SU DEPOSU İLAÇLAMA SERVİSİ

SU DEPOSU İLAÇLAMA SERVİSİ

Su depoları, ihtiyaç duyduğumuz sağlıklı suyun kesintisiz olarak karşılanabilmesinde rol oynayan yapılardır. Site, kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere birçok alanda kullanımı sağlanmaktadır.

 

Kullanımı sağlanan su depolarının, suyu sağlıklı ve içme suyu kalitesinde sunabilmesinin en önemli etkeni depo içinde yapılacak olan temizlik işlemidir.

 

Depo içinde temizlik ve ilaçlama, deponun temizliğinin sağlanmasını ve suyun muhafaza edildiği alanın steril kalmasını, kullanımı sağlanan suyun içme suyu kalitesinde sunulabilmesini sağlamaktadır.  

 

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile su deposu ilaçlama servisi olarak yıllardır Türkiye genelinde hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Su depolarında zamanla bakteri oluşumu ve suyun yıpratıcı etkisi ile su materyal etkileşimden dolayı çeşitli korozyonlar görülebilmektedir.

 

Bakteri oluşumu görülen su depolarından su kullanımı insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmekte ve çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır.

Su depolarında en sık karşılaşılan koliform, ekoli, enterekok bakterileri insan sağlığı için tehlikeli birçok hastalığın baş etkeni olmalarıyla bilinmektedir.


Su deposu ilaçlama servisi 


Çocuk felci, beyin iltihabı, tifo, Hepatit A ve E, Tula remi ve lejyoner gibi birçok hastalık bu bakterilerin sebep olduğu hastalıklardandır.

Su depolarında görülen bakteri oluşumu ve üremesinin önüne geçebilmek için Tekdez V.İ.P,su deposu ilaçlama servisi yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Tekdez V.İ.P, temizlik hizmetinde Türkiye genelinde doğru yöntemler ile hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.

 

Su deposu ilaçlama hizmeti, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Depo içinde kullanılan dezenfektanlar ve oranları hem deponun steril alan sağlamasını hem de depo içine alınan suyun olumsuz yönde etkilenmeyerek içme suyu kalitesinde muhafaza edilip sunulabilmesini sağlamalıdır.

 

Bu nedenle ilaçlama işlemi, işinin ehli, konusunda uzman profesyonel ekipler ile kullanılacak ürünlere yetkisi olan firmalar tarafından sağlanmalıdır.

 

Tekdez V.İ.P, su deposu ilaçlama ve temizlik hizmetinde, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından onaylanmış izin belgelerine sahip yetkili bir kuruluştur.

 

Depo ilaçlama işlemi ihmal edildiği takdir de suyun steril ortamı ve kullanımı sağlanamadığı gibi depoda da çeşitli aksaklıklar görülebilmektedir.

 

Deponun haznesinde bulundurduğu suyun kirliliğine bağlı olarak depo içinde çeşitli korozyonlar yani delinme ve çatlaklar görülebilmektedir.

 

Depo çeşitlerine göre bu delinme ve çatlaklar giderilebilmektedir. Ancak bazı depolarda çözüm bulunamamakta ve depo kaybına sebep olmaktadır.

 

Delinme ve çatlaklar çeşitli izolasyon yöntemleri ile giderilmektedir ancak su deposu ilaçlama hizmetine göre daha uzun süren ve daha maliyetli bir işlemdir.

 

İşlem süresi uzun olduğundan depo kullanımı belli süre sağlanamayacak veya duruma göre depo tamamen işlevini yitirebilecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için su deposu ilaçlama hizmetinin düzenli olarak 6 ayda bir yapılması gerekmektedir.

 

Su deposu ilaçlama servisi talebinde bulunulduğunda, yetkili firma personellerine su deposunun boş veya boşa yakın teslim edilmesi gerekmektedir.

Firma personellerimiz depo ilaçlama hizmeti için tek giyimlik hijyen kıyafetleri ile hizmet sunmaktadır. Boş olan su deposu içinde tedbir amaçlı aydınlatma ve ışıklandırma sistemi kurulmaktadır.

 

Depo dibinde az miktarda kalmış olan kirli su 0,1 mm çekiş gücüne sahip su pompaları yardımı ile depo dışına tahliye edilir. Depo içinde gerekli olan Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile temizlik hizmeti sağlanarak depo içine nüfus etmesi için belli bir süre beklenmelidir.

 

Bu bekleme süresi depo içinde bakteri oluşumunu durdurmada ve üremesini engellemektedir. Bekleme tamamlandıktan sonra deponun tüm yüzeyleri su kompresörleri ile yıkanır.

 

Depo dibine çökmüş olan kirli su depo dışına atıldıktan sonra son durulama işlemi ile su deposu ilaçlama servisi işlemi tamamlanmış olacaktır.


Temizlik sonrası tarafınıza teslim edilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.


Doğru yöntem ve metotlar ile hizmet almak için lütfen su deposu ilaçlama servisi  yetkililerimiz  ile irtibat numaralarımızdan iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021