SİMFER SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

SİMFER SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Gelişen teknolojinin getirdiği hayat konforundan birisi olan ve günlük yaşantımızda hızlı ve pratik kullanımı ile iş ve ev hayatımızda sürekli ihtiyaç duyulan su sebilleri hayatımıza çok şey katmıştır. Ancak su sebillerinin temiz kalması sağlığımızın korunması açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Çünkü su sebilleri çevresel şartlar olan ısı sıcaklık ve rüzgarın etkisiyle ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak bir ay gibi kısa bir sürede kirlenerek bizleri çok kolay ve hızlı bir şekilde enfekte edebilecek bakteri, virüs ve zararlı paraziter mikroorganizmaların bulaşma ve oluşmasına sebep olmaktadır.


Simfer su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

  

Simfer su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 


Simfer su sebili temizliği 


Sebillere patojen ajanların bulaşma yolları ilk olarak insanların el hijyenine dikkat etmemesi nedeniyle dışkılama yoluyla fiziksel olarak taşınan sıcakkanlı insan ve canlıların bağırsaklarında yaşayan ve dış ortamda çok tehlikeli olabilen fekal koliform grubu bakteri türleri ve sporlarıdır.

 

Bu bakteri türleri ve sporları güçlü bir dirence sahip oldukları için çok geniş bir sıcaklık ve ph değer aralığında yaşamsal faaliyetlerini sürdürmekte çok tehlikeli enfeksiyon ve hastalılara sebebiyet vermektedirler.

 

Bu enfeksiyonlar kolera, tifo, dizanteri gibi şiddetli ishal ve ateşle seyreden ve önlem alınmadığında ölümcül olabilen salgın hastalıklardır. Oluşabilen diğer ciddi hastalıklar kan dolaşım bozuklukları olan septisemi, çocuk felci rahatsızlığı, hepatit A sarılık hastalığı ve akciğer rahatsızlıklarıdır.

 

Simfer su sebili temizliği bu gibi büyük risk taşıyan hastalık ve enfeksiyonların engellenmesi için kullanım sıklığına ve çevresel etkenlerin varlığına göre kirleneceği için en geç 3 ay içinde yetkili bir dezenfeksiyon şirketine temizliğinin yaptırılması ilk alınacak önlemdir.

 

Simfer su sebili temizliği periyodik olarak takip edilmediğinde hızla kirlenip çevreye mikrop yayan bir araç haline gelmektedir.

 

Özellikle bağışıklık sistemi hassas olan yaşlılar ve küçük çocukları çok daha hızlı etkileyerek enfekte etmektedir.

Burada bilinçli hareket ederek ve düşünerek ilk yapılması gerekenin su sebil temizliğinin ihmal edilmeyerek en geç 3 aylık periyotlarla Sağlık Bakanlığından onaylı dezenfektan ürünlerle yetkili bir kuruluşa yaptırılmasıdır.

 

Simfer su sebili temizliği bilinenin aksine sadece yüksek oranda oksidasyon yeteneğiyle suya karıştığında oluşan kimyasal reaksiyonlar sonucu ozon molekülü ve hidroksil radikallerine ayrılan ozon bileşeniyle yapılmaktadır.

 

Ozon maddesi kirli suyun taşıdığı organik ve inorganik madde ve partikülleri, metalleri ve canlı hücreleri parçalayarak daha küçük bozunur moleküllere ayrıştırıp etkisiz hale getirmektedir. Bakteri ve patojen mikroorganizmaları hücre zarlarında bulunan peptit, protein bileşiklerine ve hücre organellerine ve hayati metabolizma olaylarını gerçekleştiren enzimlere hasar vererek patojen ajanları zararsız hale getirmektedir.

 

Su sebil temizliği nasıl yapılır teknik olarak aktaracak olursak; öncelikle belirlenen randevu gününde teknik ekip yerinde hazır olmaktadır, temizlik ve dezenfeksiyon işlemine başlanmadan önce gerekli iş güvenliği önlemleri alınarak sebilin elektrik bağlantıları kesilir, koruyucu gözlük ve kimyasal koruyucu eldivenler giyilerek işleme başlanır. İlk olarak sebilin üst haznesi açılarak temizlenir ve ozonlanır, sonrasında sıcak ve soğuk su haznelerindeki su boşaltılarak hazırlanan ozonlu su musluklardan sebilin su taşıma boru hattına verilerek 15 dakika tüm aksam ve su hatlarında dolaştırılır, enfeksiyona neden olan patojen bakteri ve virüslerin tamamen etkisiz hale getirilmesi sağlanır.


Simfer su sebili temizlik 


Dezenfeksiyon işlemi tamamlandığında ozonlu kalan su arka tahliye vanasından dışarı alınır, artık sebilin tam dezenfeksiyonu sağlanarak tamamen steril hale getirilmiştir bakterilerden arındırılmıştır. Sağlıklı kullanıma hazırdır.

 

İşlem sonrasında son kontroller yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı denetlemelerinde geçerli olan 3 aylık servis hizmet formu teknik bilgiler girilerek düzenlenir ve müşteriye teslim edilir.

 

TekdezV.İ.P. Dezenfeksiyon, verdiği hizmetin kalitesi ve teknik gelişmeler doğrultusunda yenilenen dezenfeksiyon teknolojisi, uzman donanımlı teknisyen kadrosuyla, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaygın servis ağıyla temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini siz değerli müşterilerimize ulaştırmayı sürdürecektir.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021