SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

Su deposu temizleme işleminin önemi gün geçtikçe önem kazanıyor. Evlerde ve işyerlerinde kesintisiz su kullanabilmek, su kesintisi yaşamamak için su depoları günlük hayatımızda kullanılır. Su yaşamın devamı için vazgeçilmezdir. Hangi alanda, ne kapasitede suya ihtiyacı olduğuna göre su deposu seçimi yapılır. Su stoklayıp su kesintisi olduğunda su sıkıntısı yaşanmasını engellemiş oluruz. Su deposu temizlik hizmetimiz VİP kalitede sunulmaktadır.

Su depoları belirli süreler içinde kirlenir? 

Su depoları bazı nedenlerle zaman içerinde kirlenir. Su depolarının başlıca kirlenme nedenleri; uzun süreli su kesintisi, yabancı maddeler, dış etkenler, tortu ve bakterilerdir. Temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli yapılmayan su depolarında fiziksel ve kimyasal kirlenme meydana gelir. Klor miktarının azalması nedeniyle tifo, kolera, sarılık v.b. hastalıklara yakalanma riski artar. 

İçmediğimiz Suyun Temiz veya Dezenfekte Olması Neden Önemli su deposu temizleme fiyatları

Musluktan gelen suları içmiyoruz. Lakin yaşam sürekliliği için sürekli kullanıyoruz. Mutfakta yemek hazırlarken, meyve sebzeleri musluk suyuyla yıkıyoruz. Duş alırken,cilt temizliği yaparken,diş fırçalarken musluk suyu kullanıyoruz. Bu bakımdan musluk suyunun temizliği çok önemli. Temiz olmayan su ile temas etmemiz sağlığımızı tehdit ediyor. 

Su Deposu Temizliği ve Dezenfektasyonu Nasıl Yapılmalı? 

Su deposu temizleme işlemi öncesi iş güvenliği önlemleri alınmalıdır. 

Depo temizliği öncesi depo içindeki su boşaltılmalıdır. 

Hidrofora kadar boşaltılan suyun kalan kısmı pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

Yüksek basınçlı kompresörlerle deponun tüm iç duvarları, zemini tazyikli su ile yıkanır. 

Su deposunun iç yüzeyinde oluşan kireç, kir ve tortular olabildiğine temizlenmeye çalışılır. Bu işlem su deposunun durumuna göre birkaç kez tekrarlanır. 

Su deposunun dibinde biriken kalıntılar pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

Depo içi ilaçlaması ve dezenfekte işlemi gerçekleştirilir. 

Su deposunun tüm iç yüzeyi yıkanıp, durulanır. Dipte biriken atık sular dalgıç pompalar ile dışarı aktarılır. 

Su deposunun hidrofor, pompa, kapak ve aksamları kontrol edilerek, çalışmayan kırık iş görmeyen parçalar hakkında hizmet alıcıya bilgi verilir. 

Artık temizlenmiş olan su deposuna su dolumu yapılır. 

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra dezenfekte olmuş şekilde kullanıcıya teslim edilir. 
su deposu temizleme fiyatları
Su Deposu Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalı? 

Su depolarının temizliği uzun süreli su kesintilerinde üç aylık zaman aralıklarında yapılmalıdır. Su kesintisi sık olmadığı durumlarda ise altı ayda bir temizlik işlemi tekrarlanmalıdır. Temizlik ve dezenfekte işlemini sağlığınız için yaptırdığınızı unutmayın. 

Su Deposu Bakım Fiyatları Ne Kadar? 

Su deposu temizleme işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde en önemli hususlar arasında profesyonel hizmet alımı ve ödeyeceğiniz ücret yer alır. Su deposu temizleme fiyatları nasıl belirlenir? 

Su deposu temizleme fiyatları deponuzun türü ve büyüklüğüne göre değişir. Polietilen su deposu, polyester su deposu, galvaniz saç su deposu, paslanmaz su deposu, betonarme su deposu, yastık su tankeri türleri bulunmaktadır. Hangisi sizin depo türünüz ve depo büyüklüğünüzü bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri firmamıza ilettiğinizde su deposu temizleme fiyatları ile ilgili hızlıca tarafınıza dönüş yapılacaktır. 

Kirli depolar da bakteri üremesi hızlıca gerçekleştiği ve bu bakterilerin insan vücuduna teması ile ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verildiği için sağlıklı yaşam söz konusu olamayacaktır.
Su depoları hemen her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu depoların temiz ve steril olarak kullanıma sunulması sağlıklı yaşam standartları sunacaktır.
Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için en geç 6 ayda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizletilmesi zorunlu kılınmıştır.Halk sağlığının göz önünde bulundurularak düzenlendiği bu genelge, temiz su kullanımının önemini açıkça ortaya koymaktadır.

Su deposu temizleme fiyatları hakkında çok fazla soru ile karşılaşılmaktadır. Düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyatlara tekabül etmeyen bu temizleme işlemlerinin yanı sıra sağlığın maddiyatla karşılığı olmadığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 
Temizlik fiyatlarından önce deponun temizliği için hizmet verecek olan firmanın niteliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın kaliteli ve güvenilir olması için gerekli belgelere sahip olup olmadığı sorgulanmalı ve güvenilir hizmet alınabilecek firmalar tarafından destek alınmalıdır.Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, Türkak akrediteli İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, personel yüksekte çalışabilir eğitim sertifikası, personel portör muayene raporları, personel hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikalarıdır. Kaliteli ve güvenilir bir firma olduğunun kanıtı olan bu belgeler, alınacak olan hizmetin sağlıklı ve verimli sonuçlar vereceğinin göstergesi niteliğindedir. Su deposu temizliği hizmeti alacağınız kurumdan mutlaka kalite ve yetki sertifikalarını talep etmelisiniz.

