SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

Su deposu temizleme işleminin önemi gün geçtikçe önem kazanıyor. Evlerde ve işyerlerinde kesintisiz su kullanabilmek, su kesintisi yaşamamak için su depoları günlük hayatımızda kullanılır. Su yaşamın devamı için vazgeçilmezdir. Hangi alanda, ne kapasitede suya ihtiyacı olduğuna göre su deposu seçimi yapılır. Su stoklayıp su kesintisi olduğunda su sıkıntısı yaşanmasını engellemiş oluruz. Su deposu temizlik hizmetimiz VİP kalitede sunulmaktadır.

Su depoları belirli süreler içinde kirlenir? 

Su depoları bazı nedenlerle zaman içerinde kirlenir. Su depolarının başlıca kirlenme nedenleri; uzun süreli su kesintisi, yabancı maddeler, dış etkenler, tortu ve bakterilerdir. Temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli yapılmayan su depolarında fiziksel ve kimyasal kirlenme meydana gelir. Klor miktarının azalması nedeniyle tifo, kolera, sarılık v.b. hastalıklara yakalanma riski artar. 

İçmediğimiz Suyun Temiz veya Dezenfekte Olması Neden Önemli su deposu temizleme fiyatları

Musluktan gelen suları içmiyoruz. Lakin yaşam sürekliliği için sürekli kullanıyoruz. Mutfakta yemek hazırlarken, meyve sebzeleri musluk suyuyla yıkıyoruz. Duş alırken,cilt temizliği yaparken,diş fırçalarken musluk suyu kullanıyoruz. Bu bakımdan musluk suyunun temizliği çok önemli. Temiz olmayan su ile temas etmemiz sağlığımızı tehdit ediyor. 

Su Deposu Temizliği ve Dezenfektasyonu Nasıl Yapılmalı? 

Su deposu temizleme işlemi öncesi iş güvenliği önlemleri alınmalıdır. 

Depo temizliği öncesi depo içindeki su boşaltılmalıdır. 

Hidrofora kadar boşaltılan suyun kalan kısmı pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

Yüksek basınçlı kompresörlerle deponun tüm iç duvarları, zemini tazyikli su ile yıkanır. 

Su deposunun iç yüzeyinde oluşan kireç, kir ve tortular olabildiğine temizlenmeye çalışılır. Bu işlem su deposunun durumuna göre birkaç kez tekrarlanır. 

Su deposunun dibinde biriken kalıntılar pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

Depo içi ilaçlaması ve dezenfekte işlemi gerçekleştirilir. 

Su deposunun tüm iç yüzeyi yıkanıp, durulanır. Dipte biriken atık sular dalgıç pompalar ile dışarı aktarılır. 

Su deposunun hidrofor, pompa, kapak ve aksamları kontrol edilerek, çalışmayan kırık iş görmeyen parçalar hakkında hizmet alıcıya bilgi verilir. 

Artık temizlenmiş olan su deposuna su dolumu yapılır. 

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra dezenfekte olmuş şekilde kullanıcıya teslim edilir. 
su deposu temizleme fiyatları
Su Deposu Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalı? 

Su depolarının temizliği uzun süreli su kesintilerinde üç aylık zaman aralıklarında yapılmalıdır. Su kesintisi sık olmadığı durumlarda ise altı ayda bir temizlik işlemi tekrarlanmalıdır. Temizlik ve dezenfekte işlemini sağlığınız için yaptırdığınızı unutmayın. 

Su Deposu Bakım Fiyatları Ne Kadar? 

Su deposu temizleme işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde en önemli hususlar arasında profesyonel hizmet alımı ve ödeyeceğiniz ücret yer alır. Su deposu temizleme fiyatları nasıl belirlenir? 

Su deposu temizleme fiyatları deponuzun türü ve büyüklüğüne göre değişir. Polietilen su deposu, polyester su deposu, galvaniz saç su deposu, paslanmaz su deposu, betonarme su deposu, yastık su tankeri türleri bulunmaktadır. Hangisi sizin depo türünüz ve depo büyüklüğünüzü bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri firmamıza ilettiğinizde su deposu temizleme fiyatları ile ilgili hızlıca tarafınıza dönüş yapılacaktır. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2019