SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

SU DEPOSU TEMİZLEME FİYATLARI

Su deposu temizleme işleminin önemi gün geçtikçe önem kazanıyor. Evlerde ve işyerlerinde kesintisiz su kullanabilmek, su kesintisi yaşamamak için su depoları günlük hayatımızda kullanılır. 

 

Su yaşamın devamı için vazgeçilmezdir. 

 

Hangi alanda, ne kapasitede suya ihtiyacı olduğuna göre su deposu seçimi yapılır. Su stoklayıp su kesintisi olduğunda su sıkıntısı yaşanmasını engellemiş oluruz. Su deposu temizlik hizmetimiz VİP kalitede sunulmaktadır.

 

 

Su Deposu Temizliği İletişim 

02125540556

 

Su depoları belirli süreler içinde kirlenir? 

 

Su depoları bazı nedenlerle zaman içerinde kirlenir. Su depolarının başlıca kirlenme nedenleri; uzun süreli su kesintisi, yabancı maddeler, dış etkenler, tortu ve bakterilerdir. Temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli yapılmayan su depolarında fiziksel ve kimyasal kirlenme meydana gelir. Klor miktarının azalması nedeniyle tifo, kolera, sarılık v.b. hastalıklara yakalanma riski artar.

İçmediğimiz Suyun Temiz veya Dezenfekte Olması Neden Önemli su deposu temizleme fiyatları

Musluktan gelen suları içmiyoruz. Lakin yaşam sürekliliği için sürekli kullanıyoruz. Mutfakta yemek hazırlarken, meyve sebzeleri musluk suyuyla yıkıyoruz. Duş alırken,cilt temizliği yaparken,diş fırçalarken musluk suyu kullanıyoruz. Bu bakımdan musluk suyunun temizliği çok önemli. Temiz olmayan su ile temas etmemiz sağlığımızı tehdit ediyor. 

 

Su Deposu Temizliği ve Dezenfektasyonu Nasıl Yapılmalı? 

 

Su deposu temizleme işlemi öncesi iş güvenliği önlemleri alınmalıdır. 

 

Depo temizliği öncesi depo içindeki su boşaltılmalıdır. 

 

Hidrofora kadar boşaltılan suyun kalan kısmı pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

 

Yüksek basınçlı kompresörlerle deponun tüm iç duvarları, zemini tazyikli su ile yıkanır. 

 

Su deposunun iç yüzeyinde oluşan kireç, kir ve tortular olabildiğine temizlenmeye çalışılır. Bu işlem su deposunun durumuna göre birkaç kez tekrarlanır. 

 

Su deposunun dibinde biriken kalıntılar pompalar yardımıyla dışarı atılır. 

 

Depo içi ilaçlaması ve dezenfekte işlemi gerçekleştirilir. 

 

Su deposunun tüm iç yüzeyi yıkanıp, durulanır. Dipte biriken atık sular dalgıç pompalar ile dışarı aktarılır. 

 

Su deposunun hidrofor, pompa, kapak ve aksamları kontrol edilerek, çalışmayan kırık iş görmeyen parçalar hakkında hizmet alıcıya bilgi verilir. 

 

Artık temizlenmiş olan su deposuna su dolumu yapılır. 

 

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra dezenfekte olmuş şekilde kullanıcıya teslim edilir. 

su deposu temizleme fiyatları

Su Deposu Temizliği Hangi Sıklıkla Yapılmalı? 

 

Su depolarının temizliği uzun süreli su kesintilerinde üç aylık zaman aralıklarında yapılmalıdır. Su kesintisi sık olmadığı durumlarda ise altı ayda bir temizlik işlemi tekrarlanmalıdır. Temizlik ve dezenfekte işlemini sağlığınız için yaptırdığınızı unutmayın. 

 

Su Deposu Bakım Fiyatları Ne Kadar? 

 

Su deposu temizleme işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde en önemli hususlar arasında profesyonel hizmet alımı ve ödeyeceğiniz ücret yer alır. Su deposu temizleme fiyatları nasıl belirlenir? 

