SU DEPOSU ÖLÇÜLERİ

SU DEPOSU ÖLÇÜLERİ

Su deposu temizliği  2007/67 genelgesine göre kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, kesinti olmadığı dönemlerde 6 ayda bir yaptırılmalıdır. En önemlisi de sağlığımız açısından kesinlikle en geç 6 ayda bir depo temizliklerinizi ihmal etmeden yaptırmanız gerekmektedir.

 

Depo temizliği yaptırmak için görüşeceğiniz firmaların mutlaka Sağlık Bakanlığı Onaylı ve tüm yetki kalite belgelerine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Depo temizliği sağlıklı kullanımı için işini titizlikle yapan ekip tercih etmeniz, öncelik olmalıdır.

 

Su deposu temizliği için depoyla ilgili size sorulacak birkaç soru olacaktır.


Su deposu ölçüleri


Su deposu ölçüleri ;  bize ulaştığınızda sizden isteyeceğimiz bilgiler arasındadır. 

Tekdez V.İ.P Sağlık Bakanlığı Onaylı Türkiye Geneli hizmet veren kuruluştur. Tüm yetki ve kalite belgeleri  ve profesyonel ekibi ile deponuzu sağlıklı kullanıma teslim edecek donanıma sahiptir.

 

Su depoları da kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Fakat hepsi temizlenme konusunda ortak noktadadır, bütün su depolarının temizliği yapılmaktadır ve mutlaka yaptırılmalıdır.

 

Su deposu ölçüleri dediğimizde sizden deponun tonajı hakkında bilgi almak istiyoruz demektir. “Depomun tonajını bilmiyorum ama” gibi görüşmelerle karşılaşmaktayız. En x boy x yükseklik formülü bize deponuzun tonajını vermektedir. Bu nedenle tonaj bilmiyorsanız dahi su deposu ölçüleri mutlaka bilinmelidir.

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi depolar çeşitlere ayrılmaktadır. Bazı depolar da en boy yükseklik yoktur. Örneğin plastik deponuz var. Bunun için en x boy x yükseklik aramanıza gerek yoktur. Bu tür depolarda sizden su deposu ölçüleri istendiğinde bilmeniz  gereken deponun  tonajı veya litresi olmalıdır.  

Bu bilgi deponun üzerinde litre cinsinden yazmaktadır ve bize bunu söylemeniz yeterli olacaktır.

 

Su deposu ölçüleri doğru temizlik ve size doğru ekip yönlendirebilmemiz için de önemlidir. Deponun ne kadar süredir temizlenmediği de diğer önemli husustur. Öyle ki bazı depolar çamur, balçık kaplı olduğu kadar bazı depolardan haşere, fare gibi atıklarda çıkabilmektedir. Sağlığınız için oldukça tehlikeli bu durumlar da size en iyi hizmeti sunabilecek bir planlama yapılmalıdır.

 

Plastik depolar da uzun süre temizlenmemesinden ve güneş ışınlarına maruz kalmasından dolayı yosunlanmalar çok sık yaşanabilmektedir.

 

Eğer plastik bir deponuz varsa öncelikle güneş ışınlarına maruz kalmayacak bir alana taşınmalıdır. Tabi ki bu işlem yosunlanmadan kurtulmanız için yeterli olmayacaktır.

 

Deponuzu da bir an önce temizleterek yosunlardan arındırılması gerekmektedir. Plastik depolarda en boy yükseklik bakamadığımız için,  su deposu ölçüleri verilen en x boy x yükseklik çarpımı ile bulunamayacaktır. Bu nedenle 1-5-10-15-20 tona kadar olabilen plastik su deponuzun tonajını bilmeniz gerekmektedir. 


Günlük hayatta suyu birçok alanda kullanmaktayız. Meyve sebze yıkama, duş, içme ve bir sürü alanda kullanmakta olduğumuz su, sağlığımız açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu nedenle tekrar tekrar söylediğimiz ve üzerinde durduğumuz depo temizliğini ihmal etmemeniz gerektiğinin üzerinde önemle durmaktayız.  Depoların  çeşidi (metal, plastik, beton..) ve boyutu ( su deposu ölçüleri) temizlenmesine engel değildir. 

 

Tekdez  V.İ.P  önce sağlık demektedir. Depolarınızı sağlıklı temiz kullanımınıza bırakabilmek için bütün donanımlara sahiptir. Detaylı bilgi almak için  Tekdez V.İ.P aramanız yeterli olacaktır.

  

Sağlıklı su sağlıklı kararlar demektir. Hepimiz sağlıklı yaşam hak ediyoruz. Sağlığınızı güvenle emanet edebileceğiniz Tekdez V.İ.P  ekibi  memnuniyetle size hizmet edecektir.

 

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu randevu talepleriniz için lütfen iletişim sağlayınız.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021