SU DEPOSU TEMİZLEME ROBOTU

SU DEPOSU TEMİZLEME ROBOTU

Su depoları, günlük hayatta her alanda önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği ve kullanıma sunulduğu alanlardır.

Suyun kullanıma sunulması için muhafaza edildiği alan olan su depolarının kendi içlerinde çeşitleri de mevcuttur. Su depoları; metal depolar, plastik depolar, beton depolar, paslanmaz modüler su depoları olarak çeşitlere ayrılmaktadır ve her çeşidin kendine özgü temizlik hassasiyeti mevcuttur.

Su depolarının temizliği ve dezenfeksiyonu, kullanım sağlanan suyun sağlıklı olarak insanlara ulaşabilmesi için önem teşkil etmektedir.

 

Su depolarını temizlemek için su deposu temizleme robotu gibi elektronik aletlerin araştırıldığı görülmektedir. Su deposu temizliği için bu tür aletler mevcut olmadığı gibi yeterince hijyenik ve doğru temizlik olmayacaktır.

 

Depoların; yosunlanma, çatlama, delinme, paslanma gibi problemler de yaşayabileceği göz önünde bulundurulduğunda doğru temizlik hassasiyetini su deposu temizleme robotu gibi aletlerden beklemek doğru olmayacaktır.

Depoların içerisinde meydana gelen yosunlanma, çatlama, delinme, paslanma gibi problemler düzenli ve periyodik olarak temizlik yaptırılmamasından kaynaklı depoların reaksiyon gösterdiği anlamını taşımaktadır.

 

Su depolarının en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak doğru yöntem ve tekniklerle temizliği sağlandığı takdir de bu tür problemlere sebebiyet verilmeyecektir.

Düzenli temizlik yaptırıldığı halde depoların verimli kullanılamaması temizlik hizmeti alınan firmanın sorgulanması gereken bir durumdur.

 

Su deposunun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için düzenli temizliğin işinin ehli firmalar tarafından sağlanması gerekmektedir. İşinin ehli firmaları bulundurması gereken belgeleri sorgulayarak ayırt edebilmek mümkün olacaktır.

 

Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Su deposu temizleme robotu gibi aletlerin işlevsiz kalacağı depo temizliğinde bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olacaktır.

Su deposu temizliğinden önce bu belgeler mutlaka sorgulanmalı ve talep edilmelidir. Aksi takdir de verilecek hizmet yaşanacak problemlerin önüne geçmeyecektir.

 

Su depolarında yosunlanma, paslanma, delinme, çatlama gibi problemlerin yanı sıra bakteri üremesi gibi daha önemli bir unsurla da karşılaşılmaktadır. Düzenli ve periyodik temizliği sağlanmayan depolar da koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin ürediği kanıtlanmış olup bu bakterilerin ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verdiği de bilinmektedir.

 

Koliform, ekoli, enterekok bakterileri; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.


Su deposu temizleme robotu 


Su deposu temizleme robotu gibi aletlerin olmadığı, sorgulanması gereken belgeler ile doğru temizlik hizmet alınabileceğinin bilincinde hareket edilerek yaşanılacak problemlere sebebiyet verilmemelidir.

 Paslanma, çatlama delinme gibi problemler yaşandığı anda deponun temizlik dışında, uygulanması gereken farklı yöntem ve metotlar ile kurtarılabildiği, bu işlemlerin daha maliyetli ve uzun süreli olduğu bazı zamanlar da deponun tamamen işlevini yitirmesine neden olduğu da bilinmesi gereken önemli noktalardır.

 

Deponun işlevini yitirmesinden çok daha önemli unsur ise kirli su kullanımının insan sağlığını ciddi boyutta etkilediği ve ölümcül sonuçlara neden olabildiğidir.

 

Su deposu temizleme robotu gibi herhangi bir depo temizliği aleti olmadığının altını çizerek, depo temizliğinde firmanın niteliklerine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamak doğru olacaktır.

TEKDEZ V.İ.P, Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız; TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri, personel yetki belgeleri ile uzman ve eğitimli ekipleriyle profesyonel hizmet sunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı genelgesince de en geç 6 ayda bir zorunlu kılınan depo temizliği hizmetlerinizde Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet vermekte olan firmamız, herhangi bir denetleme de ibraz edebileceğiniz iş tamamlandı formunu iş bitiminde tarafınıza teslim etmektedir.

Tekdezvip, profesyonel hizmeti için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021