SU DEPOSU İLAÇLAMA VE TEMİZLİK

SU DEPOSU İLAÇLAMA VE TEMİZLİK

Su depoları; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Su depolarından kullanıma sunulan su, konutlar, kurum kuruluşlar, iş yerleri ve her alanda günlük kullanımın en önemli ihtiyacı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Önemli bir ihtiyaç olan suyun, temiz ve steril olarak kullanıma sunulması gerekmektedir. Bu nedenle su deposu ilaçlama ve temizlik hizmeti oldukça önem teşkil eden işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Su depolarına, barajdan temizlenmiş olarak çıkan su ulaşmakta ve bu durumda deponun temizliğine gerek duyulmamaktadır.

 

Ancak suyun depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri taşıması depoya kirlenmiş su ulaştığını göstermekte ve depo temizliği gerektirmektedir.

 

Gerek duyulmayan temizlik, suyun beraberinde taşıdığı yabancı maddeler ile depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin hızla üremesine neden olmaktadır.

 

Depo içerisinde üremiş olan bakteriler, suyun kullanımı ile insan vücuduna nüfus etmekte ve ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

 

Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi rahatsızlıklar insan sağlığını ölümcül sonuçlanabilecek derece de tehlikeye atmaktadır.

Bu durum Dünya Sağlık Örgütü Raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır maddesi ile belirtilmekte ve durumun ciddiyeti vurgulanmaktadır.


Su deposu ilaçlama ve temizlik 


İnsan sağlığına zarar vermekte olan kirli su kullanımı, depo içerisinde de zamanla aşınma ve yıpranmalara sebep olmaktadır. Bu durum deponun çeşidine göre; yosunlanma, paslanma, delinme, çatlama gibi problemlere neden olmaktadır.

 

Depo içerisinde meydana gelen bu problemler bakterilerin yoğunlaşmasına neden olurken deponun da verimli olarak işlevini yerine getirmesine engel olmaktadır. Bu tür durumlar da deponun verimini tekrar kazanması için uygulanabilecek işlemler daha uzun süreli ve daha maliyetli olmaktadır.

Uzun süreli ve daha maliyetli olan bu işlemler kimi zaman etkili olamamakta ve deponun tamamen kaybına neden olunabilmektedir.

 

Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve insan sağlığının tehlikeye atılmaması için en geç 6 ayda bir düzenli ve periyodik olarak depo temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.

 

Su deposu ilaçlama ve temizlik hizmetinde alınacak olan hizmetin kalite ve güvenilirliği, temizlik zorunluluğu ile aynı oranda önem teşkil etmektedir. Temizlik sonrası deponun güvenle kullanılabilmesi için yetkili kuruluşlar tarafından hizmet alınması gerekmektedir.

 

İşinin ehli, uygulanacak yöntem ve metotlara hakim firmaları; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kuruluşlar olarak nitelendirmek doğru olacaktır.

 

Bu belgeler, kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır ve mutlaka sorgulanarak talep edilmelidir.

 

Aksi takdir de uygulanacak yanlış yöntemler depo içerisinde farklı reaksiyonlara sebep olmakta ve zehirlenme gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olunmaktadır.

 

Yöntem ve metotların yanlış uygulanması sonucu depoya da zarar verildiği gibi durumlarla karşılaşılmakta ve depo kullanılamaz hale gelmektedir.

 

Doğru yöntem ve metotlar da hizmet için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile yıllardır Türkiye geneli hizmet vermekte olan TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız, su deposu ilaçlama ve temizlik hizmetinde yıllardır eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

 

Personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P, alanında öncü, kurumsal bir kuruluştur.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021