SEBİL YOSUN TEMİZLEME

SEBİL YOSUN TEMİZLEME

Su, hemen her alanda kullanımı sağlanan önemli bir ihtiyaçtır. Su sebilleri; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.

Su sebillerinin temizlik ve dezenfeksiyonu insan sağlığı açısından oldukça önem teşkil etmekte ve mutlaka düzenli olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

 

Aksi takdir de sebil içerisinde koku ve tat farklılıkları meydana gelecek ve yosun oluşumu gerçekleşecektir. Sebil yosun temizleme işlemleri doğru yöntem ve teknik gerektiren işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yosun oluşumu gerçekleşmiş bir sebilde, sebil yosun temizleme işlemleri doğru yöntem ve tekniklerle sağlanmadığı takdir de insan vücudu, sebil içerisinde hızla üreyecek olan koliform bakterisine maruz kalacaktır.

 

Koliform bakterisi; oldukça hızlı üreme özelliğine sahip bir bakteri çeşididir. Yüksek ateş, kusma, ishal, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermekte olan koliform bakterisi, ölümcül sonuçlara neden olabilecek rahatsızlıkların başlangıcını oluşturmuş olacaktır.

 

Koliform bakterisinin üreme süresi 60 ile 90 gün olarak bilinmekte ve bu nedenle en geç 3 ayda bir su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir. 3 ayı aşkın süredir temizliği sağlanmayan sebiller kesinlikle kullanıma durdurulmalıdır.

 

Yosun oluşmuş sebillerde koliform bakterisi de üremiş demek olacaktır ve insan sağlığı ciddi boyutta tehlikeye atılacaktır.

 

Sebillerde yosun oluşumunu tetikleyen bir diğer unsur sıcaklıktır. Bu nedenle bulaşık makinesi, buzdolabı gibi ısı yayan elektrikli ev aletlerinin yanına sebil kurulumu yapılmamalıdır.

 

Düzenli ve periyodik olarak en geç 3 ayda bir temizlik yapıldığı takdir de sebil yosun temizleme gibi işlemlere maruz kalınmayacağı gibi bakteri kaplı bir sebilden su kullanımı da yapılmamış olacaktır.


Sebil yosun temizleme 


Dikkat edilmesi gereken hususlar sebilin en geç 3 aylık süresinin yeterli olup olmayacağıdır. Bir sebilin kaç kişi tarafından ne kadar sıklıkta kullanıldığı gibi durumlar kirlilik süresini etkilemektedir.

Bu nedenle kullanılan sebilin kirlilik oranı bu tür durumlara göre kıyaslanarak bir sebilin temizleme aralığı 30 günde bir ile 45 günde bir olarak belirlenebilmektedir.

3 ayda bir düzenli temizlik yapıldığı takdir de sebilde yosun problemleri yaşanıyor olması sebilin çok yoğun kullanımından ve kötü kullanımından kaynaklı kısa süre de kirlendiği ve temizleme süresinin kısaltılması gerektiğini göstermektedir.

 

Yosun oluşmuş bir sebilde uygulanacak yöntem ve metotların doğruluğundan emin olabilmek için, temizlik hizmeti alınacak olan firmadan talep edilmesi gereken belgeler vardır ve mutlaka bu belgeler sorgulanmalıdır.

 

Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

 

Doğru yöntem ve tekniklerde kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler mutlaka hizmet alımı önce sorgulanarak talep edilmelidir.

Aksi takdir de alınacak olan hizmetten emin olunamayacağı gibi sağlıksal problemlerin önü açılmış olacak ve kirli su kullanımına devam edilecektir. Sebil yosun temizleme işlemi sağlıklı sonuçlar vermeyecektir.

 

Tekdez V.İ.P, sebil yosun temizleme işlemlerinde Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

 

TÜRKAK Akredite İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile hizmet vermekte olan firmamız sebil yosun temizleme işlemlerinde kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.

 

TEKDEZ V.İ.P ile iletişime geçerek sebil yosun temizleme işlemleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

Sebil yosun temizleme hizmeti ve su sebili dezenfeksiyonu için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. 

DİĞER BLOGLAR
Tekdez V.İ.P. hizmetlerinin kalite yönetim sisteminin İSO 9001 standartlarına uygun olduğu belgelendirilmiştir.
Tüm hakları firmamıza aittir.
Hizmetlerimizde teorik ve pratik eğitim alarak Tekdez firmasını temsil etmekteyiz.
© Copyright 2004 | 2021