Su deposu temizleme fiyatları işinin ehli bir firmadan hizmet alındığı takdir de depo tonajı ve deponun niteliğine göre belirlenmektedir. Depolar kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her deponun kendine has tonajı ve özelliği bulunmaktadır. Plastik depo, sac ve galvaniz depo, beton depo, fayans depo, modüler paslanmaz su deposu, çelik depo,  bu çeşitlerin arasında sayabileceğimiz depolardır. Bu depoların niteliği ve tonajı farklıdır ve uygulanacak yöntem ve metotlar deponun tonajı ve niteliğine göre planlanmaktadır.
Uygulanacak doğru yöntem ve metotlar İSO kalite yönetim sistemi belgesi bulunan uzman ekipleriyle Tekdez V.İ.P tarafından kusursuz hizmetinize sunulmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz.
Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı onaylı tüm denetimlerden geçmiş izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Su Deposu Temizliği Fiyatları

Su deposu temizliği firmaları içerisinde sektörüne liderlik yapan firmamız Türkiye genelinde geniş servis ağına sahiptir. Her nitelik ve kullanım amacında su depolarına profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.
Su depolarının çeşitlerine göre paslanma, yosunlanma, delinme gibi sorunlarda yaşanabilmektedir. Temizliği hiç yapılmamış depolar da karşımıza çıkmakta olan bu problemlerde,  deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır.Tamamen işlevini yitirmiş ve değiştirilmesi gereken depolar ile de karşılaşılabilmektedir.Yosunlanma oluşan depolar da koliform bakterisi hızlıca üreyerek, suyun kullanımında insan vücuduna nüfus edecektir. Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet veren bu bakteri çeşidinin vücuda teması insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Su Deposu Temizliği Fiyatları

Paslanmalar depolarda oluşacak olan ekoli, enterekok, koliform bakterilerinin üremesini hızlandıracak ve zamanla deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır.

Su deposu temizleme fiyatları bilgisi, tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak ve sorgulanarak tarafınıza aktarılmaktadır.
Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P; sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm bilgiler, su deposu temizleme ve fiyatları hakkında detaylı görüşmeleri gerçekleştirebileceğiniz, güvenle hizmet alabileceğiniz bir kuruluştur.Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, detaylı bilgi alarak, deponun tonajı ve niteliği doğrultusunda planlamanız yapılacak ve randevu gününüz belirlenecektir. Randevu gününde depoyu boş ya da boşa yakın teslim etmeniz gerekmektedir. Dibinde biraz su kalabilir, ekiplerimiz tarafından kalan su tahliye edilecektir.
Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından profesyonel destekle deponun içerisinde gerekli tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra ışıklandırma da yapılarak temizlik işlemine başlanacaktır. Deponun zemin ve yanal duvarları basınçlı kompresörler ile yıkanarak kirin çözünmesi sağlanacaktır.

Kirli su dışarıya tahliye edilecek ve tekrar yıkama işlemi gerçekleşecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile deponun temizliği yapılacak ve kirli su tekrar dışarıya tahliye edilecektir.Son bir yıkama işleminden sonra su deponuz sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.  
Temizlenmiş olan depoya su alımı yapılmadan önce deponun çalışan aksamları kontrol edilerek herhangi bir çalışmama durumunda anlık bilgi verilecektir.

      Su deposu temizliği öncesi ve sonrası resimleri firmamız tarafından tarafınıza aktarılarak memnuniyetiniz odaklı hizmet verilmeye devam edilecektir. En geç 6 ayda bir periyodik ve düzenli olarak yapılması gereken su deposu temizliğini CRM de takibe alacak olan firmamız gününde ve zamanında hizmet sağlayarak, olası yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçmektedir. Su deposu temizleme fiyatları belirlenirken önemli olan diğer bir etken madde ise su deposunun kullanım amacı ve suyun sağlandığı merkezdir. Su depoları yağmur depolama, içme suyu, ham su, yangın rezerve depolar şeklinde ayrılır. Bunların içerisinde yağmur suyu depoları ve kuyu suyun kullanımı olan depolara spesifik işlemler gerekebilir.

Su deposu temizliği fiyatları talep etmeden önce şu özellikleri belirtmelisiniz. Su deposunun tonajı, (EN X BOY X YÜKSELİK= M3 TONAJ) su deposuna gelen suyun kaynağı (KUYU SUYU, TANKER SUYU, ŞEBEKE SUYU vb.) en son ne zaman temizlik yapıldığı tarih bilgisi ve su deposunun niteliği (ÇELİK, BETON, PVC MEMBRAN KAPLANMIŞ, PLASTİK)
Su deposu temizliğinde sonuç odaklı çözüm ve kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 
Tekdezvip 02125540556 hattımızı arayarak su deposu temizleme fiyatları hakkında bilgi alabilir yada su deposu temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.
DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2020