SU DEPOSU KAÇAĞI

SU DEPOSU KAÇAĞI

Tüm depo çeşitlerinde suyun yıprandırma ve aşındırma etkisiyle oluşan çatlak ve delinmelerden kaynaklı su kaçakları,su deposu kaçağıolarak adlandırılmaktadır. Depolarda görülen su kaçakları ihmal edildiği durumlarda beraberinde birçok sorunu getirmektedir.

 

Su deposu kaçağı nedeniyle depo, kullanım ve işleyiş şeklini yerine getiremediği gibi hazne içerisinde bulunan suyun sağlıklı kullanımını da büyük ölçüde etkilemektedir.

 

Depo kaçağı suyun depo dışına aktarımına sebebiyet vermektedir.  Kaçak direkt olarak depo içerisinde suyun kalmamasına ve ihtiyaç halinde kullanımı sağlanacak olan suyun bulunamamasına sebep olmaktadır.

 

İnsan sağlığı ve hijyen için gerekli olan suya, depoda su bulunmadığı takdirde ulaşamamak mağduriyet ve sağlık açısından birçok soruna sebep olacaktır. Bu nedenle yıpranma başlangıcı bulunduğu durumlarda bir mağduriyete sebep olmamak için izolasyon hizmetine başvurulmalıdır.

 

Depo dışına çıkmaya başlayan suyun sebep olabileceği en tehlikeli durum, suyun temele ulaşması ile temelde çürüme ve erime başlangıcı gösterebilmesidir.

 

İnsan sağlığını tehlikeye atmamak ve deponun verimli olarak işlevini yerine getirmeye devam edebilmesi için aşınma ve yıpranma görülen depolarda depo kaçağının önlenmesi ve durdurulmasıgerekmektedir.


Su deposu kaçağı 


Su deposu kaçağının hangi yöntem ve metotlar doğrultusunda giderileceğine dair en doğru hizmeti verecek olan kuruluşlar, yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak, uzman ekiplerle çalışan yetkili kuruluşlardır.

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup, uzman kadrosu ile hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.Firmamız bünyesindeki tüm personeller konusunda uzman, gerekli belgelere sahip ve eğitimlerini eksiksiz olarak tamamlamışlardır.

 

Sahip olunan yetki ve kalite belgeleri,su deposu kaçağı hizmetinin doğru yöntem ve metotlar ile önlenebileceğinin ispatı niteliğindedir.

 

Depo kaçağı, depo niteliklerine göre farklı metot ve malzeme kullanımı ile engellenebilmektedir.

 

Metal depolarda görülen su kaçağı epoksi izolasyon yöntemi ile giderilmektedir.

Epoksi astar ilk kat uygulama sonrası kurumaya bırakılarak, kuruma sonrası 2. kat olarak uygulanmaktadır. Gerekli görülürse ara astar epoksi yardımıyla da desteklenerek su kaçağının tam anlamıyla önüne geçilmesisağlanmış olacaktır.

 

Beton depolardaki su kaçağı sürme bazlı izolasyon ve PVC membran kaplama izolasyon ile önlenmektedir. Sürme bazlı izolasyon su deposu kaçağını %40 keserken, PVC membran kaplama izolasyon beton su deposu kaçağı konusunda %99 oranında olumlu sonuç vermektedir.

 

PVC Membran izolasyon yöntemi su kaçağının yoğun görüldüğü beton depolarda daha sık tercih edilmektedir.

Fayans depolarda sürme bazlı izolasyon yöntemi fayansta sürme işlemi tutmayacağından kullanılmamaktadır ancak PVC membran kaplama izolasyon yöntemi beton depoda sağladığı su kaçağı kesme oranını fayans depolarda aynı ölçüde göstermektedir.

 

Fayans depolarda membran kaplama kullanımı doğru bir yöntem olmakla birlikte su kaçağını durdurma ve tamamen önüne geçme konusunda doğru hizmeti sağlayacak olan yöntemdir.

 

Plastik depolarda görülen çatlak ve delinmeler sonucunda oluşan su kaçağı, herhangi bir izolasyon yöntemi ile önlenememektedir.

 

Kaçağın oluşturacağı risk, diğer depo türlerinde görülen su kaçağı riski ile aynı ölçüde olmaktadır. Bu nedenle plastik depolarda suyun aşındırma ve yıprandırma etkisiyle kaçak görüldüğü durumlarda deponun değiştirilmesi en doğru çözüm olacaktır.

Depolarda su kaçağı önlemeye yönelik yapılan bu izolasyon yöntemleri, aynı zamanda suyun muhafaza edildiği alanın steril kalmasını ve deponun uzun ömürlü kullanımını sağlamaktadır.

 

Tekdez V.İ.P, sağladığı tüm hizmetler için yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermektedir.

 

Firmamızın TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş güvenliği belgeleri, marka tescilleri, İş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, acil durum eylem planları, kişisel koruyucu malzeme formları, kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi “MSDS” formları, ozonlama CE kalite yönetim belgeleri bulunmaktadır.

 

Su deposu kaçağı konusunda uzman kadromuz ile iletişime geçerek oluşabilecek tehlikelerin önüne geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021