SU DEPOSU İLAÇLAMA FİRMALARI

SU DEPOSU İLAÇLAMA FİRMALARI

Su depoları içinde bulundurduğu suyun kalitesinden ve sisteme doğru bir şekilde yayılımından sorumlu yapılardır. Günümüzde birçok alanda kullanımı sağlanan su depolarında zamanla bakteri oluşumu görülebilmektedir.

 

Bakteri oluşumu görülen depolarda kullanımı sağlanan suyun kalitesi düşmekte ve insan sağlığını doğrudan etkileyecek olan birçok hastalığa sebep olmaktadır.

 

Depolarda görülen bakteri oluşumu, su deposu ilaçlama hizmeti ile durdurulabilmektedir. Su deposu ilaçlama firmaları doğru yöntem ve metotlar ile hizmet sağladıkları takdirde bakteri oluşumu tam anlamıyla önlenebilmekte ve böylelikle sağlıklı depo kullanımı sağlanabilmektedir.

 

Tekdez V.İ.P, su deposu ilaçlama ve dezenfekte hizmetinde Sağlık Bakanlığı, İl Sağlığı ve Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından yetkilendirilmiş ve gerekli izin belgelerine sahip bir kuruluştur.

 

Su deposu temizliği yapılmadığı durumlarda bakteri oluşumu ile birlikte depoda çeşitli hasarlar görülebilmektedir.

 

Depo içindeki bakteri ve depo materyalinin etkisi, su deposunda korozyon oluşturmaktadır. Bu durumlarda depoda delinme ve çatlak görülebilmekte böylelikle depo su kaçakları başlamaktadır. Su kaçağı görülen depolardan su kullanımı sağlanmamalıdır.

 

Depolarda görülen delinme ve çatlak gibi hasarlar depo türlerine göre belirli yöntemler ile giderilebilmektedir. Ancak depo ilaçlama hizmetine göre daha uzun sürelerde tamamlanan ve maliyetli işlemlerdir.


Su deposu ilaçlama firmaları 


Bazı depo çeşitlerinde görülen hasara karşı bir onarım yöntemi bulunmamakta ve depo kaybı söz konusu olabilmektedir. Depo hasarı veya kaybı yaşamamak için su deposu temizliği aksatılmadan düzenli olarak yaptırılmadır.

 

Su deposu ilaçlama düzenli olarak sağlandığında depoda oluşabilecek olan hasarların önüne geçilmiş olacaktır.

 

Depo ve haznesinde bulundurduğu suyun sağlıklı kullanım gösterebilmesi için en geç 6 ayda bir olmak üzere su deposu ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapılmalıdır.

 

Yanlış bir yöntemi ile karşılaşmamak ve doğru sonuç almak için su deposu ilaçlama hizmeti yetkili firmalardan talep edilmelidir.

 

Su deposu ilaçlama firmaları öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve yetkilendirilmiş olmalıdır. Kullanılacak olan dezenfektanların bakanlıkça ruhsatlı ve izinli olması gerekmektedir. Bu belgeler kullanılan dezenfektanların sağlığa zararlı olmadığını göstermektedir.

 

Bu belgeler dışında ilaçlama işlemini yapan personelin uzmanlığını gösteren mesleki yeterlilik sertifikaları, iş sağlığı ve güvenliği eğitim belgeleri, kapalı ve yüksek ortamda çalışma eğitim sertifikaları, sağlık portör muayeneleri ve raporlarının bulunması sağlanacak olan hizmetin doğruluğunun kanıtı niteliğinde olacaktır.

 

Hiçbir yetki ve kalite belgesi bulunmayan, dezenfektan kullanımında yetkileri olmayan firmalardan alınan hizmet çeşitli sağlık sorunlarına ve depo kaybına sebebiyet vermektedir. Hizmet öncesinde, hizmet alınacak firmadan yetki ve kalite belgeleri ile birlikte personellerin gerekli evrakları da talep edilmelidir.

 

Firmamız TÜRKAK Akredite İSO 9001 Kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, marka tescilleri,iş yeri hekimi ve iş güvenliği sözleşmeleri, risk analizleri, kullanılacak dezenfektanlarınmalzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS’’ formları ve ozonlama CE kalite yönetim belgeleri ile Türkiye genelinde hizmet sunmaktadır.

 

Su deposu ilaçlama hizmetinden önce, deponun hizmet alacak firma tarafından yetkili firma personellerine boş veya boşa yakın teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Depo içinde ilaçlama hizmeti sağlayacak olan personeller, tek giyimlik hijyen kıyafetleri kullanmalıdır.

 

Depo dibinde az miktarda kalmış olan su, pompalar yardımı ile depo dışına atılır. Depo içinde gerekli olan dezenfektan ile ilaçlama işlemine başlanır ve ilacın depoya nüfus etmesi için belli bir süre beklenmelidir.

 

Süre tamamlandığında su kompresörleri ile depo içi yıkanır. Dibe çöken kirli su depo dışına tahliye edildikten sonra son bir durulama işlemi ile su deposu ilaçlama hizmeti son bulur.

Su deposu ilaçlama firmaları bu doğrultularda ilerlediğinde sağlıklı su deposu kullanımı sağlanmış olacaktır.


Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez V.İ.P ile iletişime geçiniz.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021