SU DEPOSU İZOLASYON FİYATLARI

SU DEPOSU İZOLASYON FİYATLARI

Su deposu izolasyonu eskimiş, kullanımı sakıncalı su depolarında oluşan çatlak ve kırıklardan su kaçağının engellenmesi ve suyun steril alanının muhafaza edilebilmesi için yapılan bir işlemdir.

Su deposunda yıpranma ve çatlak oluştuğu durumda su sızıntısından kaynaklı birçok problem ile karşılaşılacaktır. Su kaçağından dolayı depo içindeki su azalacak ve suyun depo sistemine uygun olarak çalışması engellenecek, sağlıklı ve hijyenik suyun dağılımı sağlanamayacaktır.


Su deposu izolasyonu ; mevcut depodaki su kaçaklarının kesilmesi ve depodaki suyun daha steril bir ortamda saklanması için yapılan hizmettir.

 

Su kaçağının yarattığı en büyük tehlike ise suyun temele akması ve çürüme başlatmasıdır. Bu nedenle depolarda karşılaşılan en ufak hasar dahi göz ardı edilmemelidir.

 

Depo izolasyonu, depo türüne göre gerekli malzeme kullanımı ile yapılan depo iç kalkanı gibi düşünülebilir. Su deposu izolasyon fiyatları sıkça karşılaştığımız sorular arasında yer almaktadır.Su deposu izolasyon fiyatları


Su deposu izolasyonunda, su deposu temizliğinden farklı bir hizmet sunulmaktadır.

Bu nedenle diğer depo temizliği işlemlerine göre maliyetli ve spesifik bir hizmettir. 

Su deposu izolasyon fiyatları deponun mevcut m2 üzerinden hesaplanır.

 

Su depolarında tavana izolasyon yapılması ve yapılmaması durumlarında fiyatlandırma da değişiklikler olabilmektedir. Depo tavanına izolasyon yapılması gerekli mi, değil mi incelenmeli, duruma göre karar verilmeli ve su deposu m2 hesabı ona göre yapılmalıdır.

 

Su deposu tavan hariç m2 hesabı En x Boy + 2x (En x Yükseklik) + 2x (Boy x Yükseklik) olarak hesaplanır. Örneğin; En 2m, boy 4m, yükseklik 7m ise:

En x Boy; 2 x 4 = 8

2x (En x Yükseklik); 2 x 2 x 7 = 28

2x (Boy x Yükseklik); 2 x 4 x 7 = 56

Tavan hariç m2; 8 + 28 + 56 = 92 m2 olarak hesaplanır.

 

Tavan dahil m2 hesabı ise 2x (En x Boy) + 2x (En x Yükseklik) + 2x (Boy x Yükseklik) formülü ile hesaplanmaktadır. Örneğin; En 2m, boy 4m, yükseklik 7m ise:

2x (En x Boy); 2 x 2 x 4 = 16

2x (En x Yükseklik); 2 x 2 x 7 = 28

2x (Boy x Yükseklik); 2 x 4 x 7 = 56

Tavan dahil m2; 16 + 28 + 56 =100 m2 olarak hesaplanmaktadır.

 

Tavan dahil veya hariç olması durumunda izolasyon hizmeti sağlanacak alanın hizmet süresi ve uygulanacak malzeme artmasından kaynaklı fiyat değişikliği göstermektedir.

Tekdez V.İ.P. ile iletişime geçerek su deposu m2 hesabı ve su deposu izolasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

Su deposu izolasyon fiyatları yapılan izolasyon türlerine göre de değişiklik gösterebilmektedir. İzolasyon çeşitleri olan sürme bazlı izolasyon, PVC Membran kaplama izolasyon ve epoksi izolasyon farklı uygulamalar gerektiren işlemlerdir.

 

Bu doğrultu da uygulamalar ve malzemeler değişkenlik göstermektedir.

Fiyatlandırma, yapılacak izolasyon hizmetinden önce gerekli görülürse yapılabilen sıva, raspa, ara akrilik astar kaplama ve deponun bulunduğu konuma göre de değişiklik gösterebilen bir konudur.

 

İşlem öncesinde keşif yapılması bu konulardan dolayı en doğru bilginin sunulmasında yardımcı en önemli kriter olmaktadır.

 

Su depolarında detaylı keşif çalışması, depoda uygulanacak olan en doğru yöntem ve gerekli malzemenin tespit edilmesine ayrıca depo izolasyon ömrünün uzamasına olanak sağlamaktadır.

 

Keşif yapılamayan durumlar da deponun detaylı resimleri firmaya gönderilerek hizmet türüne karar verilebilmektedir. Ancak bu işlem işinin ehli, profesyonel hizmet sağlayan firmalar tarafından doğru yöntem ve metotlarda ilerleyebilecektir.

 

Su deposu izolasyon hizmeti, konusunda gerekli bilgi, yetki ve kalite belgelerine sahip kurumlarca yaptırılmalıdır.

 

Aksi takdirde yanlış yöntem ve metotlarla yapılan depo izolasyonu, daha büyük sorunlara yol açacak ve gereksiz maliyete sebep olunmuş olacaktır.

Ayrıca deponun tamamen işlevini yitirmesine neden olan bu durumlar, depo kaybına da neden olmakta deponun izolasyon ile kurtulabilmesi yerine tamamen değiştirilmesini gerektirmektedir.

 

Tekdez V.İ.P, su deposu izolasyon hizmetinde Sağlık Bakanlığı onaylı yetki belgesi ile tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak yıllardır Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur. 

 

Su deposu izolasyon fiyatları hakkında bilgi almak, keşif ve randevu taleplerinde bulunmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

 

Su deposu izolasyon fiyatları için deponuzun mevcut metrekaresini hesaplama problemi yaşadığınızda temsilcinizden destek alabilirsiniz. Bunun için su deponuzun net en, boy ve yükseklik bilgilerine vakıf olmanız gerekmektedir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021