 

Su deposu temizleme fiyatları deponuzun türü ve büyüklüğüne göre değişir. Polietilen su deposu, polyester su deposu, galvaniz saç su deposu, paslanmaz su deposu, betonarme su deposu, yastık su tankeri türleri bulunmaktadır. Hangisi sizin depo türünüz ve depo büyüklüğünüzü bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri firmamıza ilettiğinizde su deposu temizleme fiyatları ile ilgili hızlıca tarafınıza dönüş yapılacaktır. 

 

Kirli depolar da bakteri üremesi hızlıca gerçekleştiği ve bu bakterilerin insan vücuduna teması ile ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verildiği için sağlıklı yaşam söz konusu olamayacaktır.

Su depoları hemen her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu depoların temiz ve steril olarak kullanıma sunulması sağlıklı yaşam standartları sunacaktır.

Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için en geç 6 ayda bir temizliğinin yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizletilmesi zorunlu kılınmıştır.Halk sağlığının göz önünde bulundurularak düzenlendiği bu genelge, temiz su kullanımının önemini açıkça ortaya koymaktadır.

 

Su deposu temizleme fiyatları hakkında çok fazla soru ile karşılaşılmaktadır. Düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyatlara tekabül etmeyen bu temizleme işlemlerinin yanı sıra sağlığın maddiyatla karşılığı olmadığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Temizlik fiyatlarından önce deponun temizliği için hizmet verecek olan firmanın niteliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın kaliteli ve güvenilir olması için gerekli belgelere sahip olup olmadığı sorgulanmalı ve güvenilir hizmet alınabilecek firmalar tarafından destek alınmalıdır.
Bu belgeler; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, Türkak akrediteli İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, personel yüksekte çalışabilir eğitim sertifikası, personel portör muayene raporları, personel hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikalarıdır. Kaliteli ve güvenilir bir firma olduğunun kanıtı olan bu belgeler, alınacak olan hizmetin sağlıklı ve verimli sonuçlar vereceğinin göstergesi niteliğindedir. Su deposu temizliği hizmeti alacağınız kurumdan mutlaka kalite ve yetki sertifikalarını talep etmelisiniz.

 

Su deposu temizleme fiyatları işinin ehli bir firmadan hizmet alındığı takdir de depo tonajı ve deponun niteliğine göre belirlenmektedir. Depolar kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her deponun kendine has tonajı ve özelliği bulunmaktadır. Plastik depo, sac ve galvaniz depo, beton depo, fayans depo, modüler paslanmaz su deposu, çelik depo,  bu çeşitlerin arasında sayabileceğimiz depolardır. Bu depoların niteliği ve tonajı farklıdır ve uygulanacak yöntem ve metotlar deponun tonajı ve niteliğine göre planlanmaktadır.

Uygulanacak doğru yöntem ve metotlar İSO kalite yönetim sistemi belgesi bulunan uzman ekipleriyle Tekdez V.İ.P tarafından kusursuz hizmetinize sunulmaktadır. Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve uzman ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı onaylı tüm denetimlerden geçmiş izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.


Su Deposu Temizliği Fiyatları

Su deposu temizliği firmaları içerisinde sektörüne liderlik yapan firmamız Türkiye genelinde geniş servis ağına sahiptir. Her nitelik ve kullanım amacında su depolarına profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz.

Su depolarının çeşitlerine göre paslanma, yosunlanma, delinme gibi sorunlarda yaşanabilmektedir. Temizliği hiç yapılmamış depolar da karşımıza çıkmakta olan bu problemlerde,  deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için uygulanacak yöntem ve metotlar daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır.Tamamen işlevini yitirmiş ve değiştirilmesi gereken depolar ile de karşılaşılabilmektedir.Yosunlanma oluşan depolar da koliform bakterisi hızlıca üreyerek, suyun kullanımında insan vücuduna nüfus edecektir. Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet veren bu bakteri çeşidinin vücuda teması insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.


