SODAYLA SEBİL TEMİZLİĞİ

SODAYLA SEBİL TEMİZLİĞİ

İnsan hayatının oldukça önemli bir kısmını kaplayan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun, kullanımında sterilizasyonun sağlanmış olması gerekmektedir.

Suyun temiz kullanımının bu denli önemli oluşunu Dünya Sağlık Örgütü raporundan da takip etmek mümkün olmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer almaktadır.

 

Bu nedenle suyun sağlıklı kullanımının sağlanabilmesi için günümüzde oldukça yaygınlaşan ve sık kullanılan su sebillerinin temizliği de önemli bir konu olmaktadır. Bu temizlik arasında sodayla sebil temizliği işleminin yanlış bir uygulama olacağının bilinmesi gerekmektedir.

 

Sebiller, sık kullanımı sağlanan suyun muhafaza edildiği aletlerdir. Bu aletler ile hemen her alanda karşılaşılmaktadır. Kullanım yoğunluğuna göre kirlenme oranı da değişmekte olan sebillerin soda gibi maddeler ile temizliği sebil içerisinde farklı reaksiyonlar göstererek zehirlenmelere neden olmakla birlikte ayrıca sebilin işlevini de yitirmesine neden olmaktadır.

 

Sebillerin temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır ancak bu işlemde yalnız ozon kullanılmalıdır. Ozon temizliği sebillerde meydana gelecek olan yosunlanma, tat ve koku farklılıkları ve bakteri oluşumunu yok edici özelliğe sahip etkili bir gazdır.

 

Bakteri oluşmuş sebillerde sodayla sebil temizliği gibi işlemler bakteriyi yok etmekten daha çok yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Sebillerde meydana gelecek olan yosunlanma ve tat, koku farklılıkları bakterinin ürediğinin de göstergesi olmaktadır.


Sodayla sebil temizliği 

Koliform olarak nitelendirilen bu bakteri çeşidinden sebilin arındırılabilmesi için eğitimli ekipler ile ozon temizliği sağlanmalı ve sebile eski işlevi geri kazandırılmalıdır. Bu işlem en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak devam ettiğinde sağlıklı su kullanımı gerçekleşmiş olacaktır.

 

Aksi takdir de koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vererek ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

Sodayla sebil temizliği işlemlerini öneren, kulaktan doğma bu bilgileri sağlayan kişi ya da kuruluşlara asla itibar edilmemeli, sebilde yosunlanma, koku ve tat farklılığı gibi problem yaşanıyorsa Sağlık Bakanlığı onaylı bir kuruluş ile irtibata geçilerek sebil temizliği hizmeti sağlanmalıdır.

Tekdez V.İ.P, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile yıllardır Türkiye geneli su sebili ozon temizliği hizmeti sağlamakta olan kurumsal bir kuruluştur.

 

Firmamız, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, kalite ve yetki belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

 

Su sebili ozon temizliği için firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebiniz ile birlikte randevunuz oluşturulacaktır.

Yerinde hizmet vermekte olan Tekdez V.İ.P, su sebilini alarak temizliği yapıldıktan sonra teslim edileceği bilgilerine itibar edilmemesi konusunda siz değerli müşterilerimizi uyarmaktadır. Sebil temizliği hizmeti yerinde kontrolünüz ile verilmeli ve kontrolünüz ile birlikte teslim edilmelidir.

 

Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından hizmet alanına ulaşılarak su sebilinin tüm hazneleri ozon ile temizlenecektir. Su sebili ozon temizliği işlemi sonrası sebil sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

 

Temizlik bitiminden sonra tarafınıza teslim edilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz. Sağlıklı su kullanımı için firmamız tarafından CRM’ de takibe alınacak olan temizlik hizmet tarihiniz, zamanı yaklaştığında bilgilendirme yapılacaktır.

 

Bu şekilde yoğunluktan kaynaklı unutulabilecek olan sebil temizliğinin takibi yapılmış olacak, sağlıklı su kullanımı periyodik olarak gerçekleşerek herhangi bir sağlıksal soruna sebebiyet verilmemiş olacaktır.

Tekdez V.İ.P ile iletişime geçerek sodayla sebil temizliği gibi yanlış uygulamalar ile yaşanacak problemlerin önüne geçerek, ozon temizliği ile sağlıklı su kullanımı için profesyonel destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021