SU DEPOSU MEMBRAN İZOLASYON

SU DEPOSU MEMBRAN İZOLASYON

Suyun sağlıklı kullanım sağlayabilmesi ve bulunduğu su deposunun doğru bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için depo izolasyonu yapılmaktadır.

 

Suyun yıpratıcı ve aşındırıcı etkisi ile depolarda çatlak ve yarık oluşabilmekte ve su kaçağına sebebiyet verebilmektedir.

Su kaçağını önleme de en iyi sonuç izolasyon ile sağlanabilmektedir. İzolasyon su kaçağını önlemekle birlikte suyun bulunduğu ortamın steril ve hijyenik kalmasına da olanak sağlamaktadır.

 

Beton ve fayans kaplanmış beton su depolarında PVC membran kaplama yöntemi ile izolasyon uygulanmaktadır.


Su deposu membran izolasyon 


Depo içi fayans kaplanmamış beton su deposu membran izolasyon dışında başka yöntemlerde kullanılabilmektedir ancak su kaçağının önüne geçmede en iyi sonucu membran kaplama izolasyon sunmaktadır.

 

İzolasyon tamamen depo içinde işlem gerektiren bir hizmettir.

Membran uygulamanın amacı, oluşan yarık ve çatlaklardan su kaçaklarını doğru ve eksiksiz bir şekilde kesmektir.

 

İzolasyon, sadece su kaçağı oluştuğu durumlarda değil suyun steril ortamını sağlama ve koruma amaçlı da yapılabilmektedir.

 

Ancak genellikle, depo delinme ve çatlaklarının çok olduğu, su kaçağının yoğun görüldüğü su depolarında uygulanmaktadır.

 

Su deposu membran izolasyon su kaçaklarını %99 oranında kesebilmekte ve suyun muhafaza edildiği ortamın daha uzun ömürlü ve steril kalabilmesini sağlamaktadır

Su deposu kaçakları önlenmediği takdirde depo işlevini yeterine getiremeyerek sağlıklı su kullanımı sağlayamadığı gibi beraberinde birçok problemi de getirecektir.

En tehlikelisi, depo dışına sızan suyun temele ulaşması ve temelde çürüme başlatmasıdır.

Membran izolasyon, uygulanan diğer izolasyon yöntemlerine göre daha kısa sürede tamamlanabilen bir yöntemdir.

 

Su kaçağının en iyi şekilde giderilmesi, sağlıklı depo kullanımını en doğru şekilde ve kısa zamanda sunabilmesiyle bilinmekte ve tercih edilmektedir.

 

Yanlış uygulanan su deposu membranizolasyon hizmeti doğru sonucu veremeyeceği için mağduriyet ve gereksiz maliyete sebep olacaktır.

 

Deponun kullanım amacını yerine getirememesi ve kullanılamaz hale gelmesine de sebebiyet verebilmektedir. Hizmet alınan firmadan yetki ve kalite belgeleri talep edilmesiyle yanlış uygulamanın oluşturacağı mağduriyet ve maliyetin önüne geçilebilecektir.

 

Tekdez V.İ.P sunduğu tüm hizmetler için gerekli olan yetki ve kalite belgelerine sahip uzman ekiplerce hizmet sunmaktadır.

Doğru metotlar ile membran izolasyonu sıralı bir şekilde ilerlemeli ve doğru yöntemler ile uygulanmalıdır. Öncelikle depo, su deposu membran izolasyon hizmet talebinde bulunan kurumlar tarafından konusunda uzman kişilere boş olarak teslim edilmelidir.

 

Depo içinde kalan çamur, kir ve balçık gibi yabancı maddeler tazyikli su yardımı ile depo dışına atılmalıdır.

 

Membran uygulanacak olan zeminin temiz olması, membranın uygulanması ve sabitlenmesi konusunda önem taşımaktadır. Bu nedenle depo zemin temizliğinin doğru bir şekilde sağlanması gerekmektedir.

 

PVC membran depo tavanına uygulanmayan bir işlemdir. Depo zemin ve yan duvarlarıbirinci kalite boy PVC ile kaplanır.

 

Boy membran kullanımı aralarda boşluk kalmaması için önemlidir. Parça membran kullanımında böyle bir riskle karşılaşılabilmekte, verimli sonuç alınamamaktadır.

Doğru sonuç alımı için boy membran kullanılmalı, uygulanan membranın depo içindeki köşe ve birleşme yerleri el kaynağı ile sabitlenmelidir.

 

Depo yüksekliği 2,5 metre üzerine çıkıyorsa yükseklikte membranın sabitlenmesi için çıtalama yöntemi uygulanabilmektedir. Bu yükseklikte ki sabitlemeyi ekstra sağlayabilmek için yapılan bir işlemdir.

 

Membran izolasyon hizmet süresi depo büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Doğru ve gerekli yöntemin bulunmasında yardım sağlayacak olan keşif talebi, izolasyon süresi hakkında doğru bilgi alımını da sağlamış olacaktır.

 

Su deposu membran izolasyon hakkında doğru yöntem bilgisi ve keşif talepleriniz için lütfen Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021