Su Deposu Temizliği Fiyatları

Paslanmalar depolarda oluşacak olan ekoli, enterekok, koliform bakterilerinin üremesini hızlandıracak ve zamanla deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır.

 

Su deposu temizleme fiyatları bilgisi, tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak ve sorgulanarak tarafınıza aktarılmaktadır.

Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P; sağlıklı su kullanımı için gerekli tüm bilgiler, su deposu temizleme ve fiyatları hakkında detaylı görüşmeleri gerçekleştirebileceğiniz, güvenle hizmet alabileceğiniz bir kuruluştur.Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, detaylı bilgi alarak, deponun tonajı ve niteliği doğrultusunda planlamanız yapılacak ve randevu gününüz belirlenecektir. Randevu gününde depoyu boş ya da boşa yakın teslim etmeniz gerekmektedir. Dibinde biraz su kalabilir, ekiplerimiz tarafından kalan su tahliye edilecektir.

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından profesyonel destekle deponun içerisinde gerekli tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra ışıklandırma da yapılarak temizlik işlemine başlanacaktır. Deponun zemin ve yanal duvarları basınçlı kompresörler ile yıkanarak kirin çözünmesi sağlanacaktır.

 

Kirli su dışarıya tahliye edilecek ve tekrar yıkama işlemi gerçekleşecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile deponun temizliği yapılacak ve kirli su tekrar dışarıya tahliye edilecektir.Son bir yıkama işleminden sonra su deponuz sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.  

Temizlenmiş olan depoya su alımı yapılmadan önce deponun çalışan aksamları kontrol edilerek herhangi bir çalışmama durumunda anlık bilgi verilecektir.

 

Su deposu temizliği öncesi ve sonrası resimleri firmamız tarafından tarafınıza aktarılarak memnuniyetiniz odaklı hizmet verilmeye devam edilecektir. 


En geç 6 ayda bir periyodik ve düzenli olarak yapılması gereken su deposu temizliğini CRM de takibe alacak olan firmamız gününde ve zamanında hizmet sağlayarak, olası yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçmektedir. 


Su deposu temizleme fiyatları belirlenirken önemli olan diğer bir etken madde ise su deposunun kullanım amacı ve suyun sağlandığı merkezdir. 

Su depoları yağmur depolama, içme suyu, ham su, yangın rezerve depolar şeklinde ayrılır. Bunların içerisinde yağmur suyu depoları ve kuyu suyun kullanımı olan depolara spesifik işlemler gerekebilir.

Su depoları bina, kurum ve kuruluşların genellikle zemin katlarına kurulmuş, ihtiyaç duyulan suyun karşılanmasını sağlayan yapılardır.

 

İnsan sağlığı ve hijyeni için kullanımı son derece önemli olan suyun muhafaza edildiği ortamın temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır.

 

Aksi takdirde depo içerisinde oluşumu ve üremesi hızla gelişen koliform, ecoli, enterekok ve legionellapneumophila bakterileri insan sağlığını büyük ölçüde etkileyerek birçok hastalığa sebebiyet vermektedir.

 

Depo içinde bakteri oluşumu destekleyen bir diğer faktörse depo içine fare, böcek gibi haşerelerin düşmesidir.

 

Temizliği yapılmayan ve bakteri oluşumu görülen depoların sebep olduğu hastalıkların başında çocuk felci, beyin iltihabı, alerji, kaşıntı, tifo, Hepatit A ve E, ishal, sıtma, tularemi ve lejyoner gelmektedir.

 

Su deposu temizliği ihmal edilmeden en geç 6 ayda bir tekrarlanması gereken bir temizliktir. Depo temizliği aksatıldığı durumlarda su deposunda aşınma görülebilmektedir. Bu aşınmalar depolarda delinme ve yarıklara yani su kaçaklarına sebep olmaktadır.

Depo çeşitlerine göre depoda görülen hasarın önüne geçilebilmekte ancak su deposu temizliği işlemine göre daha uzun süren ve daha maliyetli bir işlem olmalarıyla bilinmektedirler.

