SU DEPOSU TABLETİ

SU DEPOSU TABLETİ

İnsan hayatındaki oldukça önemli bir unsur olan suyun muhafaza edildiği alanlar su depoları olarak nitelendirilmektedir.

Barajlardan çıkan su, su depolarına ulaşarak konutlara, iş yerlerine, kurum kuruluşlara ve kullanım yapılacak her alana dağılımı sağlanmaktadır. Kullanıma sunulan suyun sağlıklı ve steril olması gerekmekte ancak yanlış uygulamalar ile depolar tamamen steril alanlar olmaktan çıkmaktadır.

 

Bu yanlış uygulamalardan biri olan su deposu tableti gibi temizleme yöntemi kesinlikle yanlış, kulaktan doğma ve asılsız bilgilerdir.

 

Barajdan temizlenmiş olarak çıkan su, depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de taşımakta ve su depoya kirlenmiş olarak ulaşmaktadır. Deponun temizliği sağlanmadan kullanıma sunulması, insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek ve depo kaybına da neden olabilecektir.

 

Bu nedenle depo temizliğinin yaptırılması önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmakta ancak temizlik hizmetinin nasıl uygulandığı daha önemli bir konu olmaktadır. Kirli su depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin üreyerek ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, kolera, tifo gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmaktadır.


Su deposu tableti 


Ayrıca zamanla deponun aşınmasına neden olarak depo kaybına da neden olabilmektedir. Yanlış temizlik uygulamaları aşınan deponun kurtarılma ihtimalini yok etmekte ve daha önemlisi bakteriler ile farklı reaksiyonlar gösterecek maddelerin suya karışmasına neden olmaktadır.

 

Suya karışmış olan su deposu tableti gibi maddeler, insan vücuduna nüfus ettiğinde ölümcül sonuçlara neden olacak rahatsızlıklara zemin hazırlanmaktadır.

 

Bu tür durumlar öncelikle insan sağlığını tehlikeye atmakta ve maddi olarak depo kaybı ile zarara uğratmaktadır.

 

Su deposu temizlik hizmeti alınacak olan firmalardan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri talep edilerek uygulanacak yöntem ve metotların doğruluğundan emin olunmalıdır.

Ayrıca bilinmesi gereken diğer önemli ve yanlış unsur; kişisel olarak depo temizliğinin su deposu tableti gibi maddeler ile yapılabileceğinin düşüncesidir.

 

Böyle bir temizleme tableti bulunmamakla birlikte piyasaya sürülen yalan yanlış bilgiler nasıl maddeye maruz kalacağınızın belirsizliği ile sağlığınızı tehlikeye atmaktadır.

 

Su deposu temizliği, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile doğru yöntem ve metotlarda hizmet sunmaktadır.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile firmamız uygulanacak yöntem ve metotlara hakim ekipler tarafından hizmet verdiğini kanıtlayıcı belgeleri tarafınıza aktarabilmektedir.

 

İş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile İş Güvenliği Uzmanlarından eğitim alarak eğitimli ekipler ile hizmet verdiğinin kanıtı olan belgeleri de tarafınıza aktarabilmektedir.

 

Tüm yetki ve kalite belgelerini eksiksiz olarak tarafınıza aktarabilecek olan firmamız yıllardır sağlıklı su kullanımı için doğru hizmet vermenin gururunu taşımaktadır.

 

Su deposu temizliği hizmetini düzenli ve periyodik olarak doğru yöntem ve metotlarda almak için müşteri danışmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası randevu talep edebilirsiniz.

 

Kirli su kullanımı ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Hemen her alanda ihtiyaç olan bu unsuru tehlikeli ve ölümcül değil sağlıklı olarak kullanmak tüm halkımızın hakkıdır.

Su deposu tableti gibi asılsız temizleme maddelerine itibar edilmemeli ve su deposu temizliğinde titizlikle hareket edilmelidir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021