SICAK SU TANKI İZOLASYONU

SICAK SU TANKI İZOLASYONU

Sıcak su tankları, sıcak su ihtiyacını karşılamaya yarayan genellikle büyük otel, hastane, fabrika ve sanayi bölgelerinde kullanılan, sıcak su üretmeye yarayan ısı değiştirici tanklardır.

Sıcak su tanklarında çoğunlukla temizliğin sağlanmadığı dönemlerden kaynaklı veya dış etkenlere bağlı olarak delinme ve çatlamalar görülebilmektedir.

 

Görülen delinme ve çatlaklar su depolarında olduğu gibi izolasyon yöntemi ile giderilebilmektedir. Bu yöntem de uygulanabilecek izolasyon işlemi epoksi izolasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ancak sıcak su tankı izolasyonu, tankların galvaniz ve silindir olmasından kaynaklı olarak epoksi izolasyonu tutmamakta ve delinme çatlakları önleme de istenilen sonucu tam anlamıyla sağlayamamaktadır.


Sıcak su tankı izolasyonu 


Sıcak su tanklarında delinme ve çatlak görüldüğünde, izolasyon işlemi su tankının doğru bir şekilde kullanımını sağlayamayacağı için tank değişikliği daha doğru ve daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Sıcak su tankı izolasyonu hizmetinin önüne düzenli ve periyodik şekilde sağlanan sıcak su tankı temizliği ile geçilebilmektedir. Sıcak su tankları, su depolarında olduğu gibi 6 ayda bir temizlenmesi gereken yapılardır.

 

6 ayda bir düzenli olarak temizliği sağlanan su tanklarında, bakteri oluşumu ve yıpranmaların önüne geçilebilmektedir. Yıpranma ve bakteri oluşumunun engellenmesi ile su tankında görülebilecek olan delinme ve çatlaklarda engellenmiş olacaktır.

 

Sıcak su tankları temizliği, dikkat ve özen gerektiren bir hizmettir. Bu nedenle yetkili kuruluşlar tarafından hizmet alınması doğru hizmet ve sağlıklı kullanım sağlanabilmesinde etkili olacaktır.

 

Sıcak su tankı temizliği veya izolasyon hizmeti sunan firmaların, yetki ve kalite belgeleri ile gerekirse referans bilgileri talep edilmelidir.

 

Sıcak su tanklarında yapılacak olan tüm işlemler tank kapağının küçük olması nedeniyle içine girilememesinden dolayı daha uzun süreli ve dikkat gerektiren işlemlerdir.

 

Sıcak su tankının, suyun ısınmasını sağlayan mekanizmasına zarar verilmemesi, tank içine mekanizmayı bozacak bir teçhizatın sokulmaması önemli bir konudur.

Su tanklarında yapılacak olan işlemlerin işinin ehli ve konusunda uzman profesyonel ekipler tarafından sağlanması, sağlıklı kullanıma sunulacağının bir kanıtı olacaktır.

 

Tekdez V.İ.P; Su tankı temizliği ve sıcak su tankı izolasyonu ile ilgili eksiksiz tüm yetki ve kalite belgelerine sahip Türkiye genelinde hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur. Konusunda uzman personellerimiz, bulaşıcı hastalıklara karşı düzenli portör muayenelerinden geçmekte ve belgelendirmeleri yapılmaktadır.

 

Tekdez V.İ.P olarak Tüm yetki ve kalite belgelerimizi talep edildiğinde sunabilmenin ve doğru hizmeti sağlamayabilmenin haklı gururunu taşımaktayız.

Sıcak su tanklarında temizlik doğru yöntem ve gerekli zamanlarda sağlandığında tankta görülebilecek olan hasarın önüne geçilebilmektedir.

 

Su tankı temizliği için hizmet alacak kurumun tankı boşaltmış olması ve kapağı açık bir şekilde yetkili firma personellerine teslim etmesi gerekmektedir.

 

Su tankının dibinde kalan az miktarda su yetkili personel tarafından tahliye edilir ve çamur, balçık gibi yabancı maddeler tank dışına atılır. Tank içinde temizlik sağlandıktan sonra ULV püskürtme yöntemi ile tank içinde dezenfeksiyon ve hava sterilizasyonu sağlanmaktadır.

 

Sıcak su tanklarında dezenfekte işlemi ULV püskürtme yöntemi dışında sağlanamamaktadır. Doğru temizliğin sağlanması ve izolasyona ihtiyaç duyulmaması için dezenfekte ve sterilizasyon işleminde muhakkak ULV püskürtme yöntemi kullanılmalıdır.

 

Tank içinde yapılacak olan son temizleme ve durulama işleminden sonra sıcak su tankı doğru bir şekilde sağlıklı kullanıma teslim edilebilmektedir.

Ancak bu doğrultularda düzenli olarak su tankı temizliği yapıldığında, sıcak su tankı izolasyonu hizmetine gerek kalmadan sağlıklı kullanım sağlanmış olacaktır.

 

Tekdez V.İ.P, müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçerek, sıcak su tankı izolasyonu hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021