SU DEPOSU SÜRME YALITIM

SU DEPOSU SÜRME YALITIM

Beton depolarda suyun sisteme uygun olarak dağılım gösterebilmesi ve suyun muhafaza edildiği ortamın steril kalması için sürme yalıtım işlemi uygulanmaktadır.

 

Depolarda görülen bakteri oluşumu ve suyun yıpratma etkisi ile oluşan yarıklar sonucunda karşılaşılan kaçaklar, su deposu sürme yalıtım işlemi ile belli bir ölçüde engellenebilmektedir.

 

Su deposu sürme yalıtım işlemi suyun muhafaza edildiği ortamın hijyenik kalmasını ve deponun amacına uygun bir şekilde sisteme sağlıklı su dağıtabilmesini hedeflemektedir.

 

Sürme yalıtım beton depolarda uygulanabilmekte ancak depo içi fayans kaplanmış depolarda uygulanmamaktadır. Fayansın kaygan yapısından dolayı sürme tutunamamakta ve istenilen sonuç alınamamaktadır.

 

Depo türüne göre doğru yöntemler ile yalıtım hizmeti almak için Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz.

 

Depo, hizmet alacak kurumlar tarafından yetkili firma personellerine boş olarak teslim edilmelidir. Depo içinde dibe çökmüş olan yosun, çamur ve balçık gibi yabancı maddeler atılarak depo temizliği sağlanmalıdır.

 

Sürme yalıtım depo içine uygulanan, depo dışında herhangi bir işlem gerektirmeyen bir hizmettir.


Su deposu sürme yalıtım 


Depo zemin ve yan duvarlarına uygulanmaktadır. Talep doğrultusunda depo tavanına da uygulanabilmektedir.

Su deposu sürme yalıtım işleminden önce mutlaka depo temizliği yapılması gerekmektedir. Depo içinde temizlik sağlandıktan sonra deponun kuruması için 3 gün beklenmelidir.

 

Depo içinde tam anlamıyla kuruluk sağlandıktan sonra ilk kat astar sürme yalıtım uygulanır. Uygulama tamamlandığında astar sürme yalıtımın kuruması için 3-5 gün arasında beklemeye alınır. Kuruluk sağlanmadan bir sonraki aşamaya geçmek yanlış bir işlem olacak ve sonucu olumsuz olarak etkileyecektir.

 

Astar sürme yalıtım kuruması tamamlandığında 2. Kat sürme yalıtım aynı yöntemler ile uygulanır. Kuruması için 5-8 gün arasında bekleme sağlanmalıdır.

 

Sürme yalıtım uygulama tam anlamıyla kuruluk gösterdiği takdir de yetkili firma personelleri tarafından genel depo temizliği sağlanarak onayları olduğu takdirde depo sağlıklı kullanıma açılabilecektir.

 

Sürme yalıtım, hizmet öncesi yaşanan su kaçağının %40 oranında önüne geçebilmekte ve depo suyunun steril ortamda muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

 

Sürme yalıtımının doğru sonuç verebilmesi için kuruluğun sağlanması gerekmekte ve hizmet süresi 15-20 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir.

 

Kış aylarında kuruluğun sağlanması gecikme göstermekte bu nedenle salyangoz sistemleri kurularak hizmet süresinin uzaması engellenebilmektedir.

 

Su deposu sürme yalıtım işleminin doğru sonuç verebilmesi için bekleme sürelerine dikkat edilmelidir. Kuruluk sağlanmadan işlemlere devam etmek yalıtımın sağlanamamasına ve sorunların büyüyerek devam etmesine neden olabilmektedir.

 

Asılsız bilgiler ile kısa sürede hizmet sunan firmalara itibar edilmemelidir. Yanlış bilgiler ile uygulanan sürme yalıtım depo kaybına neden olabilmektedir.

 

Sürme izolasyon hizmetinde kullanılan malzemelerin solvent içermemesi gerekmektedir. Solvent insan sağlığına büyük ölçüde zarar verebilmektedir.

 

Kullanılacak malzemelerin gerekli testlerden geçmiş olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Bu doğrultuda sürme yalıtım hizmeti sunan firmalardan malzeme bilgi formu talep edilmelidir. Yanlış bir malzeme kullanımı ile sürme yalıtım sağlanması depoya zarar verebilmekte ve işlevini yerine getirebilmesinde olumsuz etki yaratabilmektedir. Daha önemlisi insan sağlığı için gerekli olan suyun zararlı bir hale gelmesine sebep olabilmektedir.

 

Tekdez V.İ.P; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından onaylanmış yetkili kuruluştur.

Firmamız; kişisel koruyucu malzeme formları ve kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’ MSDS’’ formları ile hizmet sunmaktadır.

 

Sağlıklı su kullanımı ve doğru yöntem ve metotlarda hizmet için Türkiye geneli yıllardır hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktadır.

Su deposu sürme yalıtım hizmetini uzman ve eğitimli ekipler ile doğru yöntem ve metotlarda almak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. İşinin ehli kurum veya kuruluşlardan alacağınız hizmetler her daim sonuç odaklı çözümler sunar.

 

Su deposu sürme yalıtım hizmetinden önce keşif yapılmasında fayda bulunmaktadır. Keşif için lütfen 02125540556 iletişim sağlayınız.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021