SİEMENS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

SİEMENS SU SEBİLİ TEMİZLİĞİ

Günlük hayatımızda evimizde, iş yerimizde tüm sanayi tesis ve fabrika alanları, inşaat şantiyeleri, sosyal tesis ve konaklama yerleri, otel okul, hastane gibi insan sirkülasyonunun çok yoğun olduğu kurum ve kuruluşlarda sağladığı kolaylık ve pratik ulaşım nedeniyle su ihtiyacını hızlı bir şekilde çözen su sebilleri bütün bu avantajları yanında çevresel etken olan ısı, sıcaklık ve ortam hava içeriği, açık yada kapalı alan şartları, takılan damacanaların kirliliği ve insan el teması sonucu bir çok patojen ajanların sebile geçişini sağlamakta ve sebil suyunun kontamine olmasına neden olmaktadır.

 

Siemens su sebili temizliği ve ozon dezenfeksiyon talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.

 


Siemens su sebili temizliği, her sebilde olduğu gibi sadece ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Sterilizasyon sonrası su sebilindeki bakteriler öldürülüp, sağlıklı kullanıma teslim edilir. 

 

Siemens su sebili temizliği 


En büyük bulaşma etkeni olan sabunlanmayan eller vasıtasıyla taşınan ve birçok ağır enfeksiyona neden olan potansiyel risk oluşturan insan ve bazı hayvanların bağırsak sistemi normal florası olan ağırlıklı gram negatif bakteri türü ve geniş bir ortam sıcaklık değer aralığına uyum sağlayan ancak dışkılama yoluyla fiziksel temas ile sebil suyuna geçiş yapan fekal koliform bakteri grubu türleri ve sporları ayrıca diğer tehlikeli ve dirençli paraziter protozoolar ve kistleri, başta şiddetli ishal ve ateşle başlayan bağırsak enfeksiyonları olan dizanteri, kolera, tifo dışında çocuk felci virüsü, kan dolaşım sistemi enfeksiyonları ve ölümcül olabilen ağır seyreden akciğer rahatsızlıklarına neden olmakta ve bazı dönemlerde özellikle yaz aylarında ısınma ile daha aktif hale gelen bakteriler nedeniyle salgın durumlar ortaya çıkabilmektedir.

 

Çoğunlukla çocuklarda ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde bu salgın enfeksiyonlar ortaya çıkmaktadır.

 

Siemens su sebili temizliği 3 ayı geçtiğinde yoğun kullanıma bağlı olarak sebil çok hızlı bir şekilde kirlenip kontamine olabilmekte ve bu halde kullanıma devam edildiğinde adeta mikrop saçmaktadır.

 

Çünkü koliform bakteri grupları uygun sıcaklık ve ph değerlerinde yeterli besin ortamı da varsa 20 dakikada bir bölünerek hızla çoğalmakta ve suyun daha da kirli olmasına yol açacak atık ve toksinler üretmektedirler.

 

Sebil suyunun bulanık ve sarımtırak olması suyun organik maddeler ile yükünün arttığını ve bakteriler için bir besin kaynağı elverişli bir hale geldiğini göstermektedir.

 

Suyun renginin kahve kırmızı bir hal alması ise metal ve kimyasal bir atık bulaşması olduğunun göstergesidir. Bu enfeksiyonlara neden olan bakteri ve patojenlerden korunmanın ilk yolu 3 ayı geçmeden su sebili dezenfeksiyonunun ozon maddesi kullanarak periyodik yaptırılmasıdır.

 

Siemens su sebili temizliği için kullanılan tek dezenfektan ürün ozon maddesidir. Bu madde etkin oksitleme özelliği sayesinde suda bulunan büyük kompleks yapılı organik ve inorganik maddeleri daha bozunur küçük yapılara ayrıştırarak daha kolay yok edilmesini sağlamaktadırlar. Sebil iç yüzeylerinin organik partiküllerden ve atıklardan temizlenmesini sağlamaktadır.

 

Ozon maddesi suya verildiğinde oluşan reaksiyonla ozon molekülü ve radikallerine ayrışarak bakterilerin hücre zarlarına ve metabolizma enzim ve sıvılarının yapılarına hasar vererek eriterek canlıların ölümüne neden olmaktadır.


Siemens su sebili temizleme 


Siemens su sebili temizliği sebilin kirliliğine göre belirlenen doz ve sürede uygulandığında, çok doğru ve etkin bir ozon dezenfeksiyonu işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu başarının sağlanması teknisyen personelin teknik bilgi donanımı, yıllar süren sayısız deneyim ve son teknoloji ekipmanların doğru kullanımı ile olmaktadır.

 

Su sebili temizliği hizmetini veren temizlik ve dezenfeksiyon kuruluşlarının ilk sahip olması gereken Sağlık Bakanlığı denetimlerinden geçerek dezenfektan ürünleri kullanım izin yetki belgesi, diğer bir önemli kriter ise teknik işlemi uygulayan personelin bulaşıcı bir hastalık taşımadığını gösteren kan tetkik ve portör muayenelerinin ve sağlık raporlarının olması ve talep edilmesi, İş sağlığı ve güvenliği tehlikeli ortam eğitimleri, çalışma organizasyonu hiyerarşi ve disiplinini sağlayan İSO kalite yönetim sistemleri firmanın doğru ve güvenilir bir firma olduğunun kanıtlarıdır.

 

TekdezV.İ.P. Dezenfeksiyon, verdiği hizmetin kalitesi ve teknik gelişmeler doğrultusunda yenilenen dezenfeksiyon teknolojisi, uzman donanımlı teknisyen kadrosuyla, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaygın servis ağıyla temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini siz değerli müşterilerimize sunmaya devam edecek ve her zaman yanınızda olacaktır.

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021