 

Bazı depolarda delinmelere maalesef çözüm bulunamamakta ve depo değişikliği yapmak zorunda kalınmaktadır. Böyle durumlarla karşılaşmamak ve daha önemlisi insan sağlığını tehlikeye atmamak için depo temizliği aksatılmadan düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır.

 

Su deposu temizliği, hizmet alacak kurumlar tarafından depo suyu kullanılarak veya tahliye edilerek yetkili firma personellerine boş veya boşa yakın teslim edilmelidir.

 

Depo temizliğinin tek kullanımlık hijyen kıyafetleri giyilerek sağlanması sağlıklı bir işlem olabilmesi için gerekliliktir.

Depo dibinde az miktarda kalmış olan su 0,1 mm su pompaları ile çekilerek depo dışına tahliye edilir.

Gerekli dezenfektanlar ve su kompresörleri yardımı ile depo içinde oluşmuş olan kirliliğin çözülmesi sağlanır.

Depo dibine çöken su, su pompaları ile depo dışına atılır. Depo içi tekrar dezenfekte edilir ve dezenfektanların zemin ve yan duvarlara nüfuz etmesi için belli bir süre beklenir. Bekleme tamamlandığında su kompresörleri ile depo içi yıkanır.

 

Depo dibinde oluşan kirli su depo dışına tahliye edilir ve depo içi son kez su kompresörleri ile durulanır. Bu şekilde su deposu temizliği tamamlanmış olacaktır.

Temizliği sağlanan deponun içine su alımı yapılmadan önce deponun şamandıra ve benzeri aksamları kontrol edilmelidir.

Aksamlar da herhangi bir arıza veya çalışmayan mekanizma varsa, hizmet alan kurum yetkilisine bilgi verilmelidir.

 

Depo mekanizmasında bir sıkıntı olmadığı takdirde yetkili firma personelleri onayınca depoya su alımı gerçekleştirilerek sağlıklı kullanıma açılabilecektir.

 

İşlem sonunda firmamız tarafından deponun temizlik öncesi ve sonrası fotoğrafları hizmet alan kuruma mail yoluyla gönderilmektedir. İşlem sonunda hizmet alındığına ve sağlıklı kullanıma uygun olduğuna dair imza ve kaşeli hizmet formu kurum yetkilisine teslim edilir.

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda 1 diğer dönemlerde en geç 6 ayda 1 temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

Genelge de geçen dikkat edilmesi gereken diğer hususlarsa su deposu temizliğinin periyodik olarak en geç 6 ayda 1 olarak ilerlemesiyle birlikte gerekli bakımlarının aksatılmaması yönündedir. Kesinti olmadığı durumlarda da suyun depodan kullanımı sağlanmalıdır. Mahalle aralarında kuyu, bidon, tanker gibi kaynaklardan su temin edilmemelidir.

 

Firmamız tarafından su deposu temizliği sonunda verilecek olan hizmet formu, denetlemelerde ibraz edilebilecek resmi bir evraktır.

Su deposu temizliği öncelikle insan sağlığı için, yetki ve kalite belgelerine sahip kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır. Yetki ve kalite belgelerine sahip kuruluşlar, su deposu temizliği işlem sonunda verilen hizmet belgesi ile olası denetlemelerde temizliğin kanıtını göstermekte ve doğru işlem sundukları için insan sağlığını korumaktadır.

Tekdez V.İ.P; su deposu temizliği ve biyosidal ürün kullanımlarında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı tarafından onaylanmış izin belgelerine sahip yetkili bir kuruluştur.

Su deposu temizliği ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

 

Su insan yaşamı için vazgeçilmez olması ile birlikte yaşamın devam edebilmesi ve hijyenin sağlanabilmesi için suyun temin edilmesinde bir sıkıntı yaşanmaması gerekmektedir.

 

Bu konuda su teminin sağlanmasında yardımcı olan su depolarının temizlik maliyeti akıllarda soru işareti yaratmaktadır. Su deposu temizliği insan sağlığı için büyük önem taşıyan bir husus olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmasıyla birlikte su deposu temizlik fiyatlarını da merak konusu haline gelmektedir.

 

Öncelikle bilinmelidir ki sağlık her şeyden önce gelmekte ve para ile satın alınmamaktadır. Bu nedenle alınan hizmetin fiyatından önce sağlık düşünülmeli ve gerekliliği göz ardı edilmemelidir.  


Su deposu temizleme fiyatları 


Su deposu temizleme fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Su deposu niteliği fiyatlandırmayı etkileyen bir faktördür. Su deposu temizliği talebinden önce depo niteliği bilinmelidir. Depolar plastik, metal ve beton diye ayrılmakta, kendi içlerinde de çeşitlilik gösterebilmektedir.

 

Su deposunda kullanılan suyun niteliği de fiyatlandırmayı etkileyen faktörlerdendir. Depo suyunun nereden karşılandığının bilinmesi gerekmektedir.

 

Şebeke, kuyu suyu, yağmur suyu, taşıma veya tanker suyu kullanımı depolarda kullanılan suyun niteliğini göstermektedir. Kuyu suyu kullanılan bir depoda, şebeke suyu kullanımına nazaran daha fazla bakteri oluşumu ve üremesi gözükebilmektedir.

Bu nedenle suyun niteliği fiyatlandırmada önem taşımakta ve yapılacak olan temizliğin periyodik süresini belirlemektedir.

Bir diğer faktör su deposu temizliğinin en son ne zaman sağlandığıdır. Düzenli temizlik yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir.

 

Depo temizliğinde ona göre kullanılacak olan dezenfektan ve gerekli malzemeler değişiklik gösterecektir. Bakteri oluşumu çok görülen ve içinde çamur, balçık gibi yabancı maddelerin çok görüldüğü durumlarda bakteri oluşumu ve üremesinin önlenmesi için kullanılacak olan dezenfektan çeşit ve oranları değişiklik gösterecektir.

 

Su deposunun tonu yani m3’ü fiyatlandırmayı etkileyen son faktördür. Depo tonu, deponun alabileceği maksimum su miktarını göstermektedir. Fiyatlandırmanın doğru yapılabilmesi için depo tonajının yetkili firmaya doğru aktarılması gerekmektedir. Depo tonajı boy x en x yükseklik olarak hesaplanmaktadır.

 

Depo tonajı tam olarak bilinmiyorsa bu formül ile tahmini olarak hesaplanabilmektedir. Temizlik sağlanacağı sırada depo tonajının belirtilenden büyük ölçüde farklı çıkması fiyatlandırmada değişiklik gösterebilmektedir.

 

Su deposu temizleme fiyatları zannedilen aksine makul fiyatlarda bir temizlik hizmetidir. Bunun yanı sıra sağlığın maddiyatla ölçülemeyeceği göz önünde bulundurularak depo temizliğinin aksatılmadan yapılması gerekmektedir.  

Su deposu temizliği ve su deposu temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Tekdez V.İ.P müşterimiz danışmanız ile iletişime geçiniz.

 

Su deposu temizliği fiyatları talep etmeden önce şu özellikleri belirtmelisiniz. Su deposunun tonajı, (EN X BOY X YÜKSELİK= M3 TONAJ) su deposuna gelen suyun kaynağı (KUYU SUYU, TANKER SUYU, ŞEBEKE SUYU vb.) en son ne zaman temizlik yapıldığı tarih bilgisi ve su deposunun niteliği (ÇELİK, BETON, PVC MEMBRAN KAPLANMIŞ, PLASTİK)


Su deposu temizliğinde sonuç odaklı çözüm ve kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz. 

Tekdezvip 02125540556 hattımızı arayarak su deposu temizleme fiyatları hakkında bilgi alabilir yada su deposu temizliği randevusu oluşturabilirsiniz.


DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021