SU DEPOSU İLAÇLAMA

SU DEPOSU İLAÇLAMA

Su depoları hemen her alanda kullanımı sağlanan ve günlük hayatın önemli bir ihtiyacı olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.

 

Suyun kullanıma dağıtıldığı bu alanlar barajdan çıkarak depolara ulaşması ile kullanıma açılmaktadır. Barajdan su temizlenmiş olarak çıkmakta ancak depolara ulaşana dek çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de beraberinde taşıdığından depoya kirli su girişi olmaktadır.

 

Kullanıma sunulmadan önce bu alanların temizlik ve sterilizasyonu yaptırılmalı ve tehlikeli sonuçlara zemin hazırlanmamalıdır.

 

Bu nedenle su deposu ilaçlama olarak tabir edilen su deposu temizlik ve dezenfektesi yetkili kuruluşlar tarafından sağlanarak sağlıklı su kullanımı sunulmalıdır.

 

Aksi takdirde çamur, balçık gibi yabancı maddeler depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin üremesine zemin hazırlayacaktır. Kullanıma sunulan suya karışmış olan bu bakteriler insan vücuduna nüfus ederek kusma, bulantı, ishal, yüksek ateş, kırım Kongo kanamalı ateş, kolera, tifo gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olacaktır.

 

Ölümcül sonuçlara neden olabilen bu rahatsızlıklar insan hayatını tehlikeye atmaktadır. Kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer aldığıbilinmekte ve durumun ciddiyeti açıkça belirtilmektedir.

 

Bu nedenle alınan tedbirler Sağlık bakanlığı genelgesinde de yerini bulmaktadır. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.


Su deposu ilaçlama 


Su deposu ilaçlama hizmeti, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlanması gereken temizlik hizmetidir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi bulunan firmalar tarafından doğru yöntem ve metotlarda uygulanması gerekmektedir.

 

Aksi takdir de insan sağlığı tehlikeye atılmış olacak ve deponun verimli işlevini kaybetmesine neden olunacaktır.

 

Depolar da oluşan bakterilerin yanı sıra depo çeşidine göre kirli suyun paslanmalara ve yosunlanmalara da neden olduğu bilinmektedir. Bu durum bakterilerin daha fazla alanı kaplayacağı ve zamanla depoyu kullanılamaz hale getireceğinin göstergesi olmaktadır.

 

Bakteriler, depodan arındırılması oldukça zor işlemlerdir. Tekdez V.İ.P, uzman ve eğitimli ekipleri ile su deposu ilaçlama hizmetini profesyonel olarak vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile firmamız gerekli tüm belgeleri sahip yetkili bir kuruluştur.

 

Depo kaybına sebebiyet vermemek ve daha önemlisi insan sağlığını tehlikeye atmamak için TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçerek profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

 

Doğru yöntem ve metotlarda yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan firmamız ile iletişime geçerek doğru hizmetin adresinden hizmet alabilirsiniz.

 

Su deposu ilaçlama hizmeti öncesi ve sonrasında takibinizi yapacak olan firmamız tüm problemlere çözüm niteliğinde olmaktadır.

 

Müşteri danışmanımızla iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebinizle randevunuz oluşturulacaktır.

 

Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimize depoyu boş ya da boşa yakın teslim etmeniz sağlıklı kullanıma sunulabilmesi için yeterli bir unsurdur. İş bitiminde tarafınıza teslim edilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

 

Temizlik öncesi ve sonrası resimleri, firmamız tarafından tarafınıza aktarılarak kaliteli hizmet açık ve net olarak sunulmaktadır.

 

Günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı zamanı unutulabilen su deposu ilaçlama hizmetini CRM’ de takibe alacak olan firmamız zamanı geldiğinde bilgilendirme yaparak yaşanabilecek herhangi bir problemin önüne geçmektedir.

 

Doğru yöntem ve metotlarda su deposu ilaçlama hizmeti için lütfen iletişime geçiniz.

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilir ve sağlıklı su kullanımı hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.


Sağlıklı su, sağlıklı yaşam demektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021