzer partikül ve maddeler, suyun yapısını zamanla değişime uğratır.

 

Sahip olduğumuz su tesisat sistemleri ve su depoları düzenli bakım ve temizlikleri yapılmadığında, suyun yapısında olan bu maddeler nedeniyle, zararlı mikroorganizmalar ve patojen bakteriler hızla üreyerek, su sağlıksız bir hale gelmektedir.

 

Bu suların kullanımıyla, kolera, sıtma, hepatit a, çocuk felci, bağırsak ve solunum yolu enfeksiyonları gibi ciddi hastalıklar yanında, alerjik cilt rahatsızlıkları, baş ağrısı, bulantı, halsizlik gibi belirtilerde ortaya çıkmaktadır.

 

Olabilecek bu tehlikelerin önlenmesi o kadar da zor bir şey değildir.

 

Sadece biraz daha farkında ve tedbirli davranarak, su tesisat ve su depolarımızı düzenli bir şekilde temizletmemiz gerekmektedir.

 

Su deposu temizliği firmaları bu konuda ülkemizde yaygın olarak hizmet vermektedirler. 

Nüfusun ve sanayinin yoğun olduğu İstanbul da Avrupa ve Anadolu yakası su deposu temizliği firmaları, su dezenfeksiyonu ve temizliği konusunda daha deneyimli olmaktadırlar.

 

Ancak bu firmaları seçerken bakmamız gereken bir dizi kriterler vardır.

 

Su dezenfeksiyonu ve temizliği yapan firmaların, öncelikle Sağlık bakanlığınca onaylı, yetkili bir firma olması gerekmektedir.

 

Kullandıkları dezenfektanların yine bakanlıkça ruhsatlı, izinli olması, sağlığa zararlı olmadığını göstermektedir.

 

Bunlar dışında firmanın dezenfeksiyon işlemini yapan personelinin, uzmanlığını gösteren mesleki yeterlilik sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği eğitim belgeleri, kapalı ve yüksek ortamda çalışma eğitim sertifikaları, sağlık portör muayeneleri ve kan tetkiklerini içeren sağlık raporları ve son olarak firmaya Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen iso gibi kalite yönetim sistem belgelerinin, siz değerli tüketicilerimiz tarafından, doğru ve güvenilir bir su dezenfeksiyonu hizmeti almanız açısından sorgulanıp, firmanın da beyan etmesi gerekmektedir.


 


Su deposu temizliği firmaları, depo temizlik ve dezenfeksiyon işlemini nasıl yapar, kısaca bilgi verecek olursak, ilk olarak müşteriyle görüşülerek, uygun bir randevu günü belirlenir.

 

Teknik personel gelmeden önce mümkünse depodaki suyun boşaltılması gerekmektedir.

 

Depo zemininde kalan çok az su miktarı ekibimiz tarafından dalgıç pompalar ile tamamen tahliye edilerek depo dışına atılır.

 

İşlemi yapacak olan teknik ekibimiz, gerekli iş güvenliği önlemleri olan aydınlatma ve gaz maskelerini takıp, iş kıyafetlerini giydikten sonra, ilk olarak uygun dezenfektanlar kullanılarak basınçlı kompresörler yardımıyla, depo zemin ve yanal duvarlardaki kaba kirler yıkanır, zeminde biriken tortu ve kirli su depo dışına tahliye edilir.

 

Sonrasında tekrar yapılan ikinci bir dezenfeksiyon işlemiyle tam temizlik yapılır, son olarak yapılan durulama işlemiyle işlem bitirilir.

 

Temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş depoya su almadan önce, Deponun tüm mekanik aksamları, şamandırası herhangi bir arıza var mı diyerek kontrol edilip müşteriye bilgi verilir.

 

Son olarak depoya su alınıp sağlıklı bir şekilde kullanıma teslim edilir. Deponun temizlik öncesi ve sonrası durumu fotoğraflanıp müşteriye e-posta ile iletilir.

 

Temizlik sonrası 6 ay geçerli servis hizmet formu, kaşe imzalı olarak yetkiliye teslim edilir.

 

Alanında öncü, yenilikçi ve kurumsal bir firma olarak firmamız Tekdezvip, dezenfeksiyon hizmetlerini, uzman ve donanımlı personeliyle, başta İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere, Türkiye genelinde, siz değerli müşterilerimizin yanında olmaya ve sürdürmeye devam